Skocz do zawartości

Manfrotto statyw MT055XPRO3


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam wysokiej klasy statyw Manfrotto 055 w najnowszej wersji (aluminiowej). Sprzętu nie trzeba zachwalać, bo to produkt docelowy. Bardzo sztywny i stabilny. Nośność 9 kg.

Kupiłem go kilka lat temu w sklepie (jestem pierwszym właścicielem). Używałem przede wszystkim do foto lustrzanką (timelapsy itp). Okresowo wieszałem na nim też Adventurera z konkretnym obciążeniem. A niedawno spróbowałem nawet z głowicą zębatą zawiesić ED80 do wizuala - stabilność nawet przy rozsuniętych nogach była niespodziewanie wysoka.

DSC_4920.thumb.jpg.241fa990d7a46a696ee30662ebef444f.jpg

Statyw posiada możliwość bocznego umieszczenia kolumny, oraz rozstawienia nóg na płasko, co daje elastyczne możliwości focenia tuż nad ziemią albo znad obiektu. Co ważne, przełożenie kolumny na bok robi się błyskawicznie, luzując jedną blokadę i wciskając przycisk. Starszy model tego statywu wymagał rozkręcania kolumny, co zajmowało dużo czasu. Po zablokowaniu kolumna jest bardzo sztywna (tak jakby była lita z nogami).

Nogi mają regulację docisku i nie ma tu mowy o ugięciach na zawiasie. W trudnych warunkach, w piachu czy błocie nie ma żadnych problemów z wysuwaniem nóg itp. Statyw jest całkowicie nierdzewny, tzn można go śmiało trzymać w wodzie (co też się przydaje do ambitnych kadrów :) ).

DSC_4924.thumb.jpg.3a2dc2561ad350f241e8695c34d3c0e0.jpg

Statyw jest w bardzo dobrym stanie, mechanicznie nic mu nie brak. Jest kilka drobnych otarć, których za bardzo nie udało się uchwycić na zdjęciach. Statyw ma bardzo trwałe anodowanie i trudno jest mu zrobić rysę:) Raz był naprawiany w autoryzowanym serwisie - podczas wbijania go w zamarznięty śnieg pękł zatrzask jednej z nóg. Okazało się, że to słaby element konstrukcji, który nie tylko u mnie zawiódł - na szczęście Manfrotto poprawiło ten element i teraz jest ok 3x bardziej wytrzymały. Teraz jest zainstalowana ta nowa wersja i nie ma już obaw o nawrót problemu (myślę że spokojnie można na tym statywie usiąść i się nie złamie :) ).

Sprzedaję statyw, ponieważ coraz częściej wybieram się na wyjazdy zagraniczne i jednak w bagażu zajmuje trochę cennego miejsca (ale był ze mną np na zaćmieniu w USA). Wymieniam na mniejszy model Manfrotto 190.

DSC_4921.thumb.jpg.b7834ecfaab9b63d34f6a335a0c80715.jpg

DSC_4925.thumb.jpg.1581c97fa49086048cea68bf2f8fb00e.jpg

W zestawie oryginalne opakowanie i papiery, jeśli znajdę.

Cena 600 zł. Koszt wysyłki 17 zł ubezpieczony DPD lub odbiór osobisty w Wieliczce lub Krakowie.

Sprzedaż po otrzymaniu przeze mnie zamówionego "następcy", który powinien przyjść we wtorek. Do tego czasu chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.