Skocz do zawartości

[ Giełda ] Sky Watcher Star Adventurer (bez klina)


grztus

Rekomendowane odpowiedzi

Sky Watcher Star Adventurer (bez klina)


Sprzedam niemal nowy Star Adventurer (full opcja). Kupiony w październiku (teleskopy.pl), niewiele używany ze względu na pogodę (4 sesje).

 

Zanim przejdziemy dalej do ogłoszenia, krótka informacja:

głowica była już wystawiona na forum, została kupiona bez klina paralaktycznego (który następnie sprzedany został oddzielnie, więc go nie mam). Ponieważ kupiec był z Czech, paczka dość długo do niego szła (prawie miesiąc z powodu świąt i celników...). Ostatecznie kupiec zdążył się rozmyślić i po odebraniu paczki, odsyła mi ją z powrotem.

Spodziewam się, że głowica dojdzie w połowie stycznia (mam nadzieję, że sezon świąteczny na pocztach już się skończył). Dopiero wtedy będę mógł fizycznie wysłać głowicę, więc proszę to mieć na uwadze. Na pewno zmienię ten opis, kiedy już będę ją miał z powrotem w swoich rękach. Może jednak ktoś już teraz będzie na tyle zainteresowany, żeby ją sobie zaklepać.

 

 

Ten egzemplarz ma bardzo mały błąd PE, nawet pobieżnie ustawiony daje ładne nieporuszone gwiazdy na 90 sekundach (dłuższych czasów jeszcze nie stosowałem).

Zestaw zawiera: głowicę, podświetlenie lunetki, przeciwwagę. Dodatkowo dodaję drugą, nieco cięższą przeciwwagę (od montażu EQ1 - to ta sama średnica).

Zdjęcia mogę wrzucić, ale zapewniam że stan jest sklepowy.

Sprzedaję, ponieważ zamierzam kupić montaż paralaktyczny. Cenę można lekko ponegocjować. W rozliczeniu mogę też przyjąć kamerę guidującą, najchętniej ASI 120MM.

Na zdjęciu zajawkowym widać montaż na statywie Benro. Zamocowane dwa zestawy: 5DsR z Samyangiem 135/2 oraz D7100 z Sigmą Sport 150-600. W tym układzie nie robiłem zdjęć (pogoda), sprawdzałem tylko możliwość wyważenia.

20171017_205626.thumb.jpg.d25e8fbf9d724c41e0193648a59ca445.jpg

 

Na razie miałem możliwość opublikowania dwóch zdjęć:

Kasjopeja, pełen rozmiar i informacje o sprzęcie tutaj: http://grztus.pl/2017/11/08/gwiazdozbior-kasjopei/

obrobka-FHD-1024x667.jpg

 

oraz obrobiony bardzo na szybko: Orion (EOS 1200D mod, Samyang 135/2 @4.0, 4x 90 sekund, nie kalibrowane, link z fejsbuka, więc jest niestety mocno skompresowane ich algorytmami):

23669155_1690942060980989_54067527259720


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.