Skocz do zawartości

Kodek DIB mimo ustawiania Y800


OBERON RD

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu coś mi się posypało w IC Capture do kamerek DMK. Działały i zgłupiały 26 kwietnia. Pomimo ustawiania Y800 zapisuje avik który i Registax i AviStack2 widzi jako DIB (kolorowy). R6 DIB obrabia ale w trybie 1 punktu. AS2 nie chce otwierać. Więc składanie i wyostrzanie leży. Macie pomysł gdzie to się mogło przełączyć. usuwałem i wgrywałem IC w wersjach 2.0, 2.2, dodatkowo przerzuciłem się na FireCapture. W Fire Capture to samo - avi zapisuje z kodekiem DIB. 

Pliki z ostatnich dni faktycznie muszą być inaczej zapisywane, bo są 4x większe niż dotąd. Z reguły 1200 klatek to 800 MB, teraz 3,52 GB.

Miał ktoś takie zderzenie z kodekami? Czy to gdzieś w Windowsie lub karcie graficznej trzeba przestawić?

Ale w Windowsie na 2 kompach?! Po na drugim laptopie to samo - ustawiam w 3 miejscach Y800 (cz-b) a dostaję kolorowy DIB.

 

Jakiś konwerter filmików (bo z 40 nagrałem i :/ ) ?

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem najnowsze oprogramowanie ze strony ImagingSource. Registax6 i Avistack2 widzi już że plik avi ma kodek Y800. Ale...

Registax6 aviki nakręcone przy kiepskiej, falującej atmosferze składa słabiej od AviStack (widać linie łączenia pól). A teraz Avistack mimo że podaje, że użyty kodek to Y800 to:

Frame length does not match codec!

Długość klatki? 1024 x 786 pikseli było i jest. No zabić się można. Pora zmienić kamerkę?

Bo z R6 wychodzą słabe a AS2 po kliknięciu na otwórz plik - zamyka się :-(

Inny program do stackowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, OBERON RD napisał:

A teraz Avistack mimo że podaje, że użyty kodek to Y800 to:

Frame length does not match codec!

Pamiętam to z czasów, gdy próbowałem wygenerować programowo plik AVI akceptowany przez AviStacka ;) Chodziło o to, że blok zwany movi LIST musi się zaczynać w pliku od offsetu będącego wielokrotnością 2 KiB (nie jest to wymagane przez format, ale w czasach CD-ROMów był to „dobry zwyczaj” i AviStack się go głupio trzyma).‫

 

Spróbuj przepisać swoje pliki VirtualDubem. Wybierz Video/Compression.../(Uncompressed RGB/YCbCr) oraz Video/Color depth.../Output format: Grayscale (0-255). O ile pamiętam, nowozapisany plik miał już ten offset dobry.

 

Cytat

Inny program do stackowania?

 

Jest jeszcze Stackistry, ale głównie testowałem pod Hα i niekoniecznie dobrze zestackuje co innego. W wideoprzewodniku są też polskie napisy.

Edytowane przez WielkiAtraktor
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - Twoja rada zadziałała. :notworthy: Avistack widzi w końcu Y800. Dalej jest dla mnie zagadką co spowodowało te zmiany w zapisie. Pewnie jakaś aktualizacja okienek?! Ale na jednym lapku mam Win7 na drugim Win8.

 

Co do Stackistry - ściągnę i zobaczę jak się nada do planet czy Księżyca. Z okazji opozycji Marsa próbuję wszystkiego co może pomóc Marsa wyżej lub choć wyostrzyć obraz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.