Skocz do zawartości

Teleskop Exakta 20-60mm x 70 mm - co o tym sadzicie?


greg

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam od dawien dawna malego teleskopu na wyjazdy ktory moglbym spakowac do plecaka i zamontowac na statywie foto.

Myslalalem ostatnio o tubusie ETX-70 ale Janusz chyba "wybil" mi go z glowy tlumaczac ze jest on bardzo delikatny. Ale kilka dni temuz znalazlem na ebay cos takiego:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...3858316646&rd=1

Pisalem juz do sprzedajacego probujac sie czegos dowiedziec ale m jeszcze nie odpisal. Co o tym sadzicie? Spotkaliscie sie z tym kiedys wczesniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu bym sobie darował. Exakta kiedyś robiła niezłe aparaty, ale w życiu nie słyszałem o lunetach, chociaż interesuję się też ptakami, a to jest najwyraźniej luneta ornitologicza. Do tego zoom. Nie ryzykowałbym.

 

PS Kiedyś kupiłem sobie małą lornetkę Praktica, ponieważ zdawało mi się, że firma ta ma ustaloną renomę i nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Niestety lornetka okazała się ostatnim szajsem. Z Exaktą pewnie jest podobnie. Zresztą mam teleobiektyw Exakta 650-1300 i jestem z niego bardzo niezadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą mam teleobiektyw Exakta 650-1300 i jestem z niego bardzo niezadowolony.

 

Można więcej na temat? Kiedyś namawiałem brata aby zrobić zrzutę na to cudo :roll:

 

Nie robiłem specjalnych testów. Mogę powiedzieć tylko tyle, że ten obiektyw nie jest demonem ostrości. Po pierwsze bardzo trudno ustawić ostrość ze względu na jego małą jasność, a nawet jeżeli już uda się ją ustawić najlepiej jak to jest możliwe, to zdjęcia i tak wychodzą w najlepszym razie "takie sobie". Na odbitce 15x10cm jeszcze jakoś to wygląda, ale o jakichkolwiek powiększeniach można zapomnieć.

Jakość mechaniki też jest słaba. Pierścień zaciskający tuleję, która służy do zmiany ogniskowej przestał dobrze działać po paru miesiącach normalnego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalnych testów. Mogę powiedzieć tylko tyle, że ten obiektyw nie jest demonem ostrości. Po pierwsze bardzo trudno ustawić ostrość ze względu na jego małą jasność, a nawet jeżeli już uda się ją ustawić najlepiej jak to jest możliwe, to zdjęcia i tak wychodzą w najlepszym razie "takie sobie". Na odbitce 15x10cm jeszcze jakoś to wygląda, ale o jakichkolwiek powiększeniach można zapomnieć.

Jakość mechaniki też jest słaba. Pierścień zaciskający tuleję, która służy do zmiany ogniskowej przestał dobrze działać po paru miesiącach normalnego użytkowania.

 

Słowem lipa :roll: Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.