Skocz do zawartości

Dalsze testy EQ6 z 300D


Gość TUR

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

W weekend dalej robiłem próby, aby sprawdzić możliwości EQ6 z Canonem 300D pod Warszawskim niebem. Tym razem w połączeniu MTO1000.

Pojedyńcze klatki, czas 30 sek. Tymczasem nie mam wgranego softu wasi, więc mam probelmy z lusterkiem :-(. BTW canon nie załącza teraz softu do aktualizacji firmware'a !

Jak sie nauczę skłądać fotki, to pewnie wyjdzie coś lepszego :D

 

Pozdrawiam

Paweł

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywaj szybko Wasię bo widzę że kłapiące lustro nie jest tylko zmorą Zenitów a tu przy ogniskowej 1000mm widać już nawet lekkie szarpnięcia od lustra Canona :salu:

Do astrofoto zdecydowanie polecam Rubinarka 500/5,6 będzie szybszy i o wiele wydajniejszy w foceniu DS :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

 

Czytałem na sąsiednim forum, że potrzebuję programik Uploadfirmware, który jest załączany do płytki canonowskiej. Takowego nie mam. Czytnika kart do kompa też nie mam. W takim układzie jak wgrać na kartę CF ?

 

PT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywaj szybko Wasię bo widzę że kłapiące lustro nie jest tylko zmorą Zenitów a tu przy ogniskowej 1000mm widać już nawet lekkie szarpnięcia od lustra Canona  :salu:  

Do astrofoto zdecydowanie polecam Rubinarka 500/5,6 będzie szybszy i o wiele wydajniejszy w foceniu DS  :salu:

 

Janusz,

 

Tez myślę, że 500/5.6 byłby lepszy. Słyszałem tylko, że sa problemy z przykręceniem obiektywu do canona (dla ogniskowej 500mm). Jak to jest w rzeczywistości ?

 

PT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistości trzeba zrobić pierścień pośredni o grubości minimum 8,5mm i jest po problemie dla 300D :salu:

 

Ech, chyba wrzucę je do stałej oferty bo nie ma tygodnia abym następnego komuś nie dorabiał :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle, czytnik kosztuje tak mało że aż żal go nie mieć :)

kup sobie czytnik np. USB za 40zł i nie będzie trzeba sie bawić z kabelkami

Wracając do rubinarka i innych maxów to ostatnio troszkę fotałem z MTO i strasznie rusza się ognisko przy spadkach temp! :shock: nigdy nie sądziełem że aż tak...

A ciekawe co będzie z ogniskowa 500mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle, ile ten montarek najdłużej poprowadził Ci punktowo gwiazdki z MTO??

 

Adam, trudno powiedzieć bo robiłem testy tylko dla t=30 s. Nie mam jeszcze wężyka, więc czasy na bulb odpadają. Jak przyjdzie wąż, to zrobię foty o dłuższych czasach. Nie spodziewałbym się jednak super efektów dla czasów >30 sek, bo aktualnie dla 30 sto sekundówek dobre zdjęcia dla f=1000mm to ok. 20-30% wszystkich zdjęć. Według mnie nabardziej efektywna ogniskowa dla eq6 to 300-500 mm. Montaż ma PE ok. +/- 30-40 ".

Bez watpienia plusem jest to, iż EQ6 ma dużą nośność i nic nie drga przy foceniu. W związku z tym zastanawiam się nad powieszeniem do fotek Newtona fi 150-200mm o ogniskowej 700-1000 mm.

 

Jak zrobię testy dla oryginalnego napędu, to później włożę do EQ6 silniki astromeccanica wraz z goto bartelsa. Wtedy efekty powinny być dużo lepsze. Tym bardziej, iż można dołączyć autoguider np. z vesty.

 

PT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj robiłem 9 min na ISO1600 :) oczywiście ręcznie :)

 

Adam, bo Ty masz złote ręce :D

 

Moje zdjęcia z EQ6 nie są w żaden sposób prowadzone. Podejrzewam, że jakbym podpiął z boku lunetkę prowadzącą z podświetlanym krzyżem to i efekty mogą być dużo lepsze. Czas i kolejne próby to zweryfikują :D

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 9 minutami to mi sie przysneło :) bo miało być 5.

A wracając do Twojego sprzętu to faktycznie dobrze by było podpiąć lunetkę z krzyżem o pow 100x i ustawić perfekcyjnie oś biegunową i zrobić test jak długo napęd poprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na sąsiednim forum, że potrzebuję programik Uploadfirmware, który jest załączany do płytki canonowskiej. Takowego nie mam. Czytnika kart do kompa też nie mam. W takim układzie jak wgrać na kartę CF ?

Radze sprawdzic na stronie http://web.canon.jp/Imaging/eosdigital/E3k...firmware-e.html

Ja sciagałem ten program wlasnie z tej strony. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle, czytnik kosztuje tak mało że aż żal go nie mieć :)

kup sobie czytnik np. USB za 40zł i nie będzie trzeba sie bawić z kabelkami

 

Rzeczywiście trzeba sobie kupić czytnik kart !

Dzięki Adam za dobrą radę.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle, czytnik kosztuje tak mało że aż żal go nie mieć :)

kup sobie czytnik np. USB za 40zł i nie będzie trzeba sie bawić z kabelkami

 

Rzeczywiście trzeba sobie kupić czytnik kart !

Dzięki Adam za dobrą radę.

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Czytnik kart to podstawa. Zdjęcia z Canona przez kabelek przegrywają się koszmarnie wolno :x

Ja mam taki za 60zł, czyta i nagrywa wszystkie rodzaje kart, a dzięki małym rozmiarom można go traktować jako pendriva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.