Skocz do zawartości

Tania alternatywa dla astro kamer - kamery ATIK


Mirek Krasnowski

Rekomendowane odpowiedzi

W Jodłowie mieliśmy okazję podziwiac co Heniek zrobił z Vesty tzn Vesty w jego kamerze jest już niewiele. Liczyliśmy, że koszt takiej kamery jaka wykonał Heniek to około 1000zł (materiały). Spekulowaliśmy także na temat tego jakie by było zapotrzebowanie na coś takiego w kraju. Na rynku są podobne kamery do tego co zrobił Heniek oto link. Co o tym sądzicie?

 

http://www.atik-instruments.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem bardzo zainteresowany kupnem takiego wynalazku. Ale cena, około 2600 pln (w dalekohledach.cz) troszkę mnie zniechęciła. Gdyby były choć chłodzone peltierem - a tu tylko powietrze. 1200 pln za chłodzona powietrzem, 1500 pln za chłodzoną peltierem - to była by cena w sam raz dla mnie.

Próbuję sobie przypomniec adres strony gościa z portugalii, który robi fantastyczne fotosy DS kamerką ATIK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się w Czechach mają jakiś dziwny przelicznik zobacz w Niemczech

 

http://www.scopequipment.com/

 

Tam są zdecydowanie lepsze ceny praktycznie połowa tego co chcą Czesi.

 

Janusz mógł by pogadać z ATIK-iem i mieć w ofercie te kamerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek: gdzies na necie (apropos PAVO) czytalem ze w stanach sa dostepne kamery przemyslowe o rzad wielkosci czulsze niz te mintrony ktorych uzywamy (cena tych czulszych jest podoba). Do PL nikt ich nie sprowadza z powodu braku zainteresowanych kupnem. Cos slyszales na ten temat czy to plotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kamery mają podobną czułość lub minimalne oświetlenie wszystko zależy co firma podaje. Minimalne oświetlenie wyraża sie mniejszą cyfrą od czułości i często ludzie mylą te dwa parametry. Zasada jest jedna należy kamery porównac w tych samych warunkach. Ostatnio mieliśmy np. partię kamer Mintrona innej serii, które są zdecydowanie mniej czułe. Jednoczesnie Siemens wypuścił nową linię kamer, które po testach wychodzą czulsze niż Mintron. Na koniec najciekawsze Mintron podaje minimalne oświetlenie 0,05 luxa, a Siemens 0,1 luxa. Od dłuższego czasu nie wieżę w żadne parametry podawane przez firmy.

 

Nie wiem jakiej serii wy dostaliście kamerę Mintrona ale jeżeli jest to ta seria o słabej czułości to będziemy je wymieniać na Siemensa tylko musze się zastanowić jak to formalnie zrobić. Jutro podam Ci numer serii a ty sprawdzisz u siebie na kamerze. OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja coś czuje że kamerki czułość podają z ich oryginalnymi obiektywami.

 

i stąd np. ToUcam pro 740k ma 1lux (z f/2) a 750k ma 2lux (z obiektywikiem f/3)

 

a pozatym wynalazek meade to jednak wieksze pixele i aż 16bit na kanał i USB 2.0 oraz podgląd 5fps bez kompresji !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internetowych zabawkach podaje się oczywiście "czułość" z obiektywem. W przypadku profesjonalnych kamer przemysłowych porządna firma podaje w jakich warunkach była ta "czułość" pomierzona (np. 0,1 lux F1.2, AGC ON, 50IRE), dziadowska firma podaje tylko liczbę wyrażoną w luxach i nic więcej nie wiadomo.Tzn pośrednio wiadomo.

 

Co do kamerki Meade to jej podstawową zaletą jest to, że nie jest to zadna przeróbka tylko gotowy wyrób o przyzwoitych parametrach (przynajmniej tak deklaruje producent) jeżeli jest tak dobra jak napisali to wymiecie z rynku wszelkie przeróbki kamer internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.