Skocz do zawartości

astrofoto i nie tylko!!


sheratan

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie!wiemy ze do astrofoto wystarczy zwykla praktica czy zenit a czy te aparaty nadaja sie do atrofoto?bo chcialbym je wykorzystac do robienia zdjec nie tylko nieba?ktore sa lepsze?minolty czy canony w cenie do 1400zl??moze ktos poda konkretnuy model a moze jakies fotki zrobione tymi aparatmi?

 

http://www.fotosklep.com.pl/lista/aparaty,...ustrzanki.phtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np.EOS 300

Mam takiego Eosika i o ile sprawdza się doskonale przy zwykłych fotografiach, to niestety przy astrofoto nie mam z niego żadnego pożytku. Przede wszystkim przy długich czasach exp. bardzo szybko traci się bateria. No i standardowy obiektyw też mnie nie zachwycił swoją jakością. Oczywiście gdyby mieć jakiś 300mm APO Canona to co innego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz robić zdjęcia słabych obiektów długimi czasami w ognisku głównym teleskopu to Zenit najprostszy + wężyk. Stare zenity E, B mają śmieszne obracające się kółeczko do nastawiania migawki no i fatalną matówkę, tak, że lepszy Zenit ET (kółko migawki się nie kręci, matówka ma mikroraster). Te proste modele nie mają pomiaru światła przez obiektyw bo i do niczego to niepotrzebne. Wymienione modele Zenitów dostaniesz w komisie za 40-50 złotych (z podstawowym obiektywem).

Jeśli używać będziesz jakiejś nowszej lustrzanki do długich ekspozycji to trzeba koniecznie kupić BATTERY PACK co umożliwia zasilanie aparatu z paluszków (najlepiej ACCU ładowanych). W przeciwnym razie nie wyrobisz na baterie, bateria 2CR5 używana w EOS-ach kosztuje prawie 40 złotych a bardzo szybko pada przy długich naświetlaniach.

No i jeszcze - za grosze (kilkadziesiąt złotych) kupuje się do Zenitów telekonwerter co powiększa Ci ogniskową dwa razy i np. zakładasz Zenita na telepa 900mm + TELEKONWERTER i masz (przez filtr mylarowy) Słońce na całą klatkę!

Jak chcesz jakieś szczegóły o aparatach - jaki do czego - możesz pchnąć mi maila bo bez potrzeby zanudzimy forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.