Skocz do zawartości

M33 SCT6"


jacek1986

Rekomendowane odpowiedzi

M33, SCT6" + reduktor F/6.3, 40x 180s, Nikon D7100, ISO1600 (za dużo jednak dla Nikona:(, EQ3-2, EQMOD, guiding QHY5-IIc, Pix. Ok 100 flatów. Na darki nie było już czasu.

Brak ditheringu. Nawet nie bawiłem się w odszumianie, bo nie było większego sensu przy takiej ich ilości. Jednak dzięki temu widać detal, co daje nadzieje, że następnym razem z ditheringiem, niższym o 800iso będzie wyglądać to znacznie lepiej.

 

 

Autosave001_DBE_resied_2.jpg

Edytowane przez jacek1986
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jacek1986 napisał:

 Na darki nie było już czasu.

Dlatego... z pochmurne noce polując na różne temperatury zbierasz sobie darki idąc tylko z lapkiem i aparatem dla 20st, 10st, 0st, -10st aby potem robiąc M33 zapisać średnią temp i użyć stosownych darków xlaugh.png Można? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jacek1986 napisał:

Nawet nie bawiłem się w odszumianie, bo nie było większego sensu przy takiej ich ilości.

Możesz wyjaśnić to zdanie? 

 

Bardzo źle, że nie bawiłeś się w odszumianie... szum zabił to zdjęcie.

 

21 godzin temu, jacek1986 napisał:

z ditheringiem, niższym o 800iso będzie wyglądać to znacznie lepiej.

Jeżeli nie będziesz bawił się w odszumianie to obawiam się, że będzie wyglądać podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HAMAL napisał:

Dlatego... z pochmurne noce polując na różne temperatury zbierasz sobie darki idąc tylko z lapkiem i aparatem dla 20st, 10st, 0st, -10st aby potem robiąc M33 zapisać średnią temp i użyć stosownych darków xlaugh.png Można? :)

 

Można, ale to dopiero moje drugie zdjęcie tym zestawem i nawet nie było kiedy zrobić darków w taki sposób, o którym mówisz ;)

 

 

2 godziny temu, Pav1007 napisał:

Możesz wyjaśnić to zdanie? 

 

Bardzo źle, że nie bawiłeś się w odszumianie... szum zabił to zdjęcie.

 

Jeżeli nie będziesz bawił się w odszumianie to obawiam się, że będzie wyglądać podobnie.

Można bardzo różnie podchodzić do tego tematu, subiektywne moje odczucie po jednak kilku różnych próbach odszumiania było takie, aby całkowicie to zignorować. Robiłem już D7100 zdjęcia przy ISO800, szum zdecydowanie mniejszy, wtedy warto się 'pobawić suwakami', bo nie traci się tak na jakości. Mogę się też podzielić surowym materiałem - zakładam, że w post-procesie może mi też trochę doświadczenia brakować i z pewnością tak jest. Tak czy inaczej, za szczerość dzięki, po to właściwie tu też umieszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.