Skocz do zawartości

Gotowanie z astro - forum...


Rekomendowane odpowiedzi

Szybki obiad – pilaw z kurczaka.

 

Składniki:

1 pierś z kurczaka pokrojona w kostkę

1 torebka ryżu

0,5 papryki czerwonej pokrojonej w drobną kostkę

1 mała cebula pokrojona w kostkę

garść rodzynek.

łyżka stołowa kwaśnej śmietany

 

 

Do gotującej i osolonej wody wrzucamy ryż w torebce. W tym czasie na wrzącym olej u podsmażamy kurczaka do białości, następnie wyciągamy go i wrzucamy pokrojoną cebulę – smażymy do miękkości dodajemy paprykę, dusimy je razem i dodajemy kurczaka, zalewamy 0,5 szklanki bulionu warzywnego i na dwie minuty przed końcem gotowania dodajemy rodzynki, pieprz i sól do smaku, zabielamy śmietaną. Wyciągamy i odsączamy ryż, kładziemy go na talerz i polewamy sosem.

 

Smacznego

 

PS. Przygotowanie kurczaka w sosie trwa dokładnie tyle ile gotuje się ryż.

 

 

Krzysiek

Edytowane przez Krzysztof_TG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz pisalem gotowanie to moje zycie uwielniem to robic. Chcilem Wam pokazac pare fotek z dzisiejszego konkursu "Najlepszy uczen w zawodzie", w ktorym bralem udzial. Tylko jest maly problem jak do tej pory nie wiem jak sie wstawia fotek do galeri, wiec podaje link do sasiedniego forum, bardzo przepraszam jak ktos sie czuje urazony, ze podaje link, ale wybaczcie. :Beer:

 

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=5338.0

Edytowane przez sebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Benedykt

Tydzień temu postanowiliśmy ze znajomymi upiec na grillu pstrągi.

 

Składniki:

- pstrągi (o wadze ok. 0,3 kg / szt.)

- masło

- cytryna

- vegeta, kucharek lub inna przyprawa tego typu

- nać pietruszki

 

Bardzo przydatny, a wręcz nieodzowny jest ruszt do pieczenia ryb.

 

1. Zaopatrujemy się w pstrągi (najlepiej świeże - z hodowli).

2. Patroszymy i pozbawiamy łebków. Ja osobiście nie lubię wykonywać punktu 2., dlatego kupuję pstrągi już oprawione.

3. Płuczemy pstrągi w zimnej wodzie.

4. Przesypujemy vegetą lub kucharkiem - na zewnątrz i w środku.

5. Odstawiamy na jakiś czas (przynajmniej na 2-3 godziny), żeby przesiąkły przyprawą. Sugeruję, aby na ten czas włożyć je do lodówki (nie do zamrażalnika!!!)

6. Wyciągamy pstrągi (nie płuczemy!!), a przed wrzuceniem na ruszt wkładamy do środka: odrobinę masła (nieco więcej niż łyżeczka do herbaty), nać pietruszki, dwa plasterki cytryny.

7. Wkładamy pstrągi do rusztu i pieczmy odwracając co 5-7 minut przez 25-35 minut. Podczas grillowania skórka może się nieco przybrązowić, ale nie jest to oznaka przypalenia.

 

Po wyjęciu pstrągów z grilla można je dodatkowo pokropić sokiem z cytryny.

 

Drugą metodą pieczenia pstrąga jest zawinięcie go w folię aluminiową. Próbowałem, ale wydaje mi się, że w ten sposób pstrąg się zaparzał, a nie piekł. Być może popełniłem jakiś błąd.

Warto na pewno pamiętać, aby przy pieczenieniu pstrąga w folii aluminiowej posmarować folię masłem, żeby skórka pstrąga się do niej nie przyklejała.

 

Pstrąg z grilla bardzo mi zasmakował.

Fajne jest to, że nie zjedzeniu nie czuje się się w żołądku efektu "ciężkości" tak jak po kiełbasie czy mięsie, gdyż mięso pstrąga jest bardzo delikatne.

 

Smacznego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, takiego tematu szukałem! :szczerbaty:

 

Dzisiaj ide na jakieś grzybki zapolować do lasu :Boink: więc proszę naszych astrokucharzy o KOSMICZNIE dobry przepis na jakies zupki, sosiki korych głównym składnikiem są borowiki (lub jakieś inne grzyby).

 

3majcie kciuki za dobre łowy :notworthy::ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt
[...] więc proszę naszych astrokucharzy o KOSMICZNIE dobry przepis na jakies zupki, sosiki korych głównym składnikiem są borowiki (lub jakieś inne grzyby). [...]

 

Pamiętaj tylko, żeby nie eksperymentować z przepisami na przyrządzanie grzybów z powieści kryminalnych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.