Skocz do zawartości

Moje pierwsze zdjecie - M13


Bandros

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Po dlugiej walce ze sprzetem i pogoda udalo mi sie zrobic pierwsze zdjecie, padlo ma Gromade Kulista M13. Teraz mialem czas aby zabrac sie za 1 obrobke w zyciu, ktorej dokonalem w PixInsight. Fotki cykalem 4 czerwca przy mocnym Ksiezycu. Przy okazji dziekuje wszystkim, ktorzy pomogli mi przy roznych moich problemach sprzetowych. Uwagi mile widziane.

 

Eos 450 D + Tair 300 mm f5.6

HEQ5, brak guidingu

26x240 sek ISO 400

post-18411-0-96534200-1434826197_thumb.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zdjęcie ładne.

Napisz proszę jak ustawiałeś ostrość?

Czy miałeś canona podpiętego pod laptopa?

Dlaczego zdjęcie jest kwadratowe, czy je obcinałeś?

Próbowałeś może kiedyś zrobić tym sprzętem mgławicę Ameryę w Pelikanie (masz duże pole widzenia)?

Jaką masz aperatuę tego taira?

 

Zadałem sobie pytanie:

Co będzię lepsze?

Większa aperatura z krótszym czasem czy mniejsza z dłuższym czasem?

 

 

Czym to obrabiałeś?

Na tle są czerwone plamy.

Może za bardzo kolor chciałeś wyciągnąć lub przesadziłeś z Tone Mapping?

 

Życzę wiele satysfakcji z pogodnych nocy i ładych zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolno mi coś od siebie dorzucić.

1. Tło - popracuj nad tłem, powinno być jednolite i nie totalnie czarne, ale z całą pewnością pozbawione tych niebieskich zabarwień

2. Gwiazdy - obwódki przechodzą w magentę, a tak być nie powinno - za bardzo saturowałeś to zdjęcie chcąc zapewne wyciągnąć kolo gwiazd - ale nie tędy droga.

 

i to w zasadzie te dwie uwagi, choć niestety tyczą się całej fotografii.

 

kolega fizyk5 napisał, że zdjęcie ładne - ja sądze, że ono będzie ładne jak nad nim popracujesz. Obejrzyj kilka razy to zdjęcie, prześpij się i znów obejrzyj - po czm podejdź do obróbki raz jeszcze.

 

 

400sek na HEQ5 to żadna rewelacja - tutaj dochodzi jeden czynnik - zadowolenie z klatki. Kolega Bandros przypuszczalnie był zadowolony ze wszystkich i przełożyło się to na finalny wygląd gwiazd na zdjęciu - które niestety są kapkę rozplackowane (kwestia trackingu montażu.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.