Jump to content

Nowy serwer, nowy dział


Adam_Jesion
 Share

Recommended Posts

We wrześniu minie nam pierwszy rok działalności. Jest to dla nas wszystkich chyba najważniejsza rocznica. Przetrwaliśmy najtrudniejszy okres w rozwoju teraz już nam nic nie zagrozi. Główną zmianą wynikającą z upływającego roku jest przeniesienie serwisu na nowy serwer. Wiele godzin spędziliśmy na porównywaniu ofert i ostatecznie wytypowaliśmy firmę KEI z Krakowa. Jesteśmy przekonani, że na dzień dzisiejszy firma ta zaoferowała nam najwięcej. Rozwiązania technologiczne stoją na najwyższym poziomie i ze wszystkiego zaczynamy sukcesywnie korzystać. W chwili pisania tego tekstu zakończyliśmy testy i właśnie oddajemy do Waszej dyspozycji nowy serwer, oraz nowe oprogramowanie.

 

Przede wszystkim usunęliśmy wszystkie błędy (mam nadzieję) oraz dodaliśmy nowe moduły. Na pierwszy rzut oka nie są one widoczne, ale w trakcie codziennego użytkowania zaczniemy wszyscy zauważać bardzo przydatne „nowe gadżety”. Forum chcemy rozwijać głównie pod kątem funkcjonalności, a nie efektowności.

 

Mówiąc prostym językiem, nasz nowy serwer jest ponad 4x „większy” od poprzedniego. Oznacza to, że z dniem dzisiejszym usuwam wszystkie ograniczenia. Od tej chwili można umieszczać załączniki (ostatnio już nie było można) oraz czytać forum bez logowania. Nowy serwer pozwoli nam także zrealizować nowe pomysły, które wcześniej nie były możliwe. Już teraz uruchamiamy zupełnie nową część serwisu – AstroGaleria. Nie ma ona nic wspólnego z dotychczasowym działem „Album”. W tej chwili zaproponowałem roboczy podział kategorii, ale oczywiście w trakcie umieszczania zdjęć będę to zmieniał. Celem założenia profesjonalnej galerii było przede wszystkim „uwiecznienie” ciekawych zdjęć, które w aktualnej formie po prostu giną śmiercią naturalną. Dzięki takiej formie możliwe będzie stałe prezentowanie najlepszych prac, propagowanie astrofotografii, oraz samych autorów. Od dzisiaj w naszym wspólnym interesie powinno być dbanie, aby galeria ta powiększała się i stała się jednym z głównych działów Astro-Forum.org. W dziale „Astrofotografia” od tej chwili umieszczamy tylko anonsy o nowej fotografii w galerii oraz link do albumu.

 

Niestety nie da się przenieść istniejących zdjęć z Albumu do AstroGalerii. Wynika to z zupełnie innej konstrukcji systemu. Dział Album pozostawimy jeszcze przez najbliższe tygodnie, abyśmy wszyscy zdążyli przenieść swoje zdjęcia do odpowiednich kategorii AstroGalerii.

 

Cały czas trwają prace na kolejnymi „niespodziankami”. Życzę nam wszystkim, aby chociaż część z naszych zamierzeń udało się zrealizować. Oczywiście proszę o zgłaszanie zauważonych usterek i do zobaczenia „na forum”.

Link to comment
Share on other sites

A czy dało by się zrobić tak by przy poście była wyświetlana także godzina dodania posta.

I ta funkcja gdy dodaje się nowy post zaraz po kolejnym swoim, żeby było to odnotowane jako nowy post, a nie dodawane do poprzedniego.

 

Generalnie jest OK.

 

[ Dodano: Sro 25 Sie, 2004 ]

Tak jak teraz. (nowy post)

Link to comment
Share on other sites

Przetrwaliśmy najtrudniejszy okres w rozwoju teraz już nam nic nie zagrozi.  

Cały czas trwają prace na kolejnymi „niespodziankami”.

 

No nie wiem Adam, pamiętaj cały czas o siłach nadprzyrodzonych, które właśnie dzisiaj przeżarły mi chłodnicę w Poldku :D .

 

A tych niespodzianek lepiej nie za dużo :wink:

 

Radku, już można bez logowania, przed chwilą sprawdziłem. Spieszę więc poinformować tego i owego, którzy korzystali, ale się nie logowali :salu:

Link to comment
Share on other sites

Ale to wlasnie caly "myk" jest po to, aby wlasnie tak bylo. Czyli zeby nie generowali co po niektorzy 20 odpowiedzi z 2 wyrazami w kazdym poscie.

 

Tak ale gdy po jakimś czasie np. coś dodam nowego ciekawego to nie jest to traktowane jako nowa wypowiedź i jest poprostu nieczytana przez większość użytkowników forum, bo nie wyświetla się jako posty nieprzeczytane. :( To jest złe rozwiązanie. :(:(:( i tu mnie boli.

Link to comment
Share on other sites

Popieram Hendryka. Jeśli da sie ludziom większą swobodę, to na pewno jej źle nie wykorzystają. Być może znajdą się jakieś wyjątki, ale z nimi można zawsze sobie jakoś poradzić, prawda?

Link to comment
Share on other sites

Przeciez masz ich teraz ustawionych po dacie rejestracji. A czy ma byc rosnaco, czy malejaco to juz sam sobie mozesz zdecydowac (prawa strona na gorze).

 

Mi chodzilo o wykaz "Zarejestrowani Uzytkownicy" na dole strony glownej. Zawsze bylo wg. czasu przebywania, ale teraz widze, ze jest alfabytecznie. W sumie OK.

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Adamie :!: Limax chciał aby po dodaniu czegoś nowego i ważnego do swojego postu lądował on na górze jako nie przeczytany a nie jako osobny post i pole popisu dla nabijaczy postów :shock:

Link to comment
Share on other sites

Adamie :!:  Limax chciał aby po dodaniu czegoś nowego i ważnego do swojego postu lądował on na górze jako nie przeczytany a nie jako osobny post i pole popisu dla nabijaczy postów  :shock:

 

Tzn. chciałem tak jak teraz jest (po zmianie), ale jeśli chcecie walczyć z nabijaczami postów to rzeczywiście dobrze myślisz Janusz. Ważne by post stał się nieprzeczytany, by łatwo go można było zidentyfikować i przeczytać.

 

Generalnie teraz mi się podoba, że jako nowy post jest tworzona wiadomość.

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie o to chodziło, a jak zmienić kolor na czarny ? Za Chiny nie mogę tego zrobić :?:

 

 

Data         RA             Decl.           r     delta mag  Elong

29 Aug 2004  04h18m05.99s  -22 29' 29.1"  2.482   2.157 11.1  96.4

30 Aug 2004  04h19m23.20s  -22 34' 52.9"  2.471   2.139 11.1  96.8

31 Aug 2004  04h20m40.00s  -22 40' 23.1"  2.461   2.120 11.0  97.3

1 Sep 2004  04h21m56.37s  -22 45' 59.8"  2.450   2.102 11.0  97.7

2 Sep 2004  04h23m12.31s  -22 51' 42.8"  2.439   2.083 11.0  98.1

3 Sep 2004  04h24m27.78s  -22 57' 32.2"  2.428   2.065 10.9  98.5

4 Sep 2004  04h25m42.77s  -23 03' 27.8"  2.418   2.047 10.9  98.9

5 Sep 2004  04h26m57.27s  -23 09' 29.6"  2.407   2.029 10.9  99.3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.