Skocz do zawartości

ZWO ASI 1600 Pro


DaleCooper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

 

Nabyłem ostatnio kamerkę ZWO ASI 1600 PRO i w związku z tym chciałbym poradzić się Was następującej rzeczy, a mianowicie

posiadam również kamerkę do guidingu OrionStarShoot, którą to zazwyczaj podłączam do laptopa w celu przeprowadzenia gudingu, ale zauważyłem, że kamera ZWO posiada

wejście do podłączenia kamery do autoguidingu to znaczy, że po podłączeniu OSS to ZWO nie muszę już dodatkowo podłączać OSS do laptopa i czy wtedy,

będzie prowadzony guiding?.

 

Oczywiście wszelkie rady od Was odnośnie kamerki ZWO będą mile widziane.

 

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Teoretycznie tak, ale z własnego doświadczenia wiem, że różnie z tym bywa.

Np. u mnie ZWO ASI 1600 MM-C (główna kamera) + ZWO ASI 120MMS (kamera guidująca) to nie do końca działało, tzn jak była ściągana klatka z kamery głównej to przestawały schodzić klatki z guidera no i się kaszaniło.
Generalnie musisz to potestować i pobawić się tymi ustawieniami zaznaczonymi na screenie poniżej.

image.png.eaadbd4194d4dac34cce727de000e0c2.png

pk

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bas.sic napisał:

Cześć

Teoretycznie tak, ale z własnego doświadczenia wiem, że różnie z tym bywa.

Np. u mnie ZWO ASI 1600 MM-C (główna kamera) + ZWO ASI 120MMS (kamera guidująca) to nie do końca działało, tzn jak była ściągana klatka z kamery głównej to przestawały schodzić klatki z guidera no i się kaszaniło.
Generalnie musisz to potestować i pobawić się tymi ustawieniami zaznaczonymi na screenie poniżej.

image.png.eaadbd4194d4dac34cce727de000e0c2.png

pk

Dziękuję serdecznie za podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bas.sic napisał:

Aaaaa

I jeszcze jedno, kabelek kabelkowi nie równy. Kup dobre usb 3.0! Niestety nie na każdym działa

pk

A czy mógłbyś jeszcze podzielić się doświadczeniem odnośnie doboru parametrów tak ażeby być zadowolony z rezultatów pracy tejże kamerki?

Zaznaczam, że jest to moja pierwsza kamerka astrofoto do teraz działałem na Canonie także moje pojęcie jest ograniczone jeśli chodzi o jej prawidłowe

funkcjonowanie :) ze względu na brak koła filtrowego będę działał opierając się na fotografię czarno-białą, mam filtr IDAS ograniczający LP także, będę wdzięczny

za każdą okazaną pomoc i poradę.

 

Pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja mam ten USB trafic ustawiony na 20 i działa.

Ale tak na prawdę to nie jest recepta.

Musisz sprawdzić na swoim setupie:

- nie wiem jakiej wielkości jest klatka z Twojego guidera

- nie wiem czy masz kabel usb 3.0

- nie wiem czy masz kompa obsługującego usb 3.0

Tutaj niestety nie ma złotej rady, zrób tak i tak i Ci zadziała. Musisz popróbować na swoim setapie, no inaczej się nie da.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera ASI 1600 ma tam zwykłego , dwugniazdkowego aktywnego huba USB . To nie jest  jakiś specjalny port do autoguidingu.

U mnie bez problemu działa z wszystkim , co tam podłączę . A więc z Orionem też, myślę, zadziała . A gubienie klatek ma raczej związek z laptopem, a nie z kamerą .

Mam takiego laptopa , w którym kamery działają różnie ( gubią klatki lub nie) , w zależności od tego, do jakiego portu USB je podłączę.

A dodam jeszcze, że mam wszystko na USB2 i daje radę spokojnie

Edytowane przez Duser
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.