Skocz do zawartości

Bino WO pokrycia - pytanie do doświadczonych posiadaczy


szopenosw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem nowego bina WO. Oczywiście pierwsze co podlegało weryfikacji to jasność torów optycznych. Jeden jest odrobinę ciemniejszy, ale tego można było się spodziewać (jak wiadomo jest to często norma), co ciekawe dla mnie po złożeniu bino do rozstawu oczu- różnica zanika a następnie jakby zmieniała się na niekorzyść wcześnie jaśniejszego toru.

 

Ale nie o to chciałem zapytać doświadczonych posiadaczy BINO, a raczej o coś co wzbudziło moją ciekawość... Mianowicie to że jedno ze szkieł inaczej odbija światło i w mojej głowie zrodziło się pytanie czy to czasami nie wina pokryć. A na Youtube znalazłem filmiki które doskonale pokazują to co widać w moim bino:

 

 

Czy mogę poprosić o opinię bardziej doświadczonych posiadaczy bino WO?

Czy jest może ktoś z południowej wielkopolski Wielkopolski kto (okolice Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza) posiada tego typu sprzęt, chętnie bym porównał, podzielił się doświadczeniami.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbicia wyglądają różnie bo każdy z torów optycznych jest zbudowany inaczej - z grubsza we wszystkich nasadkach wygląda to podobnie:

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Binoviewer_2.jpg

Jak widać na tym schemacie, żeby wyrównać drogę jaką przebiega światło przez szkło jest nawet dodany element (4).

Pewnie są różne powłoki na pryzmatach i na tym dodatkowym elemencie - stąd efekt z filmików.

A zmiana sprawności jednego z torów jest spowodowana tym, że dla jakiegoś zakresu kątów rozwarcia jedna ze ścianek, przez którą wpada/wypada światło do/z pryzmatu jest nie prostopadła do osi optycznej. Chociaż jeżeli WO chwali się, że zainstalowani pryzmaty z powłokami MC to ten efekt chyba nie powinien być zauważalny.

http://www.williamoptics.com/accessories/binoviewer_features.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.