Skocz do zawartości

NGC 6888 - z wczorajszej nocy


Ciechan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

postanowiłem posłuchać rady Szanownych Kolegów i zebrać więcej materiału.

I oczywiście, jak w takich przypadkach wszystko się sprzysięgło przeciw mnie... Pojawiły się jakieś problemy jak nie z prowadzeniem, to kamerą itp... Po dwóch godzinach nerwowych poszukiwań okazało się, że oczywiście winne są przewody a konkretnie złącze na HUBie. Po wymianie huba wszystko zaczęło znowu pięknie hulać. :) Tylko, że godzina zrobiła się 1 w nocy.

Ale co tam nastawiłem na 20 klatek po 600s i zacząłem czuwać nad tym, czy wszystko przebiega prawidłowo...

Czuwałem, czuwałem... chyba tak przez dwa kieliszki wina... Nagle otwieram oczy, a tu świt :D

Nerwowo sprawdziłem, czy sesja się zapisała, wyłączyłem i zamknąłem wszytko i poszedłem w końcu ( ;) ) spać, bo przecież już prawie 5 była :)

 

No i mam swoje upragnione 180 min materiału i mogę przystąpić do radosnej obróbki :)

Tu okazuje się, że moja znajomość Pixa jest na tyle mała (co zresztą święta prawda), że nie mogę wyciągnąć z tego materiału ładnego zdjęcia, albo materiału po prostu jest jeszcze za mało...

 

Osobiście uważam, że jedno i drugie. (W szczególności pierwsze, bo to mój drugi dzień zabawy z Pixem)

 

Liczę na waszą ocenę i pomoc (ocenę czy tyle materiału na ten obiekt jest wystarczająco dużo), pomoc w obróbce w PixInsight.

 

Pozdrawiam,

Jarek

 

(materiał zbierany za pomocą TS APO z korektorem 130/710, neq6, guiding, QHY8L)

ngc6888_stacked_ABE.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś poszło nie tak z debayeryzacja. Widzę kratke. Jak to robiłeś?

Szczerze mówiąc 20kaltek to nie jest jakiś szał dla QHY8L.

 

Szczerze, to nie mam pojęcia skąd.

U mnie na laltopie widzę pixele przy powiększeniu ale nie widzę kratki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składałem w Fitsie. I rzeczywiście, masz rację była kratka.

Teraz złożyłem w Pixie i wydaje mi się, że zniknęła. Dzięki Tayson :)

Spróbowałem także pójść bardziej w czerwony, za to przemyciła mi się jakaś słaba klatka z jakimś błędem prowadzenia i śladem po meteorycie.

Muszę ją wywalić.

integration_ABE.jpg

Edytowane przez Jarek Ciechanowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to METEOR, a nie meteoryt. Bardziej wygląda to na satelitę. Skoro wyszedł ten ślad na stacku to zapewne nie skladales mediana, a tak byłoby lepiej.

 

Meteor i "ślad po meteorycie" to synonimy. Oczywiście zakładając , że meteoroid, który go zostawił nie spalił się w atmosferze i spadł na ziemię ;)

Ale pewnie masz rację, że to raczej był satelita.

Przy składaniu używałem uśredniania, a nie mediany. Spróbuję z medianą. Dzięki za podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwersja na kolor i Digital Development w Maximie.

Kratki nie widze, ale masz strasznie dziwna kolorystyke. Nie na tej pojedynczej tylko po obrobce w Twojej wersji.

NA jakim poziome masz ADU w darkach? Podrzuc tez jednego.

ngc6888-1-600s-2-C0-2.jpg

 

Poczytaj to

http://astropolis.pl/topic/53200-qhy8l-flat/

http://astropolis.pl/topic/52474-qhy8l-dark/

http://astropolis.pl/topic/52451-qhy8l-bias/

uwaga na tlo strony! Mi sie kreci w glowie. http://www.astro-foto.pl/index.php/astrofotografia-porady/14-gain-offset

 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem, ze przez zla debayeryzacje, ale mozesz sobie porownac swoje pojedyncze z moja, ktora jest ok.

ADU w darku masz troszke za niskie. Minimut to u Cieibe ok 380, a wg linka ktory Ci podalem powinno byc 500-1000, ja mam 1100 i tez jest ok.

 

Widze rowniez ze korzystasz EzCap. Proponuje Ci jak najszybciej zapomniejc o tym programie. Ja dostawalem bólu glwoy, jak mi sie wywala w czasie sesji i trzeba bylo restartowac laptop. O czasu Maxima zapomnialem o problemie. Te programy korzystaja z roznych sterownikow. Pierwszy z windowsowego, drugi z ASCOMa.

 

U mnie gain i offset wynosza 4/114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ezcap nie wywalał się póki co.

A maxima legalnego nie mam :(

Chyba najpierw kupię Pixa (na razie zainstalowałem licencję próbną), a potem pomyślę o maximie. Nie wszystko na raz.

Ok, to jutro przeniosę te darki, co ostatnio zrobiłem (albo zrobię nowe wg. przesłanej przez Ciebie instrukcji) i spróbuję jeszcze raz.

U mnie gain/offset to 29/130

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.