Skocz do zawartości

Przejściówka 52mm > M42


Masiek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

 

Mam taką złączkę (gwint wyjściowy 52mm):

57913.jpg

 

Powyższa złączka to złączka do Canona A60/70/75/80/85 z bagnetem z jednej strony

b3.jpg

 

A teraz potrzebuję przejściówki z tych 52mm na M42 (bo taki mam gwint na wyciągu teleskopu).

 

Na maila lub gg please...

masiek@pf.pl , gg: 1747323

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość polaris
ja sobie sam dorobiłem u tokarza pierścień. 4-5mm gruby, z zewnątrz M52x0,75 wewnątrz M42x1.

 

A przy okazji - jak Ci sie sprawuje MAK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lookałem ale dawno temu :szczerbaty: dopóki go nie rozkolimowałem dawał świetne obrazy (przy bardzo dużych powiekszeniach), teraz uważam, że go ponownie skolimowałem poprawnie ale niemam z braku pogody jak tego sprawdzić. :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
lookałem ale dawno temu  :szczerbaty: dopóki go nie rozkolimowałem dawał świetne obrazy (przy bardzo dużych powiekszeniach), teraz uważam, że go ponownie skolimowałem poprawnie ale niemam z braku pogody jak tego sprawdzić.  :szczerbaty:

 

Nooo... tez czekam na niebo i jakos nie moge sie doczekac. Takiej biedy juz dawno nie bylo.

Jak go rozkolimowales???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wziełem jedną z kolimacyjnych śrubek, które max można za jednym razem wykręcić o 1/4 obrotu wykręciłem ... całą chciałem zobaczyć czy coś sie stanie z krążkami dyfrakcyjnymi :rolleyes: i "nic się nie stało" ...

 

A potem jak wkręciłem ja spowrotem to się okazało, że kolimacja to właściwie nie tyle, że jest zła ale jej wogóle niema :szczerbaty: i pokrętło ostrości dostało delikatnego luzu.

 

Nie polecam takiego sposobu pastwienia sie nad sprzętem jak mój. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Nie polecam takiego sposobu pastwienia sie nad sprzętem jak mój.  :rolleyes:

 

Ooo szlag...

Nie, ja sie nie bede pastwil :-)

Szkoda sprzetu. Mam nadzieje go dostac w miare skolimowanego. Czytalem opinie, ze sa dosc dobrze skolimowane fabrycznie :Salut:

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo szlag...

Nie, ja sie nie bede pastwil :-)

Szkoda sprzetu. Mam nadzieje go dostac w miare skolimowanego. Czytalem opinie, ze sa dosc dobrze skolimowane fabrycznie  :Salut:

:Beer:

 

miałem na paczce list przewozowy Jamaica :rolleyes: a mimo to początkowa kolimacja była bezbłędna.

 

ps. pamiętać należy, że seeingu i wychłodzenia nie należy koliować :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
ps. pamiętać należy, że seeingu i wychłodzenia nie należy koliować  :szczerbaty:

 

Ja najchetniej skolomowalbym pogode i wykrecil wszystkie srubki ktore przytrzymuja chmury na niebie.

Nie pamietam kiedy ostatnio byl taki dlugi okres totalnego zachmurzenia :burza:

Ale... MAKus ma dotrzec w polowie marca i moze wtedy sie przejasni?... :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.