Skocz do zawartości

Sterownik do motofocus-a


Gość leszekjed

Rekomendowane odpowiedzi

Domku, jestem pod silnym wrażeniem Twojego poświęcenia dla astrobraci.  Dowaliłeś z grubej rury, przepraszam ... wiadra.

Popatrz jak to można zrobić nie demolując mebli: http://mywebpages.comcast.net/observatory/...y/flatfield.htm

Przy okazji, widziałem wczoraj przy kasie w Tesco kłębek sznurka, kalosze i podpaski.  Myślę, że to coś dla Ciebie. Czekamy na Twój kolejny wytrysk geniuszu. Oklaski masz oczywiście zapewnione.

L.J.

 

Leszku - twojego geniuszu szczególnie w kwestii motofocusa nie przeskoczę niestety nigdy. Sznurek i podpaski jak najbardziej nabędę aby zużyć do podwiązania a gdyby sznurek nie wytrzymał to ratunek w podpasce - jak się posikam przy oglądaniu twojego nowego sterownika do motofocusa :lol: Kalosze już mam ale rezerwuję na chwilę, w której zaprezentujesz motofocus z automatycznym ustawianiem ostrości.

 

D.W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domku !

 

Mam nadzieję, że w tej sprawie powiedziałeś już wszystko bo o prawdziwym powodzie Twoich uszczypliwości wobec mnie nie chciałbyś chyba mówić ?. Ja szanuję tajemnicę korespondencji i możesz być pewny, że jej nie zdradę co gwarantuje Ci pewien rodzaj bezkarności. Powiem więcej - mało mnie obchodzą Twoje uwagi jako chybione, mam jednak satysfakcję patrząc jak wijesz się by mi po swojemu nie wrzucić paru określeń ze swojego, znanego już z obu for, słownika.

Powiem wprost, nie darzę Cię sympatią bo nie umiesz się zachować z godnościa - kiedyś zresztą o tym pisałem. Proszę więc jak kogo dobrego: nie wchodź mi w drogę. Odszedłeś z a4u więc okaż trochę szacunku dla ludzi w miejscu gdzie jeszcze Cię tolerują. A przynajmniej nie prowokuj.

 

Możesz być pewien, że nie doczekasz się automatycznego ustawiania ostrości w tym rozwiązaniu z powodów o których pisałem wyżej. W tym temacie mogę pozwolić sobie na pomoc każdemu, kto zechce sam wykonać urządzenie według opublikowanego opisu. Tylko tyle a może aż tyle - niech każdy rozstrzygnie sam.

 

Dodam jeszcze, że w tym rozwiązaniu nie doczekasz się też innych wodotrysków więc podpaska przyda Ci się na pewno, zmieniaj ją tylko od czasu do czasu bo to będzie długo trwało. A przy okazji to w podpasce jest Ci nawet do ..... twarzy.

 

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku oprócz spraw pozamerytorycznych mamy próby prezentacji dwóch systemów kontroli focusa. Zastanawia mnie tylko czy Robofocus jest rzeczywiście alternatywą dla Leszkowego motofocusa.

 

Primo - to jest dział ATM, a trudno nazwac ATMem zamontowanie gotowca do wyciągu; oprócz faktu posiadania końcowego rozwiązania, atm to także cała praca włożona w stworzenie konstrukcji i satysfakcja z tego, że rozumiem i potrafię zrealizować trochę bardziej zaawansowane urządzenie.

 

Secundo - różnica kosztów obu rozwiazań jest przytłaczająca; motofokus jest rozwiązaniem, jak rozumiem, kierowanym w nieco inną półkę rynku, co z jego możliwościami czyni go i tak tanim rozwiązaniem dla pragnących bezdotykowego ustawiania ostrości.

 

To trochę tak jakby ktoś chciał pokazać jak szlifować lustro, a dostał posta - po co przecież można kupić APO.

 

Uznanie dla Leszka za kreatywność, ogromną chęć dzielenia się (w przeciwieństwie do przechwalania się) posiadaną wiedzą i pomysłami.

 

Koniec swarów - PEACE plz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meteo , czy myślisz że sprawia mi to przyjemność ? . Zadnego Admina nie ma a ta praca zajmuje ponad godzinę . Orion wysoko na niebie i za chwilę wieczór boksu zawodowego a ja idiota dałem słowo że wątek wyczyszczę po północy . U mnie dane słowo jest warte złota więc nie utrudniaj mi proszę oglądania walki Gołoty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z weekendu. Niestety nie zauważyłem aby sprawy zostały do końca wyjaśnione oprócz wykasowania postów, które nic z mojego pnktu widzenia nie zmienia, gdzyż zostały one wcześniej przeczytane przez bardzo wielu forumowiczów, którym należało się wyjaśnienie sprawy do końca a nie uznanie sytuacji za niebyłą poprzez wykasowanie oszczerczych dla mnie postów. W szczególności nie została wyjaśniona sprawa mojego oszustwa ze zdjęciem Jowisza i mojej korespondencji do Leszka. Nie został też jak widać usunięty mój profil. Nie było również ewentualnych przeprosin za oskarżenia w moim kierunku i straszenie mojej osoby przez Leszkajed. Nie jestem sobie takim tam chłopczykiem, któremu można publicznie naubliżać a potem uznać, że nic się nie stało.

 

Podkreślam - ja się na forum nie pchałem !

 

Publicznie ponawiam prośbę do administratorów o natychmiastowe wykasowanie mojego profilu. Jest to moja ostateczna decyzja. Mam prawo do ochrony prywatności i dobrego imienia mojej osoby jeśli w inny sposób nie może być chronione a jak widać z treści dyskusji przed wykasowaniem postów nie może.

 

Dzięki,

 

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publicznie ponawiam prośbę do administratorów o natychmiastowe wykasowanie mojego profilu. Jest to moja ostateczna decyzja

 

Swój profil Dominiku możesz usunąć sam , ale nie wiem dlaczego miałbyś np: mi zrobić taką przykrość i za co . Twoja aktywność na Astro-Forum jest potrzebna , tylko nie kłóć się co chwila ze wszystkimi . Więcej luzu , uśmiechu i pozytywnego podejścia do życia . Z takim "motto " nikt jeszcze nie umarł ( chyba że ze śmiechu) . Pozdrawiam pozytywnie Piotr .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jeden raz zgadzam się z Domkiem i popieram go w jego chęci opuszczenia forum. Dajcie mu więc to o co sam prosi.

Domek pisze, że nie pchał się tu, nurtuje mnie więc dalej problem kto i co mu obiecał. Pozwalam więc sobie przytoczyć uwagi jakie wczoraj na ten temat napisałem i które zostały nieopatrznie skasowane.

L.J.

 

Powiedziałeś Jesion co wiedziałeś. A że wiesz co chcesz to i mówisz co chcesz.

Co mnie mogą obchodzić Twoje gwarancje bezkarności dla gościa, który dotknął właśnie mnie i nie potrafi załatwić tego jak człowiek ?. Ty nie bądż dobrym wujkiem i rozdawaj tylko to co należy do Ciebie. Domek 'pracuje' tu na własne konto i ma swoje 'osiągnięcia', za które powinien odpowiadać sam. Twoje gwarancje dla niego mnie po prostu nie obchodzą bo ze mną nigdy tego nie uzgadniałeś. Mogłeś oczywiście nie wiedzieć, ale teraz już wiesz. Powiem więcej, Twoja aprobata dla jego krętactw i histerycznych reakcji może tylko świadczyć o tym, że faktycznie macie jakiś układ.

Kasując te posty nie likwidujesz problemu, po prostu wmiatasz śmieci pod dywan. Gwarantuję Ci, że wcześniej czy później Domek znowu wystąpi w roli głównej i wcale niekoniecznie z moją pomocą. Skorzystaj więc z tej niebywałej okazji i przychyl się do prośby Domka o skasowanie jego profilu.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dzisiaj w nocy sie dzialo, oj dzialo sie... posty pojawialy sie b. szybko jak i szybko znikaly.

 

Powiedziales Leszku co chciales, i sobie tam, wiedziales. Z mojego punktu widzenia sam wystawiasz sobie opinie o sobie, i to niekoniecznie ta jedna z najlepszych. Na Twoim miejscu ostrozniej bym sie na przyszlosc zwracal do ludzi tutaj obecnych. Niestety siegnales po argumenty ktore byly ponizej krytyki, obrazliwe, i poruszajace tematy te najbardziej osobiste, dotyczace rodziny.

 

Nie potrafisz zdemaskowac Domka, widac masz w tym jakis swoj cel. A moze brak Ci po prostu argumentow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ leszku !! , nietematyczne posty to ja usunąłem ostatniej nocy a nie Jesion . Więc pretensję miej do mnie !!! . To co Adam obiecał Dominikowi jest z samej definicji wpisane w umowną konstytucję Astro-Forum którą sam tworzyłeś , nie pamiętasz ? Każdy user na tym Forum ma gwarancję bezpieczeństwa i od tego jest Rada Forum by tego przestrzegać .

 

Mam nadzieję że jako (były?) przyjaciel nie wyskoczysz z przykładem ML ale to był wyjątek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój profil Dominiku możesz usunąć sam , ale nie wiem dlaczego miałbyś np: mi zrobić taką przykrość i za co . Twoja aktywność na Astro-Forum jest potrzebna , tylko nie kłóć się co chwila ze wszystkimi.

 

Piotrze, bardzo Cię cenie za Twój zapał do przekazywania wiedzy astronomicznej innym ale w dwoch rzeczach przesadziłeś moim zdaniem:

1) Możesz byś pewien, że nikt Domkowi niczego nie obiecywał - tak jak napisałem i potwierdził to Adam Jesion dostalem zapewnienie, że chamskie zachowania w stosunku do mojej osoby o podłożu historycznym (uprzedzałem Adama, że zawiść ludzka nie zna granic) spotkają się z szybką reakcją Rady Forum. Wypowiedź Leszka o podpaskach, nielubieniu mnie, groźbach nieujawniania korespondencji gwarantujących mi bezkarność, moich oszustwach przy zdjęciach Jowisza, niewchodzeniu Leszkowijed w drogę traktuję właśnie jako "chamstwo" w stosunku do mojej osoby. Przyznaję, że lubie czasmi posłużyć sie lekką prowokacją aby dyskusja nie była w stylu " tak ale piekne - jestes geniuszem - szacunek" bo to nie jest dyskusja tylko tzw. kadzenie. Nie po to jest forum moim zdaniem i każdy może prezentowac odmioenne zdanie. Trzeba też umieć przeprosić jesli się przesadziło co też uczyniłem poproszony przez Ciebie w przypadku Papatka, który próbował "skopać mi tyłek" już przy najblizszej okazji dodatkowo wykorzystując fakt, że go przeprosiłem.;

 

2) jeśli taki typ jak Leszekjed oskarża mnie, grozi, kłamie lub coś mu się chrzani w jego główce i nie potrafi od kilku dni wyjasnić prostych rzeczy, o które mnie ostakżył publicznie(moja korespondencja do niego gwarantująca mi bezkarność :lol: czy też jakieś oszustwo w sprawie Jowisza :shock: ) to nie mam już pytań. Niech sobie dłubie facio dalej przy tym GoTo do Synty - co robi już od półtora roku i da mi spokój. Nie chciałem tego Piotrze mówic ale mówiąc o "żółtej kartce" dla mnie czułem, że masz dużo sympatii dla Leszka - może trzeba będzie zmotoryzowac 60-tkę ?

 

Powiedz z iloma osobami kłóciłem się na forum - z dwoma ? Widzisz więciej ? Moja irytacja w stosunku do tych osobnków była całkowicie bezpodstawna ?

 

Szkoda moich nerwów i waszego i mojego czasu tym bardziej, że Leszek mnie popiera w kwestii usunięcia profilu :lol:

 

Jeśli mogę sam skasować swój profil to zaraz to zrobię - jesli nie to musi mi pomóc administrator. (sprawdziłem i sam nie mogę usunąć swojego prfilu).

 

Jeśli nie potrafimy oddzielić własnych interesów od interesów forum (wolność słowa, odpowiedzialność za słowa) to nie jest dobrze. Ja mam gdzieś czy ktoś coś może dla mnie zrobić czy mi w czymś pomóc i dlatego czuję, że mogę mówić co chcę a nie tylko to co jest w moim interesie (bo Leszekjed może nie chciec dla mnie czegos zrobić jak mu sie postawię).

 

Nie mam sobie nic do zarzucenia - wyciągnąłem do Leszka dłoń w kwestii zakupu motofocusa (zadałem pytanie czy nie podjąłby się wykonania - nie wspominałem nawet jaki sprzęt bym potrzebował i jakie są moje wymagania) i co przeczytałem - że chciał mi odpowiedzieć, żebym sobie pieniążki (o których nie wspomniałem nic porócz tego, że lepiej byłoby, zeby zostały w kraju) zakopał w ogródku - tak Leszek zamierzał mi przecież odpisać na mój mail, który potzem użył do bezpośrednego ataku na mnie oskarżając o kłamstwo. Co jeszcze dodał - że chciałem mu z góry zapłacić - bzdura bo nie doszło do zadnych sczegółowych uzgodnieć a je nigdy nie kupije kota w worku.

 

Mam już dość tej zawiści i zazdrości, że mnie na coś stać (sprzęt) a innych nie i powinienem się czuć winny z tego powodu i nie chwalić (to co dla mnie jest informacją dla innych może być chwaleniem się). Mam po prostu tego dość.

 

Leszku - szacunek :salu: Ale jeśli kiedyś Cię niechcący spotkam to pokażę Ci co to znaczy szacunek dla rodziny w tym rodziców - możesz byc tego pewny bo niechcący (a może i chcący wciągnąłeś do dyskusji opinię na temat moich rodziców !

 

Tyle miałem do powiedzenia.

 

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz z iloma osobami kłóciłem się na forum - z dwoma ? Widzisz więciej ? Moja irytacja w stosunku do tych osobnków była całkowicie bezpodstawna ?

 

Domek, swoja opinie na ten temat wyrazilem we wczorajszym poscie. Leszka ignoruje od dawna, bo to czlowiek, ktoremu rodza sie w glowie dziwne historie. W sumie to ciesze sie, ze wreszcie inni mogli sie przekonac, co Leszek potrafi (chociaz to i tak wielka namiastka). Kiedy on cos sobie ubzdura w glowie, to nie ma argumentow, zeby go przekonac (vide twoj Jowisz, moje kasowanie postow, czy w ogole moje totalitarne rzady na AF). Smieszne jest to, ze mimo braku mojej obecnosci w tym watku, kolejny raz "jedzie po mnie". Stara, zdarta plyta.

 

Nie rozumiem jednego, dlaczego az tak bardzo "cenisz" Leszka, aby manifestowac jego, jako cale forum??? Powiedz mi, kto ciebie z tego forum atakuje (poza LJ)?

 

I ostatnie slowo do Leszka - rob to co robisz dobrze, za co jestes bardzo ceniona osoba - dzial ATM. I blagam dla dobra forum, przestan bawic sie w krucjaty i politykierstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.