Skocz do zawartości

Adapter do flattenera SW 0.85 do mocowania filtrów 2"


Arczik

Rekomendowane odpowiedzi

To ma być do foto czy wizuala?

Ogólnie nie jest to prosta sprawa poprostu wykonać sobie adapter. Gdy w grę wchodzi astrofoto trzeba dokładnie policzyć długość złączki dla danej konfiguracji flattener - filtr - rejestrator.

 

Dlatego napisałem o info na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to adapter do astrofoto, z tym że jest to adapter z noskiem wkladany do wyciągu 2" także adapter jak i filtr montuje się jeszcze przed flattenerem także odległość flattenera od matrycy jest zachowana, wygląda to tak jak tutaj https://www.firstlightoptics.com/user/products/adapter_skywatcher_focal_reducer.JPG

Edytowane przez Arczik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym fotografujesz? Jeśli Canonem i masz do niego dedykowaną złączkę nakręcaną na gwint FF, to jest opcja by wykręcić z tej złączki pierścień z gwintem i umieścić tam sam filtr szkiełko) wyjęty z oprawy 2". Ja tak kiedyś robiłem. Co prawda wymaga to grzebania ale chyba warto. Nosek 2" wkręcony do FF może wprowadzać winietę, tak mi się wydaje. Chyba lepiej umieścić filtr pomiędzy FF a aparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak fotografuje Canonem 450d,z wyjęciem szkiełka z filtra już próbowałem ale nie mogę sobie poradzić z odkręceniem pierścienia które trzyma szkiełko ,poza tym trochę strach żeby nie uszkodzić powłoki filtra,chyba że jest jakiś "patent" na odkręcenie tego pierścienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie filtr siedzi w zlaczce pomiedzy flattener - kamera, o dobranej odpowiedniej długości backfocusa dla tego flattenera.

attachicon.gifScreenshot_20160617-132614.png

Tyle że Ty używasz dedykowanej kamery, która ma chip blisko mocowania i można wstawić jakąś dodatkową zlaczkę. Ten FF od SW jest tak zrobiony, że nakręcając na niego mocowanie z bagnetem pod Canona nie ma już możliwości włożenia czegoś dodatkowego pomiędzy FF a mocowanie ponieważ zmienia nam się zalecana odległość chipa od FF. i tracimy właściwy backfocus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za rady, spróbuję najpierw jakoś delikatnie odkręcić ten pierścień trzymający filtr, a jak dostanę gdzieś adapter do Canona na M48x0,75/EOS to spróbuję włożyć w niego szkiełko od filtra.

Zdaje się że mam taki adapter, tylko muszę poszukać. Canona sprzedałem więc jest mi zbędny. Jeśli jesteś zainteresowany do daj znać na PW.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka, nie widziałem że delta ma coś takiego (albo za słabo szukałem) ;)

Najpierw spróbuję włożyć szkiełko z filtra do adaptera canon i zobaczę jak będzie się to sprawowało :) tylko czekam na adapterek do canona kupiony od kolegi wtw. Jeśli zda egzamin takie połączenie to zostanie parę groszy w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.