Skocz do zawartości

SkyFlat Assistant Problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc . Program SkyFlat Assistant  pobrałem ze strony producenta i jest to wersja 4.0

Zainstalowałem ten program i w Maximie w zakładce plugin  w Manually And Plug-in klikam na browse otwiera się okno Maxima tam gdzie są wszystkie plugin ale niestety tam tego plugin nie ma .Pomyślałem sobie że może w folderze Sky Flat będzie ten plugin , jest tam jakiś plik ale w nazwie tego pliku nie pisze że to plugin  ,mimo to wskazałem ten plik i oczywiście Maxim nie chce przyjąć tego pliku jako plugin.Kiedy mam odpalony Maxim i włączoną kamerkę to z pulpitu  odpalam SkyFlat i kiedy w SkyFlat nacisnę start to Maxim robi zdjęcie więc sam program SkyFlat jednak łączy się z Maximem ale bez pośrednio z Maxima nie mogę się połączyć z SkyFlat bo w Maximie nie mam wskazanego plugin . Nie mam pojęcia gdzie ten plugin się znajduje.Może ktoś pomoże mi w tym problemie.

Kolejna sprawa jest taka że jak w SkyFlat w opcjach w okienku Allowable error% zaznaczę od 10% do 90% to kiedy w SkyFlat kliknę start Maxim robi bardzo małe zdjęcie i kiedy je powiększam to wychodzą same piksele ,po za tym te zdjęcie nie chce się zapisać automatycznie w wybranym prze zemnie folderze i wskazanym w SkyFlat, dopiero kiedy w tej opcji SkyFlata dam 100% wtedy w Maximie zdjęcie robi sie na cały ekran i wtedy zdjęcie jest zapisywane automatycznie  przez SkyFlat w podanym prze zemnie folderze .Morze to jest jakiś błąd w samym programie SkyFlat.Po niżej zamieszczam  zdjęcie z ustawieniami SkyFlata ,być może coś tam źle wpisuje i dlatego są takie problemy z zapisywaniem sie automatycznie zdjęć .  Mam Maxima 5.24 Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Wojtek

5)FLAT.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okienko Allowable error określa, o ile procent ADU na złapanym flacie może różnic się od podanego w okienku TARGET ADU. Jak dasz 100% to ADU na flacie może być od 0 do 60000, a więc bez sensu. Zostaw tam 10% i nie ruszaj.

Nie ma żadnego dodatkowego plugina w Maximie, SkyFlata odpala się z osobnego skrótu , a on już łączy się sobie z Maximem i poprzez niego łapie flaty.

Na początku Maxim wykonuje serię miniaturowych zdjęć z centrum kadru , badając ilość ADU i dobierając czas ekspozycji. Nie są one oczywiście zapisywane w folderze.

Granice czasu ekspozycji flata  są określone przez pola Minimum i Maximum Exposure Time. Jeżeli Maxim ciągle ci miele z miniaturkami, to masz prawdopodobnie źle wpisane granice tych czasów .

Nie wiem , jak łapiesz te flaty, czy używasz flatownicy, czy też nieba  i jaką masz kamerkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Dzięki za odpowiedź .Kamerka to ASI 1600MMC-col .Flatownica dopiero jedzie do mnie tak więc zainstalowałem w komputerze program SkyFlat i chciałem  go przetestować czy będzie działał .Teleskop mam w obserwatorium które nie mogę teraz otwierać bo pogoda jest kiepska więc naświetlałem klatki przy zamkniętym dachu obserwatorium. Czy aby program SkyFlat dobrze działał to klatki powinny być jednak  naświetlane  przez flatownice .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.