Skocz do zawartości

jak sprawdzic lornetke


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

Ewerest to delikatna lornetka do pierwszego upadku z biurka, wiem coś o tym bo już je wielokrotnie klientom naprawiałem klejąc rozbite korpusy obiektywów!!!

Poleci w niej korpus i szkło a w BPC a Aluminiowej a niej ak piszesz stalowej obudowie najwyżej potrzebne będzie justowanie a optyka spokojnie to przetrwa oprawiona w solidne duralowe oprawy.

Eweresta w hurtowni dostaniesz po około 150 zł i BPC 20x60 od 300 zł tak więc piszesz bzdury kolego co do cen!

Na opakowaniu zbiorczym , hurtowym pisze jak byk kraj pochodzenia Chiny i wymieniony jest nawet port spedycji więc więcej szacunku młodziku i temperuj język na przyszłość bo nie robi tu na nikim wrażenia a dajesz tylko popis swojej niskiej kultury osobistej !!!

 

Z poważaniem Janusz Płeszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Darku co do mojego cytatu to głównie jest to opis Kronosa 26x70. W środku cytatu jest tylko porównanie do Everesta, ale generalnie chodziło mi o to by pytajnik wiedział na co zwracać uwagę przy patrzeniu na astro obiekty, bo jak widać wyżej optycznie to już rozumy pozjadał. :P :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czytam te posty i zaczyna mi się ton dyskusji coraz mniej podobać.

1) Dlaczego Pytajnik nazywa Janusza "sklepikarzem" ? - jest to zdecydowanie pejoratywne okreslenie. Przypominam koledze Pytajnikowi, ze to forum gromadzi ludzi o podobnych zainteresowaniach i podstawową zasadą jest SZACUNEK dla innych i nie ma tu miejsca na jakiekolwiek ostracyzmy. Jezeli nie zgadzasz sie z czyimis poglądami, czy sądami to po prostu NAPISZ to, a nie OBRAŻAJ. Natomiast obrażanie się na kogoś to po prostu dziecinne.

2) Jest to forum astronomii amatorskiej więc co najmniej niestosowne są oświadczenia "wiem, bo skończyłem to i to", jeżeli wiesz lepiej to NAPISZ jak i dlaczego. Forum to gromadzi ludzi o różnych zawodach i różnych doświadczeniach - od początkujących po zaawansowanych, KULTURA wypowiedzi jest wymagana od WSZYSTKICH.

3) Dlaczego mam skojarzenia z byłym forum teleskopy.pl ? ???

Mam nadzieję, że nie to forum nie będzie ewoluowało w TAKIM kierunku.

Pozdrawiam,

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety skazani jesteśmy na ludzi którzy innych ( bliźnich )

nazywają sklepikarzmi, urzędasami i robolami.......są to wieczni malkontenci ............

a może pytajnik to kobieta i właśnie ma trudne dni ??? :D

( podobno Kopenik też była kobietą )

( z góry przepraszam wszystkie kobiety :D )

 

kultura w dzisiejszej rzeczywistości jest towarem deficytowym

jak dobry sprzęt astro

 

pozdrawiam wszystkich !!

 

urzędas M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałem, że nie tylko o lornetki tu idzie (a nie zaglądałem do tego posta dość długo). Już tak chłopaki nie musicie bronić Janusza, bo świetnie daje sobie radę sam ;). Pogryźć potrafi jak mało kto ::) Także Pytajnik nie drażnij, nie drażnij swojego adwersarza. Określenie sklepikarz było zupełnie nie fair, zwłaszcza, że użyte celowo. Ale emocje na forum troszkę to usprawiedliwiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi tu o obronę Janusza,

czasami jak coś powie to.........też się z nim nie zgadam ;D

chodzi raczej o wypowiedzi anonimowych autorów,

jeśli ktoś się nie chcę przyznać kim jest, to z założenia nie traktuję rozmówcy poważnie, a zwłaszcza takiego który tylko krytykuję

m

a co do lornetek to ja mam akurat everesta 12x60 i zaciekawiony pochlepnymi opiniami Tento zrobiłem małe porównanie 7x50Tento (pożyczyłem od znajomego gajowego) i 12x60Everest, kolor w tento znaczny, jakby był filtr księżycowy no i w ogóle lepiej oceniam walory optyczne everesta, mechanicznie i wytrzymałościowo raczej Tento (porównanie 7x50 i 12x60 to raczej tylko subiektywna opinia ze względu na parametry ).

zaletą 12 x 60 w porównaniu do 20x60 jest to że można jej używać bez statywu i pole widzenia jest wieksze, co do zasięgu to się nie wypowiem ale sądzę że różnice jeśli są to nieznaczne. konstrukcja BPC na pewno bardziej zwarta i mechanika lepiej pracuje, ale BPC kosztuje 2x Everest

mam jeszcze Pentaxa PCF i moim zdaniem prezentuję najwyzszy poziom komfortu obserwacji, jedynie małe pole trochę niweluje przewagę nad innymi lornetkami.

wszysko co napisałem jest MOJA SUBIEKTYWNĄ OPINIĄ i nie może być kopiowane i rozpowszechniane bez mojej zgody ;D ;D ;D

 

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.