Skocz do zawartości

Głowica AZ-4


mateo6

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przeróbek nie da się ! To są różne konstrukcje, zasady działania i przeznaczenie. Manfrotto musiałoby mieć specyficzne gniazdo - takie jak większość statywów do montaży paralaktycznych czy azymutalnych - a nie ma.

 

Jeśli byś sprzedawał głowicę, ustawiam się oficjalnie 1 w kolejce :)

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

jeżeli Manfrotto posiada gwint 3/8'' to na pewno się da.Mam i AZ4, EQ 3-2 i Giro Mini, które w zależności od potrzeb,wieszam (zwłaszcza Giro) zamiennie na statywie FotoPro MGA 584(z lustrzanką, lornetką-skała), LT1 czy nawet na statywie stalowym. Jednak AZ4 na statywie foto to zdecydowanie kiepski pomysł, chyba że to Manfrotto to bez rozkładania nóg z czymś lekkim na pokładzie lub jest to naprawdę jakiś sztywny zawodnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simonie !

 

Po prawdzie to sobie zaprzeczasz..., bo się da, jeśli 3/8 cala i dalej "zdecydowanie kiepski pomysł " . To nie zdecydowanie kiepski, to szaleńczy pomysł !!!

Głowica Az4 to dość specyficzny twór, środek ciężkości jest daleko poza pionową osią statywu, w dodatku kiepsko wykonali osadzenie w gnieździe statywu AZ4. Jest za płytkie, parę milimetrów i sam dobrze wiesz, jak trzeba uważać, by przy wkręcaniu śruby głowica nie wypadała z tego płytkiego osadzenia...

 

Ale teoretycznie masz rację , tylko ta teoria nie jest przydatna do niczego...

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci chodzi z tym zaprzeczaniem, więc przypomnę, że pytanie Mateo6 dotyczyło możliwości podłączenia az4 do statywu foto i taka możliwość istnieje. Poza sprawdzeniem nigdy z tej możliwości nie korzystałem ze względu na problem, który opisałeś jak również ze względu na fakt, iż na statywie foto wieszam Giro, którego nie dręczą wspomniane problemy az4. Giro+foto przy lekko rozłożonych nogach zachowuje sztywność z edkiem 80 z bino nasadką do niedużych powiększeń. W powyższej konfiguracji z użyciem az4 istnieje duże ryzyko upadku lub uszkodzenie gniazda głowicy bądź samego statywu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądna a przede wszystkim sensowna opcja połączenia głowicy AZ4 ze statywem foto, manfrotto i bóg wie z czym jeszcze - nie istnieje - jeśli nie ma odpowiedniego gniazda do uchwycenia głowicy . Pytanie brzmiało, czy można bez przeróbek... NIE MOZNA !

Chyba to jasne ? Mam statyw foto, miałem manfrotto o nośności 12 kg, miałem AZ4 komplet ze statywem ... chyba nie plotę od rzeczy... Howgh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Zbyszku.

 

Mój Megrez 90 posadziłem właśnie na statywie Manfrotto. Jego udźwig to 5 kg, natomiast głowicy 7 kg. Całość dość sztywna, dobra do samolotów i nieba.

Głowica ma dość krótkie pokrętła, więc pomyślałem o głowicy z AZ-4. Chodzi również o wygodę w prowadzeniu refraktora.

 

Tadeusz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsądna a przede wszystkim sensowna opcja połączenia głowicy AZ4 ze statywem foto, manfrotto i bóg wie z czym jeszcze - nie istnieje - jeśli nie ma odpowiedniego gniazda do uchwycenia głowicy . Pytanie brzmiało, czy można bez przeróbek... NIE MOZNA !

Chyba to jasne ? Mam statyw foto, miałem manfrotto o nośności 12 kg, miałem AZ4 komplet ze statywem ... chyba nie plotę od rzeczy... Howgh :)

 

Nie mogę to powtórzenie wymazać, jest taka opcja ?

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.