Skocz do zawartości

Kupię teleskop 10", 12"


writer`

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, writer` napisał:

Witam, poszukuje Dobsona 10 lub 12", moze byc po modyfikacjach, okulary w zestawie nie sa wymagane gdyz mam ich troche. Ktos cos? :)

Czołem, rozważam sprzedaż swojej Synty 12' na modyfikowanym Dobsonie (ułożyskowany + możliwość szybkiego i wielokrotnego rozłożenia go na dwie poręczne części). Teleskop stoi w Lublinie, jeżeli jesteś zainteresowany to porobię fotki. Mogę go sprzedać za 1900 zł. Chyba  mam jeszcze gdzieś kitowe okulary bo ostatnio obserwowałem na innych, dokupionych.

Sprzedaję ponieważ ostatnie obserwacje odbyły się rok temu a na razie nie zanosi się na to żebym szybko mógł do nich wrócić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, obiecane zdjęcia, jak chcesz w lepszej rozdzielczości to na maila bo szkoda zaśmiecać miejsce na dysku.

Na tubie obtarcia - był wożony na obserwacje. Oczywiście lunetka celownicza jest (nie montowałem do zdjęć). Dorzucę Ci gratis filtr z folii ND5 do obserwacji Słońca pełnoaperturowy, folia ma 3 lata ale jest w bardzo dobrym stanie. Filtr wchodzi na wcisk w tubę ale ponieważ oczy są jedne to jeszcze ma przez tę gąbkę przebite rurki przez które przewleka się linkę i wiąże się go to Dobsona.

Dobson jest rozkładalny na dwie części - samoróbka. Na zdjęciu jest przykręcony tylko trzema motylkami ale oczywiście dostaniesz wszystkie :)

Dobson jest ulepszony jakimś łożyskiem z radzieckiej maszyny wojennej - chodzi płynnie (oś az) ale z należytym oporem i nie ma pierniczenia się z podkładkami ciernymi. Rączki do przenoszenie też są. Obiektywy kitowe też.

Resztę info masz na pw.

Lustro ma od nowości obtarcie jak na zdjęciach, poza tym stan bdb, kurz do zdmuchnięcia lub lepiej umycia.

 

Lust ro.JPG

Lustro.JPG

Obtarcia tuby.JPG

Obtarcie brzegu lustra.JPG

Rozłożony.JPG

Widok ogólny.JPG

Z filtrem ND5.JPG

Filt ND 5 zamknięty.jpg

Filtr ND5.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.