Skocz do zawartości

Pierwsze słonko przez PST (niestety przez chmurki)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuciłem zdjęcie z dzisiejszego poranka na bratnie forum wiec tutaj też pokażę. Nie jest to to co się da uzyskać bo dzisiaj o 9 rano słońce było dość nisko i do tego zaczynały się już tworzyć poważniejsze wysokie chmurki. Canon 10D i PST w rolach główych.

 

Niestety na bratnim forum znowu wynikła bezsensowna wymiana zdań z Papatkiem.

 

sun_10112004_640.jpg

 

Większa rozdzielczość: http://www.astrofotografia.zone.pl/solsys/...0112004_800.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie,

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na bratnim forum znowu wynikła bezsensowna wymiana zdań z Papatkiem.

 

[Dominik

 

faktycznie, bezsensem jest zadanie tobie pytania - bo jak się okazuje trzeba postawić co najmniej flaszkę...

 

http://astro4u.net/yabbse/index.php?board=...y;threadid=4524

 

tak sobie myślę, że chyba masz jakiś kompleks pisząc w wątkach w których nawet nie miałem zamiaru brać udziału, teksty jak powyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek daj spokoj... Po co rezygnowac z powodu jakis tam tanich chwytow. Czlowiek nawet nie moze pozartowac i troche zachecic do myslenia bo od razu jest to zle odebrane.

 

Domek... pusc to bokiem, lepiej pomoz mi dzwonic do Pana Boga z prosba o pogode ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz - obraziłeś się o to, że zadałem Ci pytanko - i to tylko z ciekawości - cytuję ponownie cały mój tekst na który zareagowałeś w taki sposób

 

fajowe, napisz Domek czy robiłeś z gołym teleskopem, czy używałeś barlow-a wiem, że chyba bez tego nie da się focić w ognisku za pomocą PST ?

 

na co twoja ostateczna odpwiedz brzmi:

 

To Papatki nie było żadne pytanie i potraktowałem je humorystycznie po czy Ty swoim zwyczajem wyjechałeś z "byciem dziecinnym" i "żenujące".

 

jak to nie było pytanie, to co to było mój Panie ?

 

w tym wątku piszesz wyraźnie !http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic...t=5565&start=15

 

Staram też dzielić się moimi doświadczeniami i niewielką wiedzą jaką posiadam bo do tego służy forum (tak mi się wydaje). Jeśli mogłem w czymś pomóc to jeśli nie to oczywiście bardzo przepraszam

 

no więc kurcze, czy to znaczy, że ja nie mogę Ci zadać pytania ?

 

----

 

pomijając całą resztę, po co zaczynasz tutaj wątek od jechania po mnie, Dominik staram się luzować, ale to kolejna kłótnia nie wiadomo o co i po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię jednego jak i drugiego , chciałbym kiedyś na zlocie posłuchać jak przy browarku wymieniają poglądy .  :pijemy: :pain10:  :starwars:  :przytulas: :astrobrac:

 

No byłoby ciekawie na 100% :lol:

 

Ale w sumie chodzi mi o takie zachowanie. Przykład dialogu:

 

(p) - powiedz mi jak zrobiłeś to zdjęcie słoneczka ???

 

(d) - no po 10-tym browarku na 100% się wygadam :lol:

 

(p) - nie jest to żadna tajemnica bo wszystko jest opisane w internecie :salu: jednak widzę, że nie lubisz się dzielić wiedzą chociaż to deklarowałeś :salu:

 

(d) - jak jest wszystko w internecie opisane to po co pytasz jak wiesz - może podzieliłbyś się tą wiedzą i powiedział jak to sie robi :lol:

 

(p) - dziecinny jesteś, żenujące, zresztą nie musisz mówić - patrz tu jest link do zdjęć i opis jak Canona podłączyć do PST :Ass:

 

(d) - ten opis z projekcją okularową to nie jest najlepszy sposób z Canonem, widzę, że jednak nie wiesz chociaż twierdziłeś, że wiesz jak podłączyć Canona do PST to jednak utwierdzasz mnie w przekonaniu, że kolejny raz mówisz, że coś wiesz ale właściwie nie wiesz :salu:

 

Dalsza część dyskusji nie zasługuje już na zacytowanie.

 

Który to już raz Papatki (kaluzny_m) jesteś mądralą :lol: , który wszystko wie a później okazuje się, że nic nie wie - po czym przechodzisz do personalnych ataków w typowym odruchu obronnym.

 

Niestety w tym wątku na Astro4u zostałeś kolejny raz "sprawdzony" i okazało się, że nie masz karty na dalszą rozgrywkę. Dalej to już stek bzdur z twoim i moim udziałem.

 

Gdybyś najzwyczajniej w świecie przyznał, że nie wiesz (i nie zarzucaj mi, że nie udzieliłem odpowiedzi na twoje pierwsze pytanie - polecenie udzielenia odpowiedzi bo potraktowałem je humorystycznie) i chciałbyś bardzo się dowiedzieć to byś już dawno wiedział a tak to tylko kolejny raz pokazałeś, że grasz eksperta w sprawach, o których nie masz zielonego pojęcia :salu: I ja Ci w tym graniu eksperta na Astro4u przeszkadzać nie zamierzam ale i tak przenosisz dyskusję tutaj i marnijemy tutejszym forumowiczom czas.

 

Uprzedzam ewentualne sugestie o przejscie z dyskusją na priva - Papatki (kaluzny_m) niejednoktotnie cytował prywatną korespondencję i z tego powodu rozmowy z nim na priva zdecydowanie wykluczam.

 

Papatki - daj mi trochę spokoju i nie pytaj mnie o nic (przecież i tak wszystko wiesz lub masz google pod ręką) a ja się zrewanżuję i też nie będę cię o nic pytał. Nie będziemy tyle czasu marnować sobie (pisanie) i innym (czytanie) tych bzdur.

 

Pozdrawiam,

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę Dominik, że po prostu lubisz się ze mną kłócić. Gdyby było inaczej nie rozpoczął byś tego wątku w taki sposób jak to uczyniłeś, prawda ?

 

powtórzę, więc po raz kolejny - bardzo fajne zdjęcie, bez względu na to jak je wykonałeś !

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w obserwacjach wizualnych tez "tyle" widac? Jak to z tym jest?

 

W obserwacjach wizualnych wygląda to bardzo podobnie. Pięknie widać protuberancje i te struktury włókniste wokół plam. Mimnimalnie inny jest kolor - trochę bardziej czerwony.

 

To słonko jest tylko testem i jest zrobione ze statywu i na 100% można będzie uzyskać dużo lepsze rezultaty z prowadzeniem na montażu i przy dobrym seeingu (bez chmurek).

 

Pozdrawiam,

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek i ja dalej niewiem jak zrobiłes te fotki skoro nie w projekcji, w ognisku i nie barlowem?

 

Daj adres na priv to wysle ci browca to może mi powiesz.

I też uważam, że to dziecinada. Uważam równiez, że naciągasz papatkiego na dyskusje a potem jak sie gdzieś pogubi to go na hak i do góry za żebro? :roll:

 

ps. niepij może tyle browca jak jesteś na forum... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj adres na priv to wysle ci browca to może mi powiesz.  

I też uważam, że to dziecinada. Uważam równiez, że naciągasz papatkiego na dyskusje a potem jak sie gdzieś pogubi to go na hak i do góry za żebro? :roll:  

 

ps. niepij może tyle browca jak jesteś na forum... 8)

 

:lol::lol::lol:

 

On już od dawna jest pogubiony i błądzi :-) Ale może kiedyś wróci na odpowiednią drogę 8)

 

OK opis jak to podłączyć wysłałem na priva a flaszkę postawisz przy najbliższej okazji - ty nie publikujesz prywatnej korespondencji wiec mam jeszcze szanse te pare browców/flaszek zgarnąć jak nie rozgadasz :salu:

 

Pozdrawiam,

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i okazuje się, że to soczewka barlowa x2 karkołomnie wpasowana "150cioma "złączkami  żeby działało.  

 

Teraz całe forum stawia ci piwo, bo widzą  :lol:

 

No pięknie wygadałeś się Mc a jak kilka dni kombinowałem jak to wszystko podłączyć aby móc ustawić ostrość :oops:

 

Niestety włożenie aparatu w barlowa nie da żadnego rezultatu. Co więcej trzeba mieć odpowiedną soczewkę x2 lub x3 + odpowiednią złączkę + odpowiednią przejściówkę do podłączenia aparatu. Bez krótkiej odległości pomiedzy matrycą aparatu i drugim filtrem w PST nie da się ustawić ostrości z Canonem.

 

Pozdrawiam,

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie wychodzi z założenia że jak wpadł miedzy wrony musi krakać jak i one :wink:

 

Ps. Greg :shock: czy uważasz że ładnie jest kopać kogoś tu nieobecnego z wykasowanym w dodatku profilem, zastanów się nad tym :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.