Skocz do zawartości

Obiektyw/MAK MTO-11CA 1000 f/10 + akcesoria


AstroLutek

Rekomendowane odpowiedzi

Obiektyw/Teleskop - MTO 11CA - lustrzany obiektyw typu Maksutova o ogniskowej 1000mm i światłosile f/10. Jest to idealne połączenie dobrej klasy obiektywu i małego teleskopu turystycznego. Z zalet można wymienić bardzo duży przelot dający skorygowany krążek światła o średnicy 45mm gdzie podobny MAK SW ma przelot tylko 17mm. Rosyjska optyka która nie ma sobie równych. Wszystko pięknie pracuje z należytym oporem. Lustra czyste, bez skaz, menisk tak samo. Obiektyw można zamontować na statywie za pomocą gwintu 1/4 lub 3/8.

 

U mnie pracował głownie jako obiektyw do fotografii pełnej tarczy słońca oraz podglądu (foto też) planet.

 

Obiektyw jest odblokowany tzn. ma możliwość dodatkowe obrotu ustawiania ostrości co daje możliwość ostrzenia z nasadką kątową jak i z kamerkami dedykowanymi do fotografii.

 

Maczek jest ciągle produkowany i sprzedawany w Teleskop Express za okrągłe 449€:

http://www.teleskop-...lumination.html

 

Zestaw jest bogaty, daje sprzęt gotowy do pracy a w nim:

 

- MTO-11CA 1000mm f/10 ze skurzanym futerałem.

 

- Nasadka kątowa pryzmatyczna 90 stopni ze specjalnym mocowaniem M42 dla skrócenia toru optycznego.

 

- Stopka do mocowania szukacza przymocowana do obiektywu oraz szukacz prosty 6x30 (NOWY - taki sam jak na zdjęciu przy obiektywie).

 

- Filtry słoneczne ND5 oraz ND3.8 zainstalowane w oryginalnych pierscieniach po mało użytecznych filtrach kolorowych.

 

- Filtr pomarańczowy dający przyjemny obraz słońca przy fotografii czy obserwacjach

 

- złączka M42 na 1.25'' umożliwiająca podłączenie okularów lub innego sprzętu bezposrednio na wprost. Idealna do kamerek. Może też służyć jako przedłużka ogniskowej. Z tą złączką po podłaczeniu aparatu mamy ogniskową około 1100mm.

 

Cena za komplet 900 zł

 

post-3584-0-12484000-1433968261.jpg

 

post-3584-0-35369700-1433968259.jpg

 

post-3584-0-46539900-1433968257.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hopsa.

 

- MTO 11CA - z zestawem filtrów i futerałem i stopką pod szukacz w super wakacyjnej promocji - 500zł z moją przesyłką (bez szukacza i kątówki).

 

- Kątówka pryzmatyczna 1.25'' ze zdjęcia z MTO, z gwintem M42 od strony obiektywu, krótka, stan idealny - 100zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.