Skocz do zawartości

[ Giełda ] Teleskop GSO 10, pokrowiec, okulary ES, TS HR, filtry


zTX

Rekomendowane odpowiedzi

Teleskop GSO 10, pokrowiec, okulary ES, TS HR, filtry


Na sprzedaż bogaty zestaw do obserwacji wizualnych. Wszystko kupione na forum jako używane elementy i oczywiście wszystko w bardzo dobrym stanie. Z niektórych filtrów nie korzystałem w ogóle, a z samego teleskopu zaledwie kilkukrotnie. Cały zestaw skompletowałem bardzo dokładnie biorąc pod uwagę jakość uzyskanych obrazów w stosunku do ceny jaką należy zapłacić. Komplet zoptymalizowany pod łatwy transport samochodem i obserwację obiektów głębokiego nieba, a także planety i Księżyc.

 

Chcę sprzedać całość jako komplet. Teleskop do odbioru w Krynicy-Zdroju lub Nowym Sączu. Możliwy transport w okolicy po uzgodnieniu.

Cena: 3600 zł

Jeśli w ciągu 1-2 tygodni nie będzie chętnych zdecyduję się na sprzedaż poszczególnych elementów osobno- można więc pisać z ofertami kupna. Odpiszę jednak dopiero gdy minie czas wyznaczony na zakup całości.

 

WSZYSTKIE ZDJĘCIA: http://tufotki.pl/cfGp2

 

1. Teleskop GSO 10 (254 mm) 1250 mm Deluxe na montażu Dobsona wraz z:

  • wiatrakiem i bateriami,
  • uchwytem do okularów,
  • przedłużką 35 mm,
  • redukcją 2'' na 1,25''
  • szukaczem kątowym GSO 8x50 (specjalnie dokupiłem, daje prosty obraz!)

Stan teleskopu bardzo dobry, obudowa w stanie idealnym. Lusterka bez rys lub uszkodzeń, główne zwierciadło zakurzone. Wyciąg chodzi płynnie, kolimacja prawidłowa. Wiatrak działa prawidłowo, łożyska w Dobsonie również OK. Jedyna mała wada to wyrwane śrubki z boku Dobsona- nie wkręcałem ponownie uchwytu do okularów ponieważ z niego nie korzystałem.

Cena: 1500 zł

 

2. Pokrowiec na teleskop Delta Optical 10 cali.

Stan pokrowca dobry, trochę zaciągnięć na materiale, ale nie ma to wpływu na działanie całości. Zdecydowanie polecam do transportu teleskopu- niezwykle ułatwia zadanie!

Cena: 130 zł

 

3. Okular GSO SV 30 mm 2'' 70 st.

Stan okularu bardzo dobry, żadnych rys lub uszkodzeń. Zdecydowanie polecany za świetny stosunek jakości do ceny.

Cena: 130 zł

 

4. Okular TS HR Planetary 6 mm 60 st.

Stan okularu bardzo dobry, nie posiada żadnych rys lub uszkodzeń. Daje wyraźny obraz, zdecydowanie polecam do planet.

Cena: 170 zł

 

5. Okular TS HR Planetary 8 mm 60 st.

Stan okularu oczywiście idealny. Brak jakichkolwiek rysek czy uszkodzeń. Okular bardzo dobry i wyraźny- osobiście polecam go planet lub gromad kulistych.

Cena: 170 zł

 

6. Okular Explore Scientific 14 mm 82 st.

Okular, którego nie trzeba nikomu przedstawiać- rewelacyjny stosunek jakości do ceny. Sprzedawany przeze mnie egzemplarz jest w świetnym stanie- nie posiada żadnych wad lub rysek. Obraz ostry w całym polu widzenia. Jestem z okularu bardzo zadowolony.

Cena: 500 zł

 

7. Okular Explore Scientific 6,7 mm 82 st.

Stan okularu wyśmienity- wszystko w idealnym porządku. Obrazy ostre aż po same brzegi. Zdecydowanie polecam do mgławic i gromad kulistych. Możliwe również zastosowanie przy planetach i Księżycu.

Cena: 450 zł

 

8. Filtr mgławicowy Baader UHC-S 1,25''

Nie miałem okazji wykorzystać filtru więc nie mogę wypowiedzieć się o jego działaniu. Mogę natomiast zapewnić, że jest w stanie idealnym- zero jakichkolwiek rys lub zabrudzeń.

Cena: 170 zł

 

9. Filtr Baader Neodymium Moon & SkyGlow 1,25''

Filtr w świetnym stanie- brak śladów użytkowania. Zdecydowanie polecam pod jasne niebo.

Cena: 70 zł

 

10. Filtr kolorowy ciemnozielony GSO 2'' 58A

Cena: 50 zł

 

11. Filtr kolorowy jasnoniebieski GSO 1,25'' 82A

Cena: 30 zł

 

12. Filtr kolorowy czerwony GSO 1,25'' 23A

Cena: 30 zł

 

13. Filtr polaryzacyjny Celestron 1,25''

Filtr konieczny do obserwacji księżyca i przydatny przy jasnych planetach. Stan idealny- brak śladów użytkowania.

Cena: 100 zł

 

14. Suszarka samochodowa na 12V

Suszarka wykorzystywana przeze mnie do szybkiego i wygodnego odraszania teleskopu i okularów. Sprawdza się bardzo dobrze, bardzo rzadko używana.

Cena: 70 zł

 

15. Praktyczna torba Tamrac System 6

Torba mieszcząca CAŁY POWYŻSZY ZESTAW plus książki, czołówka itp. i jeszcze jest miejsce. Zdecydowanie polecam przy wyjazdach poza dom.

Cena: 80 zł


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.