Jump to content

Duser

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1644
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Duser last won the day on March 24

Duser had the most liked content!

Community Reputation

3399 Excellent

About Duser

 • Rank
  Kanopus
 • Birthday 01/02/1972

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gniezno
 • Zainteresowania
  za mało miejsca by wymienić wszystkie :)
 • Sprzęt astronomiczny
  TSAPO100Q , TS65Q, TS Newton 200/F4 , HEQ5 belt mode, OAG +Lodestar

Recent Profile Visitors

6092 profile views
 1. Marcel Drechsler to mistrz nie tylko ciemnych mgławic, w ogóle jego zdjęcia są niesamowite. Pokazuje , ile można wycisnąć z ASI 1600 . Ale też czasy zbierania materiału ma nieco inne - np 24 godziny materiału to u niego standart . PS. Nie czyta kolega wiadomości czy świadoma olewka?
 2. Bardzo lubię oglądać takie zdjęcia ciemnych mgławic , zwłaszcza z umiarkowanie agresywną saturacją . Niestety, coś się niepokojącego stało z tłem . Widzę serię jakichś czerwonawych okręgów , jakby pozostałość po nieprawidłowym wyrównaniu gradientu . Pewnie nie zauważyłeś, bo raczej byś świadomie takiego czegoś nie wstawił
 3. Rzucam astrofotografię i przerzucam się na zbieranie znaczków. Takie zdjęcia wpadają ostatnio, że nie mam tu czego szukać . Genialna fota
 4. Zgadzam się z @HAMAL Przesadziłeś z odszumianiem ciemnych mgławic. Wyglądają jak sztucznie wklejone na gwiazdowe tło. Natomiast bardzo fajnie skadrowane . No i rzeczywiście gwiazdy puchate od cirrusa , ale cóż, "taki mamy klimat"
 5. Zdjęcie bardzo dobre - druga wersja lepsza. Jedyne , co mnie trochę w nim uwiera, to dosyć duża ilośś szumu w ciemnych partiach. Niesamowicie wyglądają spajki z tego Epsilona , są delikatne i ostre jak żyleta. Od czego to zależy, że w jednych newtonach są takie właśnie, a w innych ordynarnie grube? Od pająka? Od optyki?
 6. I jak widać - ASI AIR działa . Fajny masz sprzęcik. Który to dokładnie teleskop WO? Co do zdjęcia - no cóż, na szybko wspomnianej w tytule NGC 6914 praktycznie nie widać
 7. No właśnie się miałem zaczajać na zlocie , a wyszło jak wyszło . Powiem szczerze, że jak na 9 klatek materiału w tej mgle to i tak tego Veila się złapało sporo . Starałem się wyciągnąć tak, aby nie uwidaczniać nadmiernego szumu, nieuniknionego przy tej ilości klatek. Przyznaję, że zrobiłem też lekkie "czary mary" z redukcją gwiazdek , ale każdy , kto obrabiał kiedyś Veila na poważnie wie, że to zabieg niezbędny do podkreślenia mgławicy .
 8. Świetne zdjęcie . Najlepszy Wieszak , jaki widziałem . I te ciemne mgławice w sąsiedztwie .....
 9. Wrzucam dowód, że byłem na zlocie . Tylko 1 noc ze środy na czwartek ale się liczy. I niestety noc najgorsza , biorąc pod uwagę jakość nieba - każdy, kto był, potwierdzi. Wysoko wisiał solidny cirrus momentami redukując liczbę widocznych gwiazd do miejskiego minimum. Obecność cirrusa zdradzają jasne gwiazdy otoczone miękką mgiełką . Mój Veil składa sie z 9 klatek po 5 min , robionych Samyangiem 135 z podpiętą ASI 1600 , filtr HA , a całość na montażu CEM25 - mojej nowej astromiłości sprzętowej. Kadr został przycięty , rozdzielczość zmniejszona do 60% .
 10. Paweł, zdecydowanie przesadziłeś z obróbką tego materiału . Mając tak mały odstęp sygnał/tło musisz ostro powściągnąć suwaki i zaakceptować mniej wyciągnięte zdjęcie, co zdecydowanie podziała mu na korzyść, a oglądającym oszczędzi bólu zębów . Z plusów - ładny kadr . Jako osoba zawodowo zajmująca się sercem potwierdzam, że obiekt zorientowany jest poprawnie
 11. Lecą oba prawe narożniki , pewnie masz coś przekoszone . Ale nie bądźmy purystami , zdjęcie Veila jest ekstra . A te usuwanie zieleni za wszelką cenę ..... a co, jak niektóre gwiazdy wykorzystują właśnie zieloną energię , o której i u nas, na Ziemi coraz głośniej ?
 12. O rany, chyba nie doczytałem posta do końca
 13. Pierwsze zdjęcie na forum , ale chyba nie jesteś już zielony w temacie , bo fotka pierwsza klasa. Nie ma się za bardzo do czego przyczepić, podoba mi się. Sprzęcik też, widać, spisuje się poprawnie, bo ostatnio refraktory do TS-a potrafią napsuć nerwów . Ten Nikon rozumiem że nie jest modowany?
 14. Zwraca uwagę, że ze zlotu na zlot coraz więcej wypasionego sprzętu stoi na łące Ten Newtonik Takahashi Epsilon - cudeńko.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.