Skocz do zawartości

M31 po latach


Icex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po dłuższym czasie powróciłem do astrofotografii, tym razem uzbrojony w montaż eq3-2 z napędem i aparat Canon 1200d próbuję swoich sił. M31 wykonana za pomocą tegoż sprzętu z obiektywem Jupiter 135mm f3.5 i przy takim świetle wykonywałem ekspozycje. Finalny stack składa się z 57 zdjęć o czasach 4 i 2min ISO 1600.

Obrabiałem to już chyba ze 20 razy, na chwilę obecną nie mam pomysłu jak więcej z tego wyciągnąć. Oto efekty:

test2_m312.thumb.jpg.c1466da65d91ad4a180d00aa75553719.jpg

Jeżeli ktoś z was miałby ochotę zobaczyć czy da się zrobić coś więcej z tego materiału, podaję link do pobrania tiff-a:

Edit: dodaję poprawiony lekko stack, dopatrzyłem się jeszcze kilku słabych klatek... proszę:

https://www.dropbox.com/s/kbl0lpjtf4jclr5/Autosave.tif?dl=0

 

 

To najlepsze co na chwilę obecną posiadam, w zeszłą sobotę próbowałem znowu zdobyć trochę materiału, tym razem z podpiętym obiektywem Canon 70-200 f4L, niestety awaria napędu nie pozwoliła nic podziałać :(

 

Pozdrawiam

Łukasz

Edytowane przez Icex
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, fizyk5 napisał:

Ćwicz obróbkę.

Jakie masz ustawienia balansu bieli i wyostrzania i odszumiania w Canonie 1200D (ja mam takiego samego).

Wszystko powinno być na neutral, zero wyostrzania i odszumiania. 

Prowadzenie prawie dobre.

 

Faktycznie z balansem mam problem, jeżeli chodzi o ustawienia canona przyznam szczerze że nie spojrzałem, wypożyczyłem 1200D do fotek, normalnie działam na 350d canonie, zupełnie nie wpadłem na to żeby tam zajrzeć.

 

Jest to praktycznie pierwsze foto z eq3-2, prowadzenie da się poprawić, muszę dorobić podświetlenie do lunetki biegunowej, bo zupełnie nie widziałem 'wzornika'.

 

Dziękuję za podejście do materiału, na to właśnie liczyłem, że da się z niego więcej wyciągnąć, obróbka leży ale będę trenował :)

 

Jak tylko naprawię napęd ( nie wiedzieć czemu silnik tyka a nie prowadzi) a jest nowy 2x użyty więc chyba się uda na gwarancji, dosiadam do tematu ze szkiełkami 70-200 f4l oraz 100 2.8 macro, więc będzie się działo :D 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr K. napisał:

A masz dobrze przykręcone to czarne "sprzęgło" łączące oś napędu i oś mikroruchów? Druga rzecz to czy była zablokowana oś RA? :)

Sprawdzałem imbusem i nie szło więcej dociągnąć, oś RA sprawdzałem kilkukrotnie i potem w różnych ułożeniach... Zachowuje się to tak jakby było coś z zębatkami w przekładni, bo zakładam że takowa jest przed silnikiem jeszcze, silnik tyka, rytmem jak zwykle, na zmianę szybkości też reaguje...  Po powrocie nie miałem czasu, dzisiaj dobiorę się do tego, zdejmę ten łącznik czy tam sprzegło, zaznaczę mazakiem na osi silnika ślad i upewnię się czy to działa czy nie...

Edytowane przez Icex
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.