Skocz do zawartości

Kamera ile fps.


marcin.p1

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem może zadam głupie pytanie ale spytam.

Jakie ustawić parametry fps do avikowania planet.

Mam neximage 5 czy ustawić max. dla 640x480 czy pośrodku ??

 

Dane techniczne :

- Rozdzielczość : 5MPix (możliwe 9 ustawień ROI – od 640 x 480 do 2592 x 1944 pikseli)

- FPS : dla 640x480 – od 6.23 fps do 52.37 fps , dla 2592 x 1944 – od 6 fps do 0.7 fps

- Czas naświetlania : od 1/10000 do 30 sekund

- Przetwornik : 1./2.5” , kolorowy, CMOS

- Rozmiar matrycy : 5.7mm x 4.28mm (przekątna 7mm)

- Rozmiar piksela : 2.2um

- Czułość : 0.53V/lux/s (550nm)

- Mocowanie : 1.25”

- USB : 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka, że im więcej FPS tym lepiej. Ustaw maksymalną wartość i sprawdź czy podczas avikowania nie dławią się FPS. W moim starym laptopie następuje dławienie, przycinanie FPS i dlatego zbawieniem jest ROI. Duża wartość FPS też wymusza większy GAIN. Dlatego nie ma jednoznacznego stwierdzenia ile FPS najlepiej. Trzeba brać pod uwagę wszystkie wartości i ustawiać w zależności od warunków pogodowych oraz pilnować Gain i histogram żeby dochodził do 90%. Przynajmniej ja tak stosuję. A prawda jest taka, że najlepiej samemu posprawdzać wiele ustawień i zastosować te najbardziej odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należy ustawić najwięcej, ile się da przy danym czasie exp i rozdzielczości. ROI na Księżycu, Czy Słońcu niestety nie bardzo jest, ale na planetach należy ustawić jak najmniejszą klatkę, która mieści planetę z rozsądnym zapasem. A czas exp, jak Wojtek pisze to już głębsza sprawa i trudno jednoznacznie odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za odpowiedzi.

To tak - kilka dni temu zmieniłem laptopa bo dell d620 nie był jakoś wypasiony ale wystarczał, co do fps to max było 20 fps przy 640x480 (bo więcej to już się obraz wieszał) ,typowo na planetę żeby całą łapało. W nowym laptopie takie same ustawienie ( robione na próbe bo miała być dziś pogoda i miałem testować nowego laptopa z nowym telepem a zachmurzenie 100% ) i przy 640x480 ustawione na max. w tym wypadku na 52,37 i nie ma problemu chodzi wsio płynnie, nic nie zrywa, przycina itd.

Czyli będę próbował z 50 fps zobaczymy co wyjdzie o ile pogoda będzie bo to mnie już przeraża nawet pojawiają się początki depresji :)

A jak z czasem? Wiadomo Jowisz kręci się szybko to jaki max 2 min ?? Czy za dużo? Bo Saturn szczegółów za dużo nie ma to można dłużej.

Edytowane przez marcin.p1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Jowiszu ja się trzymam max ok 3 min. Ale to zależy od skali, jaką masz (jaką masz?). Ale już na 3 min derotacja w winjuposie daje niewielką różnicę, więc warto jej zawsze używać (mi się przeważnie nie chce, bo to wiecej zabawy :) ). Z derotacją możesz nawet dobre kilka minut kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.