Skocz do zawartości

Plejady 01.10


Marcin_Sawicki

Rekomendowane odpowiedzi

Robione Kodakiem DX6490. Zoom 10X.

Zerkałem z CdC i ustaliłem, że aparacik ma zasięg do 8 mag. (na tych zedytowanych - rozmiar, niestety nie widać). Poświata to Księżyc.

Zdjęcie zmniejszone 4-krotnie. Przyciemnione, skontrastowane. Nie za dużo. W oryginale było 'zaszumione'.

Czas : 6 sek. ISO 200.

Plejady2.jpg

 

Plejady1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucę w środę... Problemem w kodaku jest duża (bardzo duża!) kompresja :( . Dla przykładu gdy wielkość zdjęcia Minolty wynosi 1.2MB , to Kodaka 0.7MB [z rozdzielczości matryc obu aparatów wynika, że plik z fotką Kodaka powinien być większy, a jest dużo mniejszy]. Dla mnie to najwięsza wada tego modelu. Wolałbym, żeby jednak tą kompresję można było definiować przez użytkownika. Niestety właściciele dx6490 czekają na nowy software i chyba się nie doczekają...Napisałem do Kodaka zawołanie o modernizację software'u, ale nie wierzę w cuda...

Optykę ma jednak bardzo dobrą! Minolta przegrywa.

Nad zdjęciami nocnymi trzeba używać PASM i trochę się trzeba pomęczyć, ale mały trening czyni mistrza ;)

Pytanie retoryczne : po co komu zoom cyfrowy...? [konkurs bez nagród ;)) ]

Ładna stronka o tym modelu : http://www.republika.pl/pilak/kodak.htm

Może głupie pytanie :salu: , ale jak mogę wykorzystać 1500 ogniskowej Arktura i ten aparacik? [nie śmiać mi się]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie retoryczne : po co komu zoom cyfrowy...? [konkurs bez nagród ) ]
odpowiedź jest prosta! i logiczna ... kiedy używasz 640x480 czyli zdjęć mających londować na stronach WWW to wtedy ZOOM cyfrowy robi jakby CROP z fotek dużej rozdzielczości. Ponadto jest dobry do ustawiania ostrości. Widzisz na podglądzie wycinek obrazu bardziej dopasowany do rozdzielczości LCD.

 

Jak chcesz sfocić dla sportu planete, to nic innego jak najniższa rozdzielczość i zoom cyfrowy na max. Nie bedziesz focił tych połaci nieba w koło bo i poco.

 

Może głupie pytanie , ale jak mogę wykorzystać 1500 ogniskowej Arktura i ten aparacik? [nie śmiać mi się]

 

cykać zdjęcia w projekcji okularowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 mm na tulejce

McArti - nie zabij mnie, cykałem dzisiaj tym kodakiem Oriona (M42 i M43 pięknie do odróżnienia), prawie spóźniłem się do pracy i... zapomniałem dyskietki z plikami...idę do konta...

poza tym wczoraj zrobiłem trochę Plejad. Jak wiadomo nie ma Łysego wszystko widać...na razie nie zrzucałem na kompa. Zrobię to dzisiaj. Podrzucę na Forum.

[wkurza mnie ta kompresja...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle brak parametrów jak ekspozycja, czułość czy przysłona, ach ci młodzi chyba się nigdy tego nie nauczą że o wartości dydaktycznej zdjęcia decyduje jego dobry opis z parametrami ekspozycji :salu:

 

Juz mowie. Pomimo mojego nienajmlodszego juz wieku, o ktorych to parametrach pisalem na sasiednim forum ;-) Parametry tej fotki - czas 8 sekund, przyslona 2.8, ASA 400, zastosowany zoom optyczny ok. 1,5x Calosc bez prowadzenia, odjety dark, cos jeszcze? Fotka strzelona na szybko, bez rewelacji, ale dala mi troche do myslenia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, to są uroki małych matryc CCD, 4 sekundy i już poruszony  :shock:

 

:roll: Może w przyszłym roku 300D. Ale nie za szybko. Ze znajomym doszliśmy do takiego samego zdania. Cóż, niech żyje premia tudzież dobra ciocia, spadek po rodzinie, wygrana w totka... ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corelem warto się bawić (mam go od wczoraj - jakiś dodatek do skanera)? Z tego co wyczytałem na Forum - większośc bawi się Photoshopem... Ja do tej pory redagowałem przy użyciu IrfanView.

McArti - podoba mi się.

Nadmienię, że kiedyś bawiłem się plikami *.lbm (graficzne chyba amigowskie), potrafiłem męczyć każdego pikselka. Kiedyś nawet moje grafiki (b&W) okrzyknął skanami :D

Może pobawię się tym szumem? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.