Skocz do zawartości

M27 (tak, to już lato)


Rekomendowane odpowiedzi

Po skończeniu sesji na M63 obróciłem szybko teleskop, strzeliłem 180s z M27.... i szok! Widoczek nawet spoko. W sumie wypaliłem 15x180s co daje 45min integracji z Canona. Dodałem do tego 10min w Ha z kamerki mono (blend z R z lustrzanki) i wyszło takie coś. Crop wyostrzony i pełne. Zapodam w skali 1:1, a co mi tam ;)

Sprzęt: EOS1200D, Newton Skywatcher 15cm f/5, Guider 80mm f/5 refraktor, ZWO ASI120MC. Ha łapane z Meade DSI PRO II Mono i guidera :)
15x3min RGB

10x30s Ha
(Ha+R)GB
DSS+Photoshop CS6

180S_HaRGB_crop.jpg

180S_HaRGB.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gwiazdki są tak przepalone.

Nie można mieć wszystkiego, szczególnie jak się dopiero skompletowało swój setup :P

 

Ludu, łapcie surowe klatki https://www.dropbox.com/sh/2bgf98b2nxtfdjr/AAB0p_eb6zRX318bE8MsJ4Gca?dl=0

 

I łapcie też to co wypluł DSS, stacka z 15 klatek :)https://www.dropbox.com/s/suqfhsh573zacu6/180s_ISO400_stack.TIF?dl=0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko problem jest taki, że jeszcze czas na uruchomienie setupu jak się nie ma obserwatorium. Polar align itp.

To polarną zacznij ustawiać po 21ej. Masz 2 godziny na zabawę. Wczoraj ustawiałem o 22-giej, Pół godziny, ostrzenie, sprawdzenie kadru i przed 23 zacząłem zbierać materiał. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To polarną zacznij ustawiać po 21ej. Masz 2 godziny na zabawę. Wczoraj ustawiałem o 22-giej, Pół godziny, ostrzenie, sprawdzenie kadru i przed 23 zacząłem zbierać materiał. Powodzenia.

Nie nie, tak to się bawić nie będę, teraz to już sprzęt stoi stabilnie przykryty pokrowcem, żadnego rozstawiania już ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z astronomy action - możesz wydzielić same gwizdki i wtedy coś z nimi zrobisz bez naruszania reszty zdjęcia. Na tym czy innych forach znajdziesz wiele metod - niestety nie wiem czy ktoś je zbiera w jakimś dziale. Linków nie mam ale tematy się przewijały jak sobie tak czytam fora na przestrzeni lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z astronomy action - możesz wydzielić same gwizdki i wtedy coś z nimi zrobisz bez naruszania reszty zdjęcia. Na tym czy innych forach znajdziesz wiele metod - niestety nie wiem czy ktoś je zbiera w jakimś dziale. Linków nie mam ale tematy się przewijały jak sobie tak czytam fora na przestrzeni lat.

To może warto zrobić jakiś dział "encyklopedia obróbki"? chociaż pewnie ile ekspertów, tyle wersji porad :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.