Skocz do zawartości

Mak-Newton INTES MN71 180/1080mm , F6.


Edgens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ponieważ zakupiłem Refraktor APO-ED APM 152/1200mm na sprzedaż będzie bardzo dobry Teleskop.Mak-Newton INTES MN71 180/1080mm , F6 , przeszkoda centralna 20%.Stan dobry plus.W zestawie: czarne obejmy CNC INTESA , wymieniony oryginalny wyciąg Crayford INTES na Crayforda z 1:10 Starlight Instruments Crayford 2" z 1,25" , metalowy odrośnik INTESA. Teleskop daje piękne kontrastowe obrazy na czarnym tle nieba jak Refraktor.Przy małych i średnich powiększeniach w praktyce nie do odróżnienia od dobrego APO.Planety i Księżyc też zapierają dech w piersiach.Teleskop to najwyższa półka Teleskopów Lustrzanych.Teleskop jest własnością kolegi Józka , który powierzył mi jego sprzedaż i częściową wymianę sprzętu w naszym Obserwatorium.

Refraktor APM APO-ED lepiej sprawdza się podczas bardziej komfortowego korzystania , bez potrzeby stosowania drabinki do daleko wystającego na wysokim Pirze wyciągu Teleskopu.

Niebawem wstawię fotki jak wezmę Teleskop z Obserwatorium do domu.

Wygląda tak tylko lakier nie połysk lecz proszkowy kremowy , wizualnie Ekstra: https://www.widescreen-centre.co.uk/intes-micro-alter-mn-76-maksutov-newtonian-telescope.html

Cena moim zdaniem Ekstra jak za tej Klasy Sprzęt.Sam wyciąg Starlight kosztował niezłą sumkę , nawet nie ma o czym mówić.

Cena około 5500zł z odbiorem u mnie w Krakowie lub istnieje też możliwość wysyłki.

Kontakt PW lub tel.604054008.

 

Życiowego Marsa podczas Opozycji widziałem właśnie w tym Teleskopie parę lat temu , kolory detalu Planet i Kolory Gwiazd jak i ich wygląd na czarnym refraktorowym tle nieba w praktyce są trudne do odróżnienia od dobrego Refraktora APO.

 

Pozdrawiam Krzysztof.:-)

 

INTES1.jpg

Edytowane przez Edgens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.