Skocz do zawartości

Astronomia w TV


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko jakie programy astronomiczne (lub związane pośrednio z astro) mozna teraz ogladac w TV?

 

Ja znam tylko "Symulator faktu" w TVP i "Magazyn astronomia" (który mnie zreszto bardzo rozczarowuje) w TVN Meteo. Czasem tez cos jest na Discovery.

 

Tak przy okazji, to mam pytanko czy nie ma przypadkiem jakiegos kanalu poswieconego wylacznie astronomii? Jesli tak, to napewno bylby to zagraniczny :D , chociaz i tak pewnie takiego nie ma, ale pytam z ciekawosci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że kiedyś był bardzo fajny program "Kwant"(był nie tylko o astronomii). W jednym konkursie dawali nawet jakiegoś Uniwersała. Był to wtedy szczyt moich marzeń :szczerbaty: .

Obecnie czasami oglądam "Laboratorium" na TVP(nie pamiętam czy na 1 czy na 2, ani kiedy :oco: ) i oczywiście lookam na Discovery. Też nie znam żadnego programu o astro non stop, więc dołączam się do pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na którejś ze "starych analogowych" Astr jest program BR. Na nim to, gdy skończą się programy przewidziane ramówka jest pewnego rodzaju 'zapchajdziura'. Nazywa się to Space Night. Leci bodaj aż do 6 rano (niestety 'zapętlone'). Bywały tam filmiki krecone nad nami (między innymi zaśmiecenie światłem - koszmar), jakieś informacje na temat różnych misji i inne takie. Z ambitniejszych rzeczy wykłady w programie Aplha Centauri, prowadzone przez człowieka znającego się na rzeczy i przede wszystkim ciekawie opowiadającego. Na szczęście program nie trwa zbyt długo, gdyż przynajmniej ode mnie wymaga duuużej koncentracji, co jest deczko męczące jak się z językiem nie ma do czynienia na codzień. Nie dość że nie po naszemu, to jeszcze o 'kosmicznych' sprawach ;).

 

Geschichtenerzählen und Astrophysik - das sind seine beiden großen Leidenschaften: Dr. Harald Lesch (44)  ist Professor für theoretische Astrophysik an der Uni München und unterrichtet Naturphilosophie an der Hochschule für Philosophie S.J. in München. Er ist Mitglied der Kommission "Astronomie in Unterricht und Lehramt". Seine Hauptforschungsgebiete sind kosmische Plasmaphysik, Schwarze Löcher und Neutronensterne.

 

Googiel znalazł oczywiście stronę programu:

http://www.br-online.de/wissen-bildung/spacenight/

Jak widzę są tam pliki rm do obejrzenia.

Ooo... widzę, że też i o normalniejszych porach coś jest :).

Jak się tylko dopcham do lepszego łącza to przestane żałować, że nie mam obecnie dostępu do tego programu, skoro odcinki udostępniają :).

 

pozdrawiam,

Piotrek

Edytowane przez sn-rf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do tematu, na okładce książki Patricka Moore'a ("Przewodnik po gwiazdach i planetach") jest informacja, że od kilkudziesięciu lat prowadził on comiesięczny, nocny program o astronomii na BBC. Z innego źródła dowiedziałem się z rok temu, że ostatnio z powodu choroby opuścił on po raz pierwszy ten program. Czy ktoś może wie, czy taki program na BBC nadal istnieje i kiedy jest nadawany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszająca informacja na stronach BBC:

 

"Astronomy remains his first love, and he has no plans to retire from The Sky at Night. "This century will be very interesting, though I will only see the first part of it, of course," he muses. "For instance, the first man on Mars has probably already been born, and we may have made contact with another life-form from somewhere we can only see clearly from Earth in the sky at night."

 

I bardzo dobrze :rolleyes:

 

http://www.bbc.co.uk/science/space/spacegu...rickmoore.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.