Skocz do zawartości

Celestron CG5-GT


wampum

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.
Oferuję montaż z GOTO marki Celestron CG5-GT.
Komplet obejmuje:
- głowicę montażu CG-GT5.
- statyw stalowy na nogach 2".
- Lunetkę biegunową.
- "kabelkologia" + pilot.
Montaż ma już swoje lata ogólnie "dziarski staruszek".
Wizualnie poodzierany ale w pełni funkcjonalny.
Nogi wysuwają się z oporem, trzeba im pomóc ręcznie (za późno przeczytąłem na forum, żeby nie dociskać mocno blokad).
Standardowo naklejki ze strzałkami referencyjnymi są w połowie odklejone.
Plastikowa obudowa głowicy nie ma śruby łączącej dwie połówki obudowy - coś tam było grzebane przez poprzedniego włąściciela lub jeszcze wcześniej. Był tam jakiś klej. Efektem jest to, że z jednej strony poziom obudowy jest wyżej niż gniazdo mocowania. Teleskop dogina oczywiście ten kawałek plastiku - jedyny efekt jest taki że czasami podczas obrotu naprężenia powodują "strzelanie" tej obudowy, słychać jak się plastik układa.

Montaż bez problemu dżwiga refraktor 150/1200. Jest mocniejszy od EQ5 z napędami. Miałem EQ5 wcześniej kupiony razem z tym refaktorem. Przy EQ-5 zmiana okularu o kilkaset gram powodowała niewyważenie i objawiałao się to wyjącymi silnikami i pracą skokową (w czesgólności jak ciągnie do góry). Przy tym montażu nie ma żadnych objawów niedoważenia i montaż pracuje płynnie niezależnie od aktualnego setupu, nawet nie kombinuję tak jak przy EQ5 gdzie wyważałem dwa razy i łapałem środek najlżejszego i najcięższego okularu.

Czyli tak:
Wizulalnie - ściuchrany staruszek.
Mechanicznie - w pełni sprawny.

Jest to chyba najtańsza dostępna opcja "poważnego" montażu GOTO.

Cena jaka mnie interesuje za komplet to 2000pln + ewentualna przesyłka.
Oczywiście biorę pod uwagę rozsądne propozycje.

Na tą chwilę mam wstępnie zainteresowanego kolegę, który wyprzedził fakty i złożył propozycję zanim znanazłem czas na ogłoszenie.
Każdy następny zainteresowany będzie pierwszym jak kolega się rozmyśli.

 

https://photos.google.com/share/AF1QipNDGevHJfCYjO2R2c3mrGikfGpqEjcJbkSbd8TVf3u6BGvUmvG962Djs5EReIMPHw/photo/AF1QipMO3VyW9GKtHHAxBMB8EGznJTQhE_5XBebdNAnl?key=aXNPaGR1dzBja0UteEd3VW5yMkZKeXhIODZzUGNB

 

DSC_0521.thumb.JPG.3c17546a51ae6383c8e1c4f54dc5cbba.JPGDSC_0517.thumb.JPG.c9ec17ff0018889720a48e3e1c2d1292.JPGDSC_0520.JPG.c37a5d5f77e89855fd9f4b7490faeecb.JPGDSC_0518.thumb.JPG.79214717cd5c5bd82a08f6a52696f8c8.JPGDSC_0523.JPG.5e9392a605abc6b3cb670acc553d8530.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualne.
Mógłbym równie dobrze napisać, że montaz nosi ślady użytkowania i tyle, ale ze względu, że siedzę za granicą i nie mam za bardzo kontaktu telefonicznego napisałem tak, aby było jak najmniej pytań.

Możliwa wysyłka, zostały mi katrony ze styropianami po EQ5, jakoś powinno się to zmieścić.
Mogę też podjechać do "X" kilometrów na tzw. przejęcie kupujacego.

Cena 1900pln + opcjonalna przesyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.