Skocz do zawartości

Okular Baader genuine ortho 6 mm [Radom]


RomekAstrobaza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie sprzedam okular baader genuine ortho 6 mm.

Stan - praktycznie idealny - mało go używałem, bo do mojej synty 6 calowej - trochę za mały:)

A teraz pracuje w Astrobazie radomskiej - więc oglądam sobie na trochę lepszym sprzęcie aniżeli synta 6" hehe

 

Cena jaka mnie interesuje to 200 złotych + ewentualna przesyłka.

Zdjęcia:

MG3128JPG_sxaeqee.jpg

 

MG3118JPG_sxaeqen.jpg

 

MG3109JPG_sxaeqer.jpg

 

MG3107JPG_sxaeqeh.jpg

MG3103JPG_sxaeqep.jpg

MG3100JPG_sxaeqna.jpg

 

mały edit, bo pudełko lekko obdarte:0 - córka ma mannie odklejania wszystkiego hehe

IMG6862JP_apehwnh.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolega, który zakupił okular - zrezygnował , bo miał wątpliwości co do samego okularu...

 

Więc wraca on do sprzedaży.

 

Napisałem zapytania do kilku osób na forum odnośnie tych "wątpliwości" kolegi - jak dostane odpowiedź - podzielę się z Wami.

 

Nie znam się na tym więc nie będę podważał żadnych uwag. Ale wg mnie wizualnie okular jest praktycznie idealny - tak jak było widać na zdjęciach, które zamieściłem.

 

Jak tylko okular do mnie wróci - to zrobię zdjęcia przy pomocy pierścieni pośrednich w makro by wszystko było widoczne jak na dłoni:)

Pozdrawiam

edit:

 

a najlepiej to zapraszam do Radomia hehe

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa i jeszcze wstawię uwagi kolegi

 

"Jak patrzy się w okular to przy diafragmie widać coś niepokojącego. Nie wiem co to jest czy jest to brak wyczernienia krawędzi soczewki, uszkodzenie szkła, czy klej (raczej okulary nie są klejone a skręcane) czy jeszcze coś innego. Sama diafragma w tym miejscu jest nierówna. Nie jest to tylko moja fanaberia bo pokazałem okular bardzo doświadczonemu koledze i od razu to zauważył. Kolega zauważył, też ślady dokręcania lub rozkręcania. Od spodu widać, że komuś omsknęło się narzędzie i zostawiło kreskę na wyczernionym elemencie.

 

Nie wiem jaki to ma wpływ na obserwacje bo nie mam możliwości sprawdzić choćby z braku pogody. Być może nie ma to żadnego wpływu na obserwację, ale wolę dmuchać na zimne. Mam złe doświadczenia z zakupem okularu w przeszłości. Kiedyś kupiłem okular z pozornie błahą wada, o której sprzedawca nie informował. Po dłuższym użytkowaniu okazała się irytująca."

 

Ja zaznaczę nigdy nie był rozkręcany czy dokręcany:)

Co do uwagi o diafragmie - to nie znam się więc się nie wypowiem :) - ale szczerze ja tam nic nie widziałem niepokojącego(może dlatego, że się nie znam) - jak wróci okular zrobię dokładniejsze fotki, by mam nadzieję rozwiać wszystkie wątpliwości:)

 

Póki co muszą wystarczyć takie jak są na górze, które pokazują aktualny stan :) - a myślałem, że są dokładne hehe

 

Pozdrawiam i sami oceńcie:)

 

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak pisałem;)
oby dobrze służył;)
pozdrawiam

a w ogóle zapomniałem o tych nowych zdjęciach -

wiec tak na koniec żeby nie było hehe

IMG7005JP_apspehq.jpg

IMG7001JP_apspehs.jpg

IMG7000JP_apspehw.jpg

IMG6997JP_apspehe.jpg

IMG6994JP_apspehn.jpg

tu chyba to zarysowanie.....

IMG6992JP_apspehx.jpg

IMG6980JP_apspehr.jpg

IMG6976JP_apspehh.jpg

IMG6955JP_apspehp.jpg

IMG6954JP_apspepq.jpg

A na koniec zrobiłem zdjęcie przez sam okular - nie podłączony do teleskopu -tylko położyłem, go na stole i pyknąłem - nie widzę nic niepokojącego....

IMG6938JP_apspepa.jpg

temat do zamkniecia

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.