Skocz do zawartości

QuickCam VC Long exposure - pierwsze darki


Szymek_O

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po 3 dniach walki z kamerką udało mi sie dzisiaj przysposobić sowtware do niej. Przy tym bardzo bym chciał podziękowac Bielackowi a w szczególności Piotrkowi T. za pomoc przy tej robocie.

Tak więc poniżej zamieszczam 5 darków z róźnych czasów - odpowiednio 5s,10s,15s,20s,25s darki te wykonałem w temperaturze ok 17 stopni C.

Oto ustawienia przy tych darkach

Video Quality : 1

Sensitivity : 128

Saturation : 0

Brightness : 255

Contrast : 255

Exposure time : 255

dark5.JPG

dark10.JPG

dark15.JPG

dark20.JPG

dark25.JPG

Edytowane przez Szymek Ozimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Philipsa Vesty i TouCamy (te CCD) mają większą ?

QuickCamVC też jest z sensorem CCD i można oczywiście robić nią fotki 640x480 kolorowe lub b/w. Choć matryca ma wymiary 362x582pix. O ile się nie mylę to jest to tyle samo co w Vestach tylko wymiary pikseli są inne. Ogólnie to z praktycznego punktu widzenia oba typy są prawie jednakowe - zaznaczam z praktycznego punku widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale np. często widywałem zdjęcia np. Saturna z Vesty gdzie rozmiar zdjęcia wynosił 640x480. Dlaczego więc u Szymka te zdjącia (darki) mają 352x288 ?

 

Czy to znaczy, że te 640x480 w Vestach i TouCam-ach jest interpolowane ?

Jeśli nie to daje nam to sensor 0.3 Mpx a dla Szymka darków 0.1 Mpx

 

A może piksel pikselowi nie równy ? :huh:

Edytowane przez Limax7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zaśmiecam forum ale trzeba pokazać pierwsze fotki z kamerki :rolleyes:

Oto one:

Pierwsza to surowa klatka 40sek druga to stack 3x40s trzecia zaś to stack 1x15+ 1x25+1x40 a co do obróbki to no comment bo chciałem wyciągnąć jak największy zasięg.

Adam co do rozdzielczości to nie ma problemu sam sobie zmieniam tyle że ta 352x288 mi najbardziej pasuje znaczy sie ładny obraz jest bo przy 640x480 już wychodzą porządne piksele :unsure:

M.JPG

wielka_niedzwiedzica_rejon_m81.bmp

wielka_niedzwiedzica_rejon_m101.bmp

Edytowane przez Szymek Ozimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że te 640x480 w Vestach i TouCam-ach jest interpolowane ?

Jeśli nie to daje nam to sensor 0.3 Mpx a dla Szymka darków 0.1 Mpx

Nie jest interpolowana. To rzeczywista rozdzielczosc matrycy.

 

 

Ogólnie to z praktycznego punktu widzenia oba typy są prawie jednakowe - zaznaczam z praktycznego punku widzenia.
Wieksze piksele spowoduja zarejestrowanie mniejszej ilosci szczegolow przy fotografii planetarnej. Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VC ma taką dziwaczną matryce z prostokątnymi pixelami 8,2 x 3,8µm i rozdzielczość pozioma 362, pionowa 582 Można osiągnć 640x480 ale wtedy pozioma razdzielczość jest interpolowana, natomiast pionowa jest prawdziwa.

 

 

 

Zwracam uwage na "Images 352x288 pixels ( CIF mode not used for astronomy), 24 bits true color "

 

http://www.astrocam.org/qcamvcUS.htm#Carac...u%20capteur%20:

 

ps. zauważcie że matryca jest 2x mniejsza od Vesty!!! tylko 2,9x2,2mm a Vesta aż 3,87 x 2,82mm

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti, przedewszystkim to jest QuickCam VC B/W, mający zupełnie inną matrycę niż kolorowe QCVC, CCD Texas Instruments TC255P (336x243 pixeli, 10x10um).

 

A to ja bardzo przepraszam nie dokojarzyłem co czytam. :Boink:

 

w takim razie obowiązuje to:

http://www.astrocam.org/quickcam.htm

 

6bitowa? :o:unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti, przedewszystkim to jest QuickCam VC B/W, mający zupełnie inną matrycę niż kolorowe QCVC, CCD Texas Instruments TC255P (336x243 pixeli, 10x10um).

No i tu się mylisz. Kamerka, którą posiada Szymek to nie QuickCam VC b/w lecz QuickCam VC color z sensorem SHARP-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu się mylisz. Kamerka, którą posiada Szymek to nie QuickCam VC b/w lecz QuickCam VC color z sensorem SHARP-a.

 

:Boink::szczerbaty: Czyli jednak ta 362x 582? :blink::rolleyes:

 

pamiętam miałem ja przez chwilę (wersja nie przerobiona i lepiej pokazywała ciemność (zgaszone światło) niz ToUcam :rolleyes:

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.