Skocz do zawartości

Ankieta nr 1


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda jestem nowicjusz, ale chcę powiedzieć że forum jest za mało przejrzyste. Np. cała astrofotografia czy astronomia praktyczna mogłaby byc w jednym dziale a nie w kilkunastu właściwie nie wiadomo po co - to tylko przeszkadza jak chce sie poczytac i czegos dowiedzieć. Teraz jest pomieszanie z poplątaniem - trzeba to raczej uporządkować i skomasować. To już rok temu na AF było lepiej i prościej a teraz AF zrobilo się jakby hermetyczne dla wybranych.

 

Nie chcę porównywać ale uklad na innych forach wydaje sie znacznie bardziej przyjazny i intuicyjny, a tu trzeba przebijać sie aby cokolwiek znaleźć.

 

Astrofotografia w kilkunastu dzialach??? Przeciez w momencie startu nowego forum dzialy te zostaly polaczone! Teraz sa tylko 2. Dokladnie takie bylo zyczenie uzytkownikow. Pamietaj o tym, ze forum poza dziennym czytaniem sluzy tez jako archiwum wiedzy. Nie mozna wszystkiego polaczyc, bo potem po miesiacu juz nic nie daje sie wykopac. Aktualny uklad jest kompromisem. Nie da sie zaspokoic kazdego z ponad 1200 uzytkownikow.

 

Jezeli nie chce ci sie "przebijac" przez kilka dzialow, zawsze mozesz kliknac " Dzisiejsze aktywne tematy" (na dole strony w bloku statystyk). Wtedy masz wszystko jakby w jednym dziale i (mozesz sobie jeden po drugim czytac. Najlepiej otwierajac poprzez klik + shift (czytamy w nowym oknie, potem zamykamy).

 

Potwierdzam wystapienie bledu DaVe dzis na IE6.0 i MS2000+SP2. Po wykonaniu "Odswiez" wszystko Ok. Dodatkowo zalacznik z ostatnim bledem w dziale download:

 

A gucio, nie bedzie obrazka, bo nie pojawil sie panelek zalacznikow. Co jest?!  :blink:

 

Nie ma zalacznika bo chyba nie mam tu praw do zalaczania plikow. Screen z errorkiem w watku:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=6829

 

Pozdrawiam.

 

Bledy w dziale download juz poprawione. Teraz obrazki powinny sie ladowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zdarzył mi się jeden błąd, ale po odświeżeniu strony wszystko było w porządku. Dziś śmiga, jak Struś Pędziwiatr. Co do wyglądu Forum to już przyzwyczaiłem się i mogę wręcz stwierdzić, że jest lepiej.

Dobrze współpracuje tak z XP jak i 98, nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poczekać aż Adam upora się z nowym obliczem forum.

Należę niestety do tych "niezadowolonych" użytkowników.

Uważam, że poprzednia wersja forum była idealna i wszystko mi tam chodziło jak miód.

Teraz brak mi:

1. Zaznaczenie, który post już czytałem - zmiana koloru tej maleńkiej karteczki i ustawianie się w pozycji ostatnio przeczytanego posta. Cholernie dużo czasu zajmuje szukanie i przypominanie sobie czy już ten post w temacie czytałem.

2. Gdy się wyloguję z forum, a nie przeczytam wszystkich postów, to już mogę zapomnieć o wykazie nieprzeczytanych - nie są zaznaczone.

3. Kiedy przeczytam temat to interesowało by mnie aby zniknął z listy i nie robił sztucznego tłoku w nowych tematach aż do pojawienia się nowego postu w temacie.

4. Po wpisaniu odpowiedzi np. tej ostatniej dziś zginęły mi te "słynne" kwdraciki oznaczające nieprzeczytane posty i mecze się aby przeczytać kolejno wszystkie tematy, bo należę do tych, którzy wszystko przeglądają i czytają.

 

Narazie się MOTAM. .....

Dzięki Adam , że tak ładnie to opisałeś , identyfikuję się w 100% z powyższym !

Dlatego zrobiłem sobie długą przerwę w czytaniu forum - myśląc , że Admini to poprawią .

Niestety ale widzę , że będę się musiał nagiąć do nowości - jak ja tego nie lubie - chyba się starzeje . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do powyższego chciałbym jeszcze dodać, że brak mi ciekawostki w postaci pojawiającej się liczny nowych postów (Np jeśli było 1 to czekałem na więcej wypowiedzi, jeżeli 10 to klikałem na temat i czytałem. W ten sposób oszczędzałem 10 kliknięć i ciągłego otwierania tego samego tematu - chyba że twórcom zależy na ilości kliknięć :Beer:

Ale co tam fajnie jest.

Co nie znaczy , że mogło by być lepiej -a dla mnie było.

P.S.

Piszę to nie po to aby się czepiać, tylko po to aby w miarę możliwości wprowadzić te udogodnienia w nowym obliczu tego poczytnego forum. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety panowie, wszystkie te cechy ktore opisujecie odnosza sie do jednego MODa ktorego kiedys zainstalowalem na phpBB. Mod ten zapisywal w bazie informacje o kazdym przeczytanym przez dana osobe poscie. Inaczej mowiac, kazdy post "wiedzial", kto go czytal, kto nie. Pomnozcie sobie ilosc osob przez ilosc postow, a uswiadomicie sobie, jaka to ilosc informacji. Przy puchnacym forum i tak (w starym forum) w przeciagu 2-3 miesiecy musialbym wylaczyc ta funkcje, bo to potworny pozeracz miejsca. Dla porownania, baza forum wazyla ok 180MB, zas same informacje o przeczytanych postach ponad 300MB, a juz ustawione bylo tylko na 7 dni - tylko trzymal informacje o danej osobie.

 

Z ta opcja wiazalo sie wszystko - monitoring nowych postow, zaznaczanie postow itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.