Skocz do zawartości

Tele Vue Paracorr 2" Coma Corrector Type II


grztus

Rekomendowane odpowiedzi

Korektor był już wystawiony na astropolis, ale jeszcze nie znalazł nabywcy, zaś wątek z jego sprzedażą jest zbyt stary aby go "podbić".

 

Sprzedam niemal nowy korektor komy Tele Vue Paracorr typu 2, średnica 2" (powiększenie 1.15x).

Zakupiony pod koniec ubiegłego roku w Teleskop - Express wraz z redukcjami na EOS-a oraz na T2. Bardzo mało używany (zdążyłem wykonać dwie sesje astrofoto).

 

Koryguje pole w całości dla pełnej klatki już od f/4 (sprawdzone!) - gwiazdki są punktowe do samego brzegu obrazu.

 

Pełen zestaw sklepowy, taki jak na stronie Teleskop-Express a dodatkowo wspomniane redukcje:

CWT 2070 - przejście z 2.4" na EOS (bez winietowania na FF) z zachowaniem 55mm odległości do pełnej korekcji komy na FF

TRG 1072 - redukcja z 2.4" na T2 (aby ustawić odpowiednią odległość niezbędne są odpowiednie przedłużki T2, w zależności od backfocusa kamery)

2.4" to gwint, który jest w korektorze, wskazane redukcje są do niego dedykowane.

 

Zestaw zakupiony za około 640 Euro (z przesyłką), czyli jakieś 2700 PLN.

Proponuję1900 PLN z ewentualną możliwością rozłożenia płatności na 2-4 części. Mogę też wystawić na allegro, jeśli ktoś chce skorzystać z proponowanych przez nie rat 0%.

 

Ponieważ w poprzednim wątku było o to pytanie, zatem potwierdzam:

korektor jest oczywiście 2" (słownie: dwucalowy) natomiast gwint mocowania przejściówek lub górnej części korektora (z regulowanym gniazdem na okulary) ma 2.4". Tak to sobie TeleVue wymyśliło.

Także korektor przeznaczony jest do standardowych 2" wyciągów.

W przedniej części ma też gwint do mocowania 2" filtrów (u mnie przykładowo pracował z Baader UHC-S).

 

Na zdjęciu cały zestaw (zamontowany do Paracorra filtr UHC-S 2" nie jest częścią sprzedawanego zestawu).post-3580-0-52828300-1489529086_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.