Skocz do zawartości

Test fotoksiążki Saal Digital


dziki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Ostatnio dzięki firmie Saal Digital Polska miałem przyjemność wziąć udział w teście fotoksiążki. Firma szukała ludzi zajmujących się astrofotografią... no to nie trzeba było długo się zastanawiać :)

 

Zacznę od najważniejszego: od rezultatu końcowego, czyli od książki. Hasła reklamowe na stronie http://www.saal-digital.pl/ moim zdaniem mają 100% pokrycie w rzeczywistym produkcie.
Jakość książki spełniła a nawet przeszła moje oczekiwania: jest to produkt absolutnie premium. Jakość papieru - gramatura, kolorystyka oraz detale wydruku są na najwyższym poziomie, a wierzcie mi - swoje zdjęcia astro oglądam pod lupą 1f609.png - zarówno na monitorze jak i na wydruku - i nie zadowala mnie byle co.

 

Sam program do projektowania książki wymaga chwili zapoznania się, natomiast po "wyczuciu" filozofii obsługa jest prosta i przyjemna. Program umożliwia zaprojektowanie książki od poziomu "wszystko robię sam" do "program robi wszystko za mnie". Co ciekawe, jest możliwość umieszczenie jednego zdjęcia na dwóch stronach - książka wykonana jest w ten sposób, że łączenie stron nie przeszkadza w odbiorze zdjęcia - to ważne szczególnie w przypadku panoram.

 

Żałuję tylko jednego - tak bardzo skupiłem się na "misji" testu książki, że zdjęcia umieściłem bez żadnego opisu czy komentarza. Gdybym robił to ponownie - powstałby wysokiej jakości album ze zdjęciami 1f642.png

IMG_2366_ALR_1920px.jpg

IMG_2372_ALR-2_1920px.jpg

IMG_2378_ALR-2_1920px.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim papierze drukowales? 

Czy zdejcia wrzucone do programu trzeba jeszcze w jakikolwiek sposób korygować/regulować poza cropem. 

 

Fotoksiazka wydaje się fajnym pomysłem na archiwizacje astrozdjec. Jest bardziej poręczna niż zdjęcia w ramkach. 

 

Jeśli Ty mówisz że jest ok, to biorę w ciemno :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprawdzić w domu - niestety w potwierdzeniu zamówienia nie ma tej informacji. To jest jakiś gruby papier fotograficzny, w odbiorze "pod palcami" masz wrażenie naprawdę trzymania czegoś wyjątkowego.

 

Zdjęcia wrzucone do programu nie wymagają korygowania - tzn przygotowałem je przed wrzuceniem do programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.