Skocz do zawartości

Refraktor 120/600 Sky Watcher


Marcin_G

Rekomendowane odpowiedzi

Na sprzedaż trafia mój SkyWatcher 120mm F=600, f/5, jestem pierwszym właścicielem, teleksop kupiłem w salonie Delty w Wawie. Teleskop zadbany, bezwypadkowy, mały przebieg, "garażowany". W skład sprzedawanego zestawu wchodzi wszystko to, co jest na zdjęciach: tuba z odrośnikiem, przednia pokrywka, obejmy z doveteilem Vixena, redukcja 2"/1,25", styropianowe obejmy do transport. Mechanicznie i wizualnie stan nienaganny, jedynie widoczne są ślady na diveteilu od śruby blokującej w EQ5.

Soczewki dubletu są po kolimacji, optyka daje idealnie symetryczne obrazy pozaogniskowe, szkło w perfekcyjnym stanie, żadnych rys czy kurzu. To idealny telskop to "skakania" między galaktykami w Pannie, lub do penetrowania Drogi Mlecznej od Łabędzia do Strzelca. Pod ciemnym niebem z szerokim, długoogniskowym okularem naprawdę wymiata.

Cena: 600 zł + koszty wysyłki

Do dogadania jest ewentualnie dołożenie szukacza 8x50 lub/oraz diagonala "Astrokrak" 2"/1,25" w bardzo ładnym stanie za rozsądną cenę

DSCN0807_01.JPG

DSCN0808_01.JPG

DSCN0809_01.JPG

DSCN0810_01.JPG

DSCN0812_01.JPG

DSCN0813_01.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajaj :) Jak ogłoszenie będzie za jakieś pół miesiąca wciąż aktualne, to biorę pewnie! Puki co pozostawiam komentarz, by móc wrócić ;)

Masz jakieś fotki z tego sprzętu?

Nie fotografowałem tym teleskopem. To achromat f/5 więc nie jest to demon korekcji. Używałem go tylko wizualnie przy powiększeniach 20x ~ 120x. Idealnie spisuje się w zakresie 20x ~ 80x. Przy większych powięszeniach na planetach stosuję diafragmę dającą aperture 90mm - chromatyka poprawia się znacznie a rozdzielczość spada tylko minimalnie.

 

Wstępna reserwacja jest dla kolegi Zibi123

Edytowane przez Marcin_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.