Skocz do zawartości

Okular ED 5,2mm od www.SEBEN.com na szybkiego.


McArti

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego lepiej OCENIAJMY SPRZĘT a ceny - możemy je PODAWAĆ ale dyskutować o nich nie ma (tutaj)sensu. Niech o cenie rozmawiają sprzedający z kupującym ale poza publicznym wątkiem! Wszak nie jest to forum ekonomiczne ani podatkowe, tylko ASTRONOMICZNE! :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokolorowe, w tym i pomarańczowe, warstwy widziałem w lornetkach Swarovskiego, Doctera czy Steinera,

które charakteryzowały się transmisją na poziomie 95% i więcej na całej lornetce. Dlatego posty Janusza o

"kolorowych choinkach" to nic innego jak pseudomerytoryczny płacz monopolisty, który jako pierwszy wprowadził do sprzedaży okulary ED i nie omieszkał tego wykorzystać sprzedając je po najwyższych cenach.

No a że wtedy towar chwalił to nic dziwnego, bo co miał zrobić? Napisać, że za prawie 400 zł sprzedaje okular,

który się do niczego nie nadaje?

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Dziękuję Nanank za wyjaśnienia i witam w klubie smallastrobusinesu :salu:

Innymi słowy, baczność koledzy mamy na forum byłego Agenta Celnego :wink:

Czy kolega interesuje się też niebem czy tylko będzie tu uprawiał mały busines bo jeśli jest obserwatorem to już dziś zapraszam na astrozlot wakacyjny Kudłacze 2005 :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu kategoria ASTROMARKET. Więc chyba Gospodarze tego forum nie widzą nic zdrożnego w tym żeby coś kupić/sprzedać bez pośrednictwa komisu i bez obowiązkowych danin na rzecz Naszej, Soc... (SORRY!!!!) Kapitalistycznej Ojczyzny. I bardzo dobrze! :salu:

Proponuję wątki cenowe (jeśli już to konieczne) w tamtej kategorii umieszczać.

RECENZJE SPRZĘTU mogłyby aspekt cenowy POMIJAĆ, chociaż przecież we wszystkich recenzjach parametr WARTOŚC/CENA należy do najważniejszych. Niestety, swoją agresją wobec wyimaginowanej konkurencji Janusz_P poprostu OBRZYDZA niektóre wątki, szkoda. :evil:

Myślę że jest to element polityki marketingowej, w rezultacie o fachowe opinie będziemy się chyba musieli zwracać do kogoś NIE ZWIĄZANEGO Z JAKIMKOLWIEK BIZNESEM, zaś opinie Janusza_P traktować z dużą rezerwą, jako zawierające element INTERESOWNOŚCI. Ale wtedy ten kanał informacji marketingowej ASTROKRAKU, jakim jest AstroForum, straci dla tej Szacownej Firmy znaczenie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do klientow firmy "A", ilu z Was dostalo do zakupionego towaru paragon fiskalny? Z wypowiedzi wielu osob wynika ze takich dokumentow do zakupionego towaru firma nie dolacza lub czyni to w wypadkach wyjatkowych. W tej firmie normalna praktyka jest niewystawianie fiskalnego dokumentu sprzedazy. Jest to typowe dla szarostrefowych pseudofiremek chcacych oszukac urzad skarbowy a procedura wyglada nastepujaco. Firma, powiedzmy ze nazywa sie "A" bierze pierwsza partie towaru na fakture, klientom nie zadajacym dokumentu zakupu paragonow nie wystawia. Powstaje w ten sposob pewna roznica (rezerwa) na stanie magazynowym, ktora firma uzupelnia juz towarem na ktory juz dokumentu zakupu nie bierze (idealne przy zamowieniach u podwykonawcow). Skoro nie mamy zarejestrowanego dokumentu zakupu, mamy rezerwe magazynowa wynikla z niewystawiania dokumentow sprzedazy na pierwsza partie towaru, mozemy w tym momencie nadal sprzedawac towar unikajac jednoczesnie placenia podatku dochodowego i VAT. Idealnym wsparciem tego procederu jest prowadzenie sklepu internetowego. Nawet jezeli kupujemy towar niewyprodukowany przez firme "A" (produkty innych "markowych" firm) i nie otrzymujemy paragonu fiskalnego to nie dzieje sie to przez nieuwage sprzedawcy ktory zapomnial go dolaczyc. Paragon jest finalnie wystawiany (aby uniknac roznic w stanach magazynowych) ale na zanizona kwote i trafia do kosza, po to aby uniknac placenia podatkow a zysk pozostawic w kieszeni.

 

Nastepne pytanie, dlaczego firma "A" w okresie kiedy oferowala okulary identyczne z opisywanymi w tym topicu (lecz w prawie dwukrotnie wyzszej cenie) opisywala je jako bardzo dobre okulary o idealnym stosunku jakosci do ceny. Teraz kiedy okularow w ofercie brak a inni probuja je legalnie sprzedawac firma "A" prowadzi dywersyjna kampanie antyreklamowa, najsmieszniejsze jest to ze w sposob na tyle bezczelny ze przeczy wlasnym wypowiedziom na temat tego sprzetu sprzed kilku miesiecy. Nagle te okulary sa beee i feee, to co oferuje firma "A" jest lepsze i legalne, dlaczego firma "A" nie zadbala o klienta i nie informowala go o wadach oferowanego sprzetu kiedy jeszcze znajdowal sie w jej ofercie. Widze ze coraz wiecej osob zauwaza oblude i bezczelnosc, i chwala im za to :).

 

P.S. Proponuje czlonkom rady dokladnie zapoznac sie z tym watkiem i odpowiednio zareagowac na dzialania wiadomej osoby. Jeszcze niedawno w innym watku rozmawiano na temat atakow personalnych, tutaj naliczylem ich minimum kilkanascie, jezeli nie kilkadziesiat, a watek jest niewielki. Co wiecej sa to ataki calkowicie bezpodstawne, szczegolnie ukierunkowane na zdyskredytowanie wartosci sprzetu oferowanego legalnie, przez osobe ktora zamiecila oferte w odpowiednim miejscu forum i nie zasmieca innych watkow tak jak atakujacy nieustajacymi reklamami oferowanych przez siebie asortymentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa pierwsza dotyczy relacji pomiędzt kupującym i sprzedającym jeżeli kupowałeś coś w Astrokraku i nie otrzymałeś paragonu to zarządaj go albo odmowę wydania zgłoś w US.

 

Sprawa druga dotyczy etyki w biznesie. Dozwolone jest wszystko co nie jest zakazane. "lepsze" oferty widuję na Allegro. Strategia jaką stosuje Astrokrak, stosuje na swoje ryzyko handlowe klienci sami mogą ocenić czy zostali dobrze czy źle potraktowani. Radzie forum nic do tego. Od tego jest prawo w postaci: reklamacji, rękojmi i sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie ze Rada umywa rece i nadal bedzie patrzyla przez palce na ten "jarmark", a regulaminem forum mozna sobie ...... . Co z bezpodstawnymi pesonalnymi atakami w takim razie, czy watek dotyczacy recenzji okularu moze byc polem do bezczelnych zaczepek sprzedawcy niezadowolonego z faktu ze ktokolwiek inny ma czelnosc handlowac tym co on? To jest ta "rodzaca sie forumowa demokracja" o ktorej na kazdym kroku pieje JP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Ande, przyjacielu, witamy powstałego z niebytu, czy już się przeprosiłeś z forum, bo tak bardzo brakowało ci smrodliwych wątków i brania w nich czynnego udziału, witamy Zoombi na pokładzie a tak fajnie i przyjemnie było tu bez Ciebie :roll: 8)

Celem wyjaśnienia pozostałym (z Tobą nie będę polemizował bo na to nie zasługujesz) informuję że dotąd w świetle naszego prawa nie posiadam obowiązku posiadania kasy fiskalnej ale od nowego roku państwo już taki obowiazek na mnie nakłada w związku ze znacznym wzrostem obrotów firmy.

Gdybyś prowadził jakąkolwiek działalność Jarosławie S. to wiedziałbyć co to jest zryczałtowana sporzedaż bezfakturowa którą co miesiąc wykazuję zgodnie za stanem faktycznym i zaleceniami pokontrolnymi, jest ona tak samo opodatkowana i owatowana jak i ta fakturowana.

Jeśli będę potrzebowal porady w tej materii to zwrócę się do działu księgowości lub radcy prawnego, bo gdybym korzystał z przedstawionej tutaj wiedzy w Twoim nader wątpliwym wydaniu to dawno by mi już firmę zamknęli kontrolerzy ze skarbówki :mrgreen:

Rozumiem ze cytujesz tu własne, miodne doświadczenia z prowadzenia działalności gospodarczej skoro tak dobrze się orientujesz jak piszesz w przestępczym procederze, no nie ma co, tylko pogratulować wydźwięku Twojej wypowiedzi wręcz zachęcającej innych do robienia malwersacji podatkowych, dziękuję ale nie skorzystam z twoich porad bo to by była prawdziwie Niedźwiedzia Przysługa :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROBI MI SIĘ NIEDOBRZE... :dyskusja:

Gdby ten wątek miał być skasowany - korzyść by odniósł jeden z naruszycieli niepisanych zasad etycznych, dlatego nie wnioskuję skasowania. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest Andee, ze odgrażałeś się, że Twoja noga więcej tu nie postanie. Nie będę ukrywał, że z mojej strony nie jesteś tu mile widziany i byłem zadowolony, że więcej Cie tu nie zobaczę Jeżeli nie wiesz dlaczego to wyjaśnię Ci ponieważ jesteś bardzo konfliktowy i często wszczynasz awantury.

Tak na marginesie to ze względu na moją nieobecnośc jakiś czas temu na forum przez parę dni Januszowi upiekło sie ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo zdanie na ten temat co CYGNUS, to co wyprawia wiadoma osoba nie miesci sie w zadnych pisanych czy niepisanych normach...

 

P.S. Tak jestem konfliktowy (a raczej wskazuje palcem to co mi sie nie podoba, a awantury sa wynikiem tego ze niektorym to nie pasuje), bo z opieszalosci rady rodza sie wlasnie takie konflikty... Rozumie to ze JP jest kumplem wiekszosci z Was, ale panowie badzcie powazni, larum graja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo zdanie na ten temat co CYGNUS, to co wyprawia wiadoma osoba nie miesci sie w zadnych pisanych czy niepisanych normach...

 

P.S. Tak jestem konfliktowy (a raczej wskazuje palcem to co mi sie nie podoba, a awantury sa wynikiem tego ze niektorym to nie pasuje), bo z opieszalosci rady rodza sie wlasnie takie konflikty... Rozumie to ze JP jest kumplem wiekszosci z Was, ale panowie badzcie powazni, larum graja...

 

Moje zdanie dotyczy w równym stopniu Ciebie co Wiadomej (Tobie) Osoby. Zastanów sie czym pachną Twoje wątki. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Różnica jest w tym, że ze zdaniem rady trzeba i należy się liczyć bo to nasi Mężowie Zaufania publicznego a Twoje prywatne żale i zdanie naprawdę już tu nikogo nie interesują i wszystkim wychodzą już jak widać uszami, czy to do Ciebie wreszcie dociera, Puk Puk dotarło :?: :shock:

 

Ps. Piszę oczywiście jako Janusz P. (w radzie nie zasiadam) ale widzę że nie jestem odosobniony w tej opini, dość już jątrzenia i wylewania kubłów pomyj na forum czyli temu Panu ponownie (mam już nadzieję że tym razem na stałe :roll: ) podziękujemy za bezprzykładny i ofiarny udział w tej i wszelkich przyszłych forumowskich dyskusjach :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czym pachna moje watki, pachna PRAWDA... Natomiast osobom przyzwyczajonym do mataczenia i obludy pachna one zgola odmiennie. Dla mnie End Of Topic, poczekam na wypowiedz RADY, chociaz watpie aby nastapila, a jezeli juz nastapi zapewne zwyczajowo zakonczy sie w wiadomy sposob.

 

Pozdrawiam i wstrzymuje wypowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Andee, co jakiś czas czytam Twoje wypowiedzi na jednym czy drugim forum i myślę, że stałeś się fanatycznym przesladowcą firmy A. Rozumiem, że pewnie nie wzięło się to znikąd, ale ja i myślę również inni użytkownicy tego forum nie zamierzają czytać o Twoich osobistych problemach i uwagach na temat funcjonowania firmy A. Jeżeli zostałeś pokrzywdzony przez JP lub A to zgłoś się do stosownego urzędu i załatw te sprawę osobiście.

Jeżeli jednak chcecie się kłócić z Januszem, to wymieniajcie sobie korespondencję na priva.

 

Jeżeli Twoje wypowiedzi w dalszym stopniu będą ukierunkowane personalnie w stronę JP lub firmy A, to będę wnosił na Radzie Forum o usunięcie Twojej osoby z grona userów forum.

Dotyczy to również Janusza.

 

 

Pozdrawiam

Paweł Turek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (Koledzy ?) !

 

Może skończmy te pozaastronomiczne rozważania, a zajmijmy się tym do czego ten dział

służy. Zadano mi pytanie (poza foum) czy tylko handluję, czy interesuję się astronomią,

więc wyjaśniam : interesuję się "jak cholera" i najbardziej oczekuję obecnie informacji o

praktycznym zatosowaniu tych okularów. Jak zauważyliście krótkoogniskowe okularki

zaoferowałem dopiero po postach o takim zapotrzebowaniu, a to dlatego, że sam "choruję"

na jakiś światłosilny, krótki refraktorek (z Newtonami miałem już do czynienia) i chciałbym

wiedzieć czy będą one miały zastosowanie w takim sprzęcie i do czego są predysponowane.

 

PS. Nie mam żalu do nikogo (jestem pełen zrozumienia), a więc przystąpcie do rzeczy !

I jeszcze jedno - będę szczęśliwy jeśli na mój post nie będzie odpowiedzi - chyba starczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Andee, co jakiś czas czytam Twoje wypowiedzi na jednym czy drugim forum i myślę, że stałeś się fanatycznym przesladowcą firmy A. Rozumiem, że pewnie nie wzięło się to znikąd, ale ja i myślę również inni użytkownicy tego forum nie zamierzają czytać o Twoich osobistych problemach i uwagach na temat funcjonowania firmy A. Jeżeli zostałeś pokrzywdzony przez JP lub A to zgłoś się do stosownego urzędu i załatw te sprawę osobiście.

Jeżeli jednak chcecie się kłócić z Januszem, to wymieniajcie sobie korespondencję na priva.

 

Jeżeli Twoje wypowiedzi w dalszym stopniu będą ukierunkowane personalnie w stronę JP lub firmy A, to będę wnosił na Radzie Forum o usunięcie Twojej osoby z grona userów forum.  

Dotyczy to również Janusza.

 

 

Pozdrawiam

Paweł Turek

 

Mialem nie pisac juz, ale odpowiem na Twoja wypowiedz TURze. Otoz chcialem Ci podziekowac bo to chyba jak do tej pory jedyna obiektywna wypowiedz (od wielu miesiecy). Wiem ze moj stosunek do JP gra w niej pierwsze skrzypce, ale na koncu jest rowniez malutka uwaga do JP. Nie chodzi mi o nic innego jak o obiektywizm i prawde. O zauwazenie pewnychfaktow ktore nie powinny miec miejsca, to ze robie to w taki a nie inny sposob moge tlumaczyc jedynie tym ze krew mnie zalewa kiedy czytam to co pisze JP. Jego ataki jak widac nie sa skierowane tylko w moja strone, przeciez on z tego forum zrobil wlasny stragan, tak jak to probowal robic na a4u i gdzie skutecznie mu tego zabroniono, nie zauwazacie tego? Na tym polega merytoryka tego forum? Jezeli tego nie rozumiecie, to z checia poddam sie decyzji Rady i z jeszcze wieksza checia opuszcze forum. Bo to poprostu nie bedzie dobre miejsce dla mojej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem nie pisac juz, ale odpowiem na Twoja wypowiedz TURze. Otoz chcialem Ci podziekowac bo to chyba jak do tej pory jedyna obiektywna wypowiedz (od wielu miesiecy). Wiem ze moj stosunek do JP gra w niej pierwsze skrzypce, ale na koncu jest rowniez malutka uwaga do JP. Nie chodzi mi o nic innego jak o obiektywizm i prawde.  O zauwazenie pewnychfaktow ktore nie powinny miec miejsca, to ze robie to w taki a nie inny sposob moge tlumaczyc jedynie tym ze krew mnie zalewa kiedy czytam to co pisze JP. Jego ataki jak widac nie sa skierowane tylko w moja strone, przeciez on z tego forum zrobil wlasny stragan, tak jak to probowal robic na a4u i gdzie skutecznie mu tego zabroniono,  

Każdy z producentów ma własny "stragan" na tym forum, aby nie musiał przemycać ukradkiem zalet swojego sprzętu. Jeżeli JP jest bardziej aktywny niż inni producenci, to jest to wynikiem wyłącznie jego oferty i wiedzy merytorycznej w temacie, co w tym przypadku mam nadzieję potwierdzisz. Inna sprawa, to komunikacja międzyludzka, która ze względu na temperament czasami mocno szwankuje.

 

...nie zauwazacie tego? Na tym polega merytoryka tego forum? Jezeli tego nie rozumiecie, to z checia poddam sie decyzji Rady i z jeszcze wieksza checia opuszcze forum. Bo to poprostu nie bedzie dobre miejsce dla mojej osoby.

 

Wybacz, jednak co rozumiemy to nasza sprawa i proszę nie udowadniaj nam, że jesteśmy głupcami.  

 

Może przytoczę złote myśli jednego ze Stoików, które polecam Ci przemyśleniom:

"Nie usiłuj naginać biegu wydarzeń do woli swojej, ale naginaj wolę swoją do biegu wydarzeń, a życie upłynie Ci w pomyślności".

Nie czas zbawiać świat ! Lepiej pokażcie klasę i wyciągnijcie dłonie na zgodę.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andee, napisałeś, iż:

1. Janusz sprzedaje towar bez faktur czy paragonów czy innych dokumentów księgowych,

2. jak Janusz sprzedawał okulary ED to były OK a jak sprzedaje je ktoś inny to są BE.

 

Wypowiedź ta jest w pełni zrozumiała i nie rozumiem po co wysyłasz do Rady wiadomość o swoim mailu? Każdy user przeczyta Twoje twierdzenia i wyrobi sobie na to pogląd.

 

Napisz w którym miejscu Janusz Cię obraził. Jeśli to uczynił powinien ponieść konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.