Skocz do zawartości

Zamawiam chip do SC3


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny:

 

Dla B/W

 

ICX424AL-6/E

za jeden

74.00 €

 

≥ 10 pcs.

70.29 €

 

≥ 50 pcs.

66.60 €

 

≥ 100 pcs.

59.19 €

 

≥ 500 pcs.

55.50 €

 

ICX424AL-F

za jeden

55.00 €

 

≥ 10 pcs.

52.25 €

 

≥ 50 pcs.

49.50 €

 

≥ 100 pcs.

44.00 €

 

≥ 500 pcs.

41.25 €

 

I dla kamery "one shot colour" :

 

ICX424AQ-E

za jeden

80.00 €

 

≥ 10 pcs.

76.00 €

 

≥ 50 pcs.

72.00 €

 

≥ 100 pcs.

64.00 €

 

≥ 500 pcs.

60.00 €

 

 

ICX424AQ-F

za jeden

78.00 €

 

≥ 10 pcs.

74.10 €

 

≥ 50 pcs.

70.20 €

 

≥ 100 pcs.

62.40 €

 

≥ 500 pcs.

58.50 €

 

Ceny nie mają wliczonego niemieckiego VATu (16%) i transportu (max. 30 euro przy UPS)

Muszę znaleźć czym różni się 6/F od E. na QCUIAGu ktoś o to pytał. A różnice w cenie są duże. Pojawiło się to po nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się, czy nie dołączyć, ale na razie nie. Najpierw muszę mieć lepszy montaż.

 

Znalazłem śladowe informacje o końcówkach oznaczeń układów CCD. Określają one parametr blemish, czyli liczbę skaz obrazu - pewnie chodzi o gorące piksele i nierównomierną czułość. Nigdzie jednak nie potrafię znaleźć specyfikacji, która zwięźle określałaby związek liczba skaz - oznaczenie układu.

 

Te śladowe informacje znalazłem na stronie:

http://sean.wenzel.net/lists/QCUIAG/2/5369.html

 

Jeśli ktoś ma dostęp do archiwów QCUIAG na yachoo, może spróbować odnaleźć tam inne posty tego wątku. Ja niestety wciąż czekam na autoryzację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie autoryzacja przyszła raz-dwa. Napisali tylko, że to jest zabezpieczenie przed spamem i tyle.

Wątek jest stary i nie wiedzę żadnych dodatkowych inforamcji. W tym wypadku niewarto ryzykować słabszą jakość obrazu. Noise/signal w 6/E jest bardzo dobre, jedynie elektroluminescencja od przedwzmacniacza odczytu... który daje się wyłączyć.

Naprawdę warto iść w SC3. Czasy naświetlania są krótkie i wychodzą bardzo ładne zdjęcia nawet z krótkim obiektywem. Niektórzy chyba pamiętają czasy kiedy wszystko rypałem heliosem od zenita... :lol: A gdybyś zobaczył jaki mam montaż, to byś się nieźle uśmiał. Udźwig ma bardzo duży, nawet do 50 kilosów, ale okropny PE (do kilku minut kątowych z okresem 48 minut).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jest na dwóch.

Czekamy do końca stycznia i potem realizujemy zamówienie.

No nie wiem czy powinienem w tym wątku o tym pisać ale coś mi się wydaje, że znalazłem zapaleńców do samodzielnej konstrukcji astrokamery. W moim posiadaniu jest chp CCD ICX027BK-2 z kamery video. Pomijając jego jakość chciałbym jednak go wykorzystać do budowy astrokamery, Mam jego kartę referencyjną ale nie wiem jak podejść do tematu. W sieci znalazłem schematy różnych konstrukcji astrokamer lecz żaden nie dotyczy mojego chipu (wogóle typu ICX). Może pomożecie mi w tym temacie. Ten chip ma jedną wszakże zaletę - JEST i nie muszę go kupować. Brak tylko rozwiązania technicznego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa z tym ICX027. Webcamy przyjmują tylko ICX098AQ, ICX098AL (Vesta), ICX098BL, ICX098BQ (TouCam), ICX424AL, ICX424AQ (na SC3), ICX414AL, ICX414AQ (na SC4).

Nie widzę zbyt dużych szans znalezienia projektu dla nowej kamery dla tego chipu. Projekt wykożystujący chipy Sony, to Artemis, czyli przechodząca już ostatnie testy kamera 16bit Steve Chambersa. Niestety jest zaprojektowana dla CCD ExView HAD. Musiałbyś skontaktować się mailem z Stevem i zapytać go o ewentualną możliwość zaadaptowania chipu. Problem leży w samej elektronice, a konkretnie napięciach i vertical i horizontal clocks. Trzebaby się sporo namęczyć z dodatkową płytką drukowaną, albo z przebudową projektu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa z tym ICX027. Webcamy przyjmują tylko ICX098AQ, ICX098AL (Vesta), ICX098BL, ICX098BQ (TouCam), ICX424AL, ICX424AQ (na SC3), ICX414AL, ICX414AQ (na SC4).

Nie widzę zbyt dużych szans znalezienia projektu dla nowej kamery dla tego chipu. Projekt wykożystujący chipy Sony, to Artemis, czyli przechodząca już ostatnie testy kamera 16bit Steve Chambersa. Niestety jest zaprojektowana dla CCD ExView HAD. Musiałbyś skontaktować się mailem z Stevem i zapytać go o ewentualną możliwość zaadaptowania chipu. Problem leży w samej elektronice, a konkretnie napięciach i vertical i horizontal clocks. Trzebaby się sporo namęczyć z dodatkową płytką drukowaną, albo z przebudową projektu...

Dzięki za info i sugestię. Nie jest to zbyt budująca alternatywa ale podziałam i zobaczę co się da zrobić. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam - do zobaczenia. Janusz sp2ukx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o końcówki oznaczeń układów ICX na forum Framosa. Dostałem odpowiedź:

It is quantity ant type of CCD defects

Co oznacza, że tańszy układ będzie miał więcej hotpixeli i innych defektów.

 

A literki E i F jako oznaczenia obudów SOP i SON faktycznie występują, ale tylko wtedy, gdy litera znajduje się przed kreską.

Na przykład układ ICX239AKE-6/E - pierwsze E oznacza obudowę (SON), drugie E oznacza jakość (z linka podanego przeze mnie poprzednio wynika, że jakiś czas temu oznaczenie -6 zostało zastąpione prze -E).

 

Nadal nigdzie nie potrafię znaleźć specyfikacji określającej liczbę defektów w zależności od oznaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.