Skocz do zawartości

Stellarvue ST80 APO triplet


jgoluch

Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj!

Czas płynie i czas na zmiany.
Sprzedam swój teleskop, czyli Stellarvue ST80.
Jest to triplet 80/480, APO, fpl53 w carbonowej obudowie.
Wyciąg jest z mikroruchami, zostało w nim nagwintowane drawtube oraz została dorobiona złączka pod flattener (który też jest w zestawie).
Redukcję można odkręcić i normalnie korzystać z clampringu 2" pod okulary czy kątówkę.

 

W zestawie jest:
- teleskop
- flattener TS photoline 2" 0.79x
- złączka do flattenera
- kątówka 2" wraz z redukcją na 1.25"
- walizka transportowa
- (muszę jeszcze poszukać kolimator cheshire, to też dołożę)
- dovetail z obejmą

 

Z wyciągiem miałem mały problem, że przy większym obciążeniu (ja miałem ok 1.6kg) drawtube po naciśnięciu w dół lekko się uginał, można by to wyregulować przez większy docisk ośki do drawtube, jednak wtedy mój silnik od focusera gubił kroki.
Niemniej jednak po ustawieniu pozycji, wyciąg ją utrzymuje. Natomiast przy wizualu w ogóle ten problem nie występuje. Piszę to dlatego, iż w takim stanie ten teleskop kupiłem i w takim chce sprzedać. Jednakże uważam, że ten wyciąg w dalszym ciągu jest lepszy niżeli np. popularny crayford od gso za ok 500pln.

Postaram się dziś wrzucić więcej zdjęć.

 

Cena 2500zł.

 

Odbiór osobisty w Warszawie, mogę wysłać przesyłką ubezpieczoną na ryzyko kupującego (do dogadania forma).

 

Foto 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.