Skocz do zawartości

wyciąg


Adam Tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

--------------------------------------------------------------------------------

Witam

Planuje zakup wyciągu do mojego Antaresa.Przeglądająć ebay natknołem się na to http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...3863772614&rd=1

Co myślicie o tym wyciągu? Może lepiej poczekać do moich urodzin czyli do lipca i kupić ten http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...3863848457&rd=1 ??

I jeszcze jedno pytanko: (takie z ciekawości) co to za okular http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...3862863992&rd=1 ?

 

 

z góry dzięki za odpowiedź

 

 

 

pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wyciąg jest identyczny jak wyciąg z Synty. Jedyne co go odróżnia to wymienione plastykowe kółka do regulacji ostrości na aluminiowe. Wyciąg ten to typowa masówka z pewnością będzie miał pewne luzy jednak ich wielkość zależy tylko od tego jaki egzemplarz ci się trafi(typowa ruletka :wink: ). Ja taki sam wyciąg użytkuje w moim teleskopie i nie narzekam, ale na twoim miejscu pozbierałbym jeszcze troche i kupił coś lepszego. Coś lepszego to np. drugi przez ciebie zaproponowany wyciąg. Nie jest to już z pewnością chińska masówka. Identyczne wyciągi sprzedaje bardzo znana i ceniona za najwyższą jakość firma William Optics. W tym wyciągu raczej napewno nie będą występować żadne luzy (no chyba że jest to akurat zmasakrowany egzemplarz :wink: ).Poza tym jest to wyciąg Crayforda więc nie będzie tu żadnych skoków takich jak w wyciągach z prostą zębatką (np wyciągi Synty). Polecam ci ten drugi wyciąg bo jest on wart swojej ceny i z pewnością się na nim się nie zawiedziesz. Wręcz przeciwnie będziesz zachwycony z jego dokładności, jakości i estetyki wykończenia. Jest to bez wątpienia wyciąg najwyższej klasy.Wybór należy do ciebie :salu: .

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam wszystko ok tylko powiedz no mi po co ci taki wyciąg do takiego teleskopu :mrgreen: Nie lepiej zaufać Januszowi i kupic 2" Astrokrak , wiem ze się zraziłes częściowo do Astrokraku no ale pomyśl logicznie ... Przesyłka z niemiec nigdy nie wiesz co ci przyślą , jak cie zrobią w JAJO to kogo będziesz szukał :?: 8) A tak to kupisz 2" calówke Astrokrak masz gwarancje jak coś to naprawią itp mówie ci zastanów się dobrze :wink:

 

P.S. Wiem ze masz z tym twoim 2" coś nie tak pogadaj grzecznie z Januszem może coś się da zrobić 8) Może oddasz ten i dopłacisz coś tam i ci wymienią na lepsze :wink: :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem właśnie go do serwisu :salu: Nie zraziłem się do Astrokraka wręcz przeciwnie jest to bardzo dobra firma :D A sam Janusz Płeszka z wielką chęcią odpowiada na każde moje pytanie :D Tak powinno być wszędzie.A do wyciągu astrokrak nie można dorobić motofokusa :Cry:

 

 

pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

2" WO który montuję w teleskopie 61cm ma przesuw tylko 30mm, nie wiem czy wszystkie WO tak mają ale ten egzemplarz (ponoć używka :roll: ) ma też przekładnię cierną na gładkiej rolce stalowej i w dodatku krzywo osadzone lewe pokrętło które wyraźnie bije o jakieś 2mm podczas swojego obrotu :roll:

Brak w nim także złączki okularowej i złączki do aparatu które zapewne tenie nie będą jako oryginały :roll:

Ten wyciąg bez przeróbek nie nadaje się też do astrofoto z powodu za małego przesuwu który nie schowa w sobie bazy ogniskowej żadnej lustrzanki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.