Skocz do zawartości

Zdjęcia z wiedeńskiego Muzeum Historii Naturalnej


Rekomendowane odpowiedzi

 

Miałem ostatnio okazję być w tutułowym muzeum (które bardzo polecam), dominują eksponaty związane z szeroko rozumianą biologią ale jest tez co nieco powiązanego z geologią oraz kosmosem. Mają tez, jak się dowiedziałem, największą na świecie kolekcję rozmaitych pod względem typu i pochodzenia meteorytów (również egzemplarzy kilkusetkilogramowych). Poniżej kilka zdjęc. 

 

 

Zdjęcia 1,2,3,4,5 zbudowane przez J.Nestfella na polecenie cesarzowej Marii Teresy w 1761 urządzenie pokazujące położenie ciał układu słonecznego.

Zdjęcie 6 meteoryty pochodzenia marsjańskiego

Zdjęcie 7 fragment skały księżycowej zebrany przez załoge Apollo 15

Zdjęcie 8 meteoryt pochodzenia księżycowego

Dalej rozmaite meteoryty żelazne, kamienne, żelaznokamienne….

 

Warto dodać że niejako „dodatkowym” walorem muzeum są spektakularne wnętrza które osadzają je w XIX wiecznym, wiktoriańskim klimacie, na co składają się zarówno architektura budynku jak i stare piękne gabloty w których są eksponaty

IMG_1517.jpg

IMG_1518.jpg

IMG_1519.jpg

IMG_1520.jpg

IMG_1522.jpg

IMG_1523.jpg

IMG_1524.jpg

IMG_1528.jpg

IMG_1529.jpg

IMG_1530.jpg

IMG_1531.jpg

IMG_1532.jpg

IMG_1533.jpg

IMG_1534.jpg

IMG_1535.jpg

IMG_1536.jpg

IMG_1538.jpg

IMG_1539.jpg

IMG_1540.jpg

Edytowane przez Misza
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem i polecam wszystkim ciekawym świata.

Na zwiedzanie całego muzeum trzeba zarezerwować jeden dzień. I to tylko aby pobieżnie zapoznać się z całą ekspozycją. Można w nim znaleźć sporo interesujących i różnorakich okazów pochodzących z terenów Polski,  z czasów CK.  A jak już będziecie w Wiedniu, to drugim jak dla mnie obowiązkowym celem jest Muzeum Techniki. Kiedy pierwszy raz miałem okazję znaleźć się w jego skądinądinąd wspaniałych murach, byłem wręcz oszołomiony bogactwem treści  i formy w nim eksponowanych. 

Edytowane przez Piotr4d
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.