Jump to content

Duser

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1617
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Duser last won the day on March 24

Duser had the most liked content!

Community Reputation

3290 Excellent

About Duser

 • Rank
  Kanopus
 • Birthday 01/02/1972

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gniezno
 • Zainteresowania
  za mało miejsca by wymienić wszystkie :)
 • Sprzęt astronomiczny
  TSAPO100Q , TS65Q, TS Newton 200/F4 , HEQ5 belt mode, OAG +Lodestar

Recent Profile Visitors

5782 profile views
 1. HAMAL , pełna zgoda . Tylko że ja twarz Eskimosa domalowałem w Photoshopie . Tylko się przypatrz , jaki milutki wyszedł. W podlinkowanym poście pierwsze zdjęcie jest oryginalne, a drugie podrasowane " specjalnymi zaawansowanymi technikami" . Jak @Kirien napisał, że swoje zdjęcie podmalował w PS, to przypomniał mi się mój podmalowany Eskimos . PS. Twoje zdjęcie Eskimosa bombowe.
 2. Chodzi mi o zbyt spuchnięty nos Eskimosa . Zerknij poniżej , to zrozumiesz
 3. Patrzę na mapę SAT i chyba macie czyste niebo teraz.
 4. To mi przypomina moje "unikalne" zdjęcie mgławicy Eskimos
 5. No , to juz wszystko jasne. A ja myślałem przez chwilę , że jako pierwszy amator sfotografowałeś zakrzywienie przestrzeni wokół masywnych gwiazd
 6. To zależy , w jakiej stacji . A wracając do tematu dziwi mnie , że w "czystym" HA wystepują aż takie obwódki wokół jasnych gwiazd. Ed100 nie jest w pełni skorygowany , ale w przypadku NB nie powinno mieć to znaczenia. Nie rozumiem , jaki zabieg w trakcie obróbki może dać taki efekt . Co innego, jeżeli do Halfa dodajemy RGB , wtedy często mamy problem z takimi zjawiskami. A kamery bym się nie czepiał - jest bardzo dobra i na pewno nie "wtopiłeś"
 7. Ech , żal serce ściska , że nie mogłem pojechać. Baaaardzo lubię te wiosenne zloty . Życzę miłej zabawy , nie przesadźcie z dezynfekcją, jej nadmiar może działać szkodliwie na wątrobę . Prognozy niestety nie nastrajają optymistycznie - idzie podobno jakiś wilgotny niż znad Turcji , będzie chyba troszkę
 8. Tak się zastanawiam nad otoczkami gwiazd na zdjęciu kolegi . Czy to aby nie będzie
 9. Ja wysyłałem na : bieszczady@astrozloty.pl . Email jest na dole strony , podany do kontaktu.
 10. Mam nadzieję, Adam, że dostałeś mego maila w sprawie odwołania rejestracji. Jeżeli nie, to przepraszam z góry 60 osób to nie tak mało, kameralny byłby poniżej 20 osób .
 11. No i klapa. Niestety nie dam rady przyjechać na wiosenny zlot . Nie mogę urwać się z pracy. A tak się nastawiałem na wyjazd i spotkanie ze znajomymi .... Ech , niestety . Przyjadę jesienią .
 12. Czy wiesz może , czy poprawili sterownik Nikona w gphoto ? Bo w dystrybucji astroberry 2.0.1 natrafiłem na te same problemy z zapisem plików z Nikona D7500, co kolega @kristofus
 13. Na moje oko masz nieprawidłowo ustawione lustro wtórne. Jest niecentrycznie i chyba zbyt płytko. Właściwe ustawienie lustra wtórnego to klucz do dobrej kolimacji. Niestety nie ustawisz tego laserem - mimo złej kolimacji laser pokaże ci , że wszystko jest w porządku.
 14. Drugie to skamieniały jeżowiec lub coś podobnego - w każdym razie nic kosmicznego. A pierwsze wygląda mi na skamieniałe, odgryzione w walce ucho Homo Habilis - tez nic kosmicznego.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.