Skocz do zawartości

Zasilanie w terenie do Sbig STL


TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Przetwornica 12V -> 230V ma jakieś 70% wydajności, do tego zasilacz kamery raczej 90% nie osiąga. Zakładałbym że przy zabawie w 230V z akumulatora lepiej mieć 2 razy większy akumulator.

W papierach inwertera znalazłem, ze jego sprawność wynosi 82% przy pełnym obciążeniu.

 

Pozdr

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane zawarte na stronie producenta:

http://www.eltrox.pl/elektronika/przetwornice-napiecia/przetwornica-ips-500-12v-230v-350-500-w.html

Chyba nie wyglada tak źle....

Pobór prądu samej przetwornicy to 0,42 A, czyli 10% prądu samej kamery. Symulacja pracy inwertera i urządzenia 50W z akumulatora 65Ah wynosi 14h 30 min.

Kamera STL11k pobiera 54 W. Mój akumulator ma 70Ah.

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam: Dużo by tu pisać, mógł bym tym tematem zanudzić. Pierwsza sprawa to NATYCHMIAST wyjmij ten akumulator albo przetwornicę z tej walizki. Akumulator ołowiowy gazuje nie tylko podczas ładowania ale i w stanie spoczynku - wtedy mniej, nawet jeśli jest to bezobsługowy zawsze ma kanały odpowietrzające siarkowodór.
Walizka zamknięta, i co ? katastrofa, niech coś zaiskrzy wewnątrz walizki, siarkowodór jest wybuchowy.
Elektronika nie wytrzyma długo w tych warunkach, nie wspomnę, że walizka jest prawdopodobnie z aluminium no to akumulator zje ją od środka.
Drugie to zasilanie specyfikacja kamery przewiduje zasilanie 10-18 wolt. Po co stosować jakieś sztuczki z 12V na 230V potem w dół na 12V. Ja bym kupił mostek Gretza w technologii CMOS tylko po to by założyć na przewody zasilające, zabezpieczą przed omyłkowym podłączeniem do akumulatora.To jest wygodne bo nie zastanawiasz się który przewód do plusa czy minusa jemu jest wszystko jedno, ważne by na wyjściu przewody miały odpowiednią polaryzację plus czy minus, spadek napięcia na CMOS przy I 4A będzie około 5 mV podczas gdy na mostku krzemowym 1,4V, . Kamera wewnątrz ma swoje własne przetwornice i stabilizatory. Na przewody zasilające założył bym bezpieczniki szybkie dodatkowo drugie polimerowe.
Miernik znam go może być ale przewody pomiarowe już nie. Tymi przewodami nie można mierzyć prądów na zakresie pomiarowym 10A, po prostu są za cienkie, będą ciepłe albo odparują w tym czasie nastąpi na nich duży spadek napięcia, często jeśli będą leży podczas pomiaru na innym przewodzie nastąpi zwarcie wtedy możemy uszkodzić badany element dlatego bo izolacja się rozpuści od temperatury przewodów.
Laptopa można zasilić z akumulatora 12V kupując gotowy zasilacz (przetwornicę) choć by taki do samochodów służący do zasilania laptopa.
Przepraszam Kolegę bardzo, absolutnie nie miałem zamiaru tym wywodem Kolegi krytykować, jedynie przekazać moje doświadczenie zawodowe, tym samym życząc wspaniałych fotek i udanych konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.