Skocz do zawartości

Nowy serwer, nowy dział


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

We wrześniu minie nam pierwszy rok działalności. Jest to dla nas wszystkich chyba najważniejsza rocznica. Przetrwaliśmy najtrudniejszy okres w rozwoju teraz już nam nic nie zagrozi. Główną zmianą wynikającą z upływającego roku jest przeniesienie serwisu na nowy serwer. Wiele godzin spędziliśmy na porównywaniu ofert i ostatecznie wytypowaliśmy firmę KEI z Krakowa. Jesteśmy przekonani, że na dzień dzisiejszy firma ta zaoferowała nam najwięcej. Rozwiązania technologiczne stoją na najwyższym poziomie i ze wszystkiego zaczynamy sukcesywnie korzystać. W chwili pisania tego tekstu zakończyliśmy testy i właśnie oddajemy do Waszej dyspozycji nowy serwer, oraz nowe oprogramowanie.

 

Przede wszystkim usunęliśmy wszystkie błędy (mam nadzieję) oraz dodaliśmy nowe moduły. Na pierwszy rzut oka nie są one widoczne, ale w trakcie codziennego użytkowania zaczniemy wszyscy zauważać bardzo przydatne „nowe gadżety”. Forum chcemy rozwijać głównie pod kątem funkcjonalności, a nie efektowności.

 

Mówiąc prostym językiem, nasz nowy serwer jest ponad 4x „większy” od poprzedniego. Oznacza to, że z dniem dzisiejszym usuwam wszystkie ograniczenia. Od tej chwili można umieszczać załączniki (ostatnio już nie było można) oraz czytać forum bez logowania. Nowy serwer pozwoli nam także zrealizować nowe pomysły, które wcześniej nie były możliwe. Już teraz uruchamiamy zupełnie nową część serwisu – AstroGaleria. Nie ma ona nic wspólnego z dotychczasowym działem „Album”. W tej chwili zaproponowałem roboczy podział kategorii, ale oczywiście w trakcie umieszczania zdjęć będę to zmieniał. Celem założenia profesjonalnej galerii było przede wszystkim „uwiecznienie” ciekawych zdjęć, które w aktualnej formie po prostu giną śmiercią naturalną. Dzięki takiej formie możliwe będzie stałe prezentowanie najlepszych prac, propagowanie astrofotografii, oraz samych autorów. Od dzisiaj w naszym wspólnym interesie powinno być dbanie, aby galeria ta powiększała się i stała się jednym z głównych działów Astro-Forum.org. W dziale „Astrofotografia” od tej chwili umieszczamy tylko anonsy o nowej fotografii w galerii oraz link do albumu.

 

Niestety nie da się przenieść istniejących zdjęć z Albumu do AstroGalerii. Wynika to z zupełnie innej konstrukcji systemu. Dział Album pozostawimy jeszcze przez najbliższe tygodnie, abyśmy wszyscy zdążyli przenieść swoje zdjęcia do odpowiednich kategorii AstroGalerii.

 

Cały czas trwają prace na kolejnymi „niespodziankami”. Życzę nam wszystkim, aby chociaż część z naszych zamierzeń udało się zrealizować. Oczywiście proszę o zgłaszanie zauważonych usterek i do zobaczenia „na forum”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dało by się zrobić tak by przy poście była wyświetlana także godzina dodania posta.

I ta funkcja gdy dodaje się nowy post zaraz po kolejnym swoim, żeby było to odnotowane jako nowy post, a nie dodawane do poprzedniego.

 

Generalnie jest OK.

 

[ Dodano: Sro 25 Sie, 2004 ]

Tak jak teraz. (nowy post)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetrwaliśmy najtrudniejszy okres w rozwoju teraz już nam nic nie zagrozi.  

Cały czas trwają prace na kolejnymi „niespodziankami”.

 

No nie wiem Adam, pamiętaj cały czas o siłach nadprzyrodzonych, które właśnie dzisiaj przeżarły mi chłodnicę w Poldku :D .

 

A tych niespodzianek lepiej nie za dużo :wink:

 

Radku, już można bez logowania, przed chwilą sprawdziłem. Spieszę więc poinformować tego i owego, którzy korzystali, ale się nie logowali :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to wlasnie caly "myk" jest po to, aby wlasnie tak bylo. Czyli zeby nie generowali co po niektorzy 20 odpowiedzi z 2 wyrazami w kazdym poscie.

 

Tak ale gdy po jakimś czasie np. coś dodam nowego ciekawego to nie jest to traktowane jako nowa wypowiedź i jest poprostu nieczytana przez większość użytkowników forum, bo nie wyświetla się jako posty nieprzeczytane. :( To jest złe rozwiązanie. :(:(:( i tu mnie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez masz ich teraz ustawionych po dacie rejestracji. A czy ma byc rosnaco, czy malejaco to juz sam sobie mozesz zdecydowac (prawa strona na gorze).

 

Mi chodzilo o wykaz "Zarejestrowani Uzytkownicy" na dole strony glownej. Zawsze bylo wg. czasu przebywania, ale teraz widze, ze jest alfabytecznie. W sumie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie :!: Limax chciał aby po dodaniu czegoś nowego i ważnego do swojego postu lądował on na górze jako nie przeczytany a nie jako osobny post i pole popisu dla nabijaczy postów :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie :!:  Limax chciał aby po dodaniu czegoś nowego i ważnego do swojego postu lądował on na górze jako nie przeczytany a nie jako osobny post i pole popisu dla nabijaczy postów  :shock:

 

Tzn. chciałem tak jak teraz jest (po zmianie), ale jeśli chcecie walczyć z nabijaczami postów to rzeczywiście dobrze myślisz Janusz. Ważne by post stał się nieprzeczytany, by łatwo go można było zidentyfikować i przeczytać.

 

Generalnie teraz mi się podoba, że jako nowy post jest tworzona wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie o to chodziło, a jak zmienić kolor na czarny ? Za Chiny nie mogę tego zrobić :?:

 

 

Data         RA             Decl.           r     delta mag  Elong

29 Aug 2004  04h18m05.99s  -22 29' 29.1"  2.482   2.157 11.1  96.4

30 Aug 2004  04h19m23.20s  -22 34' 52.9"  2.471   2.139 11.1  96.8

31 Aug 2004  04h20m40.00s  -22 40' 23.1"  2.461   2.120 11.0  97.3

1 Sep 2004  04h21m56.37s  -22 45' 59.8"  2.450   2.102 11.0  97.7

2 Sep 2004  04h23m12.31s  -22 51' 42.8"  2.439   2.083 11.0  98.1

3 Sep 2004  04h24m27.78s  -22 57' 32.2"  2.428   2.065 10.9  98.5

4 Sep 2004  04h25m42.77s  -23 03' 27.8"  2.418   2.047 10.9  98.9

5 Sep 2004  04h26m57.27s  -23 09' 29.6"  2.407   2.029 10.9  99.3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.