Skocz do zawartości

Canon 450D vs 1100D


piotr.d

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam montaż NEQ6 Synscan Pro + Netwon Skywatcher 150/750 dodatkowo wyciemniany pod astrofoto. Niebo średnio zanieczyszczone światłem (obrzeża miasta) ale nie stanowi dla mnie problemu wycieczka na wieś w ciemne miejsce - mam nawet swoją ulubioną miejscówkę. 

 

Chciałbym zacząć przygodę z DS-ami. Najlepszą opcją wydaje mi się zakup używanej lustrzanki. Gdy z czasem nauczę się więcej, kupię dedykowaną kamerkę jak zaawansowani użytkownicy tego forum. Wolałbym na ten moment uniknąć dużych wydatków na sprzęt, którego potencjału i tak bym nie wykorzystał. 

 

Czytając recenzje, przeglądając Astropolis, najlepszymi kandydatami dla mnie wydają się Canon EOS 450D lub Canon EOS 1100D. Wiadomo - są to już wiekowe konstrukcje, ale może dla mnie wystarczą. Plusem jest to, że w sieci są opisane modyfikacje jakimi można je poddać, np. tutaj dla 450, a tutaj dla 1100. Cena używanych modeli jest podobna, około 500-600zł.

 

Chciałbym dopytać, bo wątki jakie oglądałem były dość stare - czy 450D / 1100D to wciąż dobry wybór w moim przypadku, czy być może po drodze pojawiły się jakieś lepsze budżetowe rozwiązania o których nie udało mi się dowiedzieć? Czy z tych dwóch 1100D będzie lepszym rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kierunek wybrałeś dobry. Celował bym w nowszą wersję Canona czyli 1100D. Tylko nie zapomnij, że aby robić dobre zdjęcia DS-ów niezbędny jest kolimator i opanowanie sztuki kolimacji obu luster, do tego korektor komy no i guiding. Oczywiście przyda się też wężyk spustowy z programowaniem czasów naświetlania lub odpowiednia aplikacja, bądź program sterujący pracą migawki.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Maro21 said:

mam 1100 ,1000,100 i miałem 1200 ,450 , 400, 20. Generalnie 1100d to bardzo dobry wybór( chyba mój najlepszy canon) , ale najważniejsza jest modyfikacja , bez niej efekty nie będą spektakularne .

Jakim modyfikacjom go poddałeś? Samo wycięcie filtra uv/ir, wymiana na baader acf/bcf czy może coś jeszcze innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.