Skocz do zawartości

"Nowe" okulary BCO 18 z Delta Optical...


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, dexter77 napisał:

(...)  gdyż tutaj zawinił po prostu człowiek - a dokładniej osoba, która pakowała - dla mnie to niedopuszczalne, aby tak pakować i wysyłać optykę - luzem w kartonie, bez żadnego zabezpieczenia - okulary się odbijały jak piłeczki. (...)

Dla mnie niewykluczony jest scenariusz, który jest jeszcze bardziej prawdopodobny w wakacje: Twoje okulary pakowała pani, która normalnie pracuje w zieleniaku i sprzedaje warzywa, a optykę pakowała "okazyjnie", bo zastępowała osobę, która to zawsze robi, ale poszła na urlop, tak jak serowar od twarogu Ikosza. I kazano jej pakować optykę, zakładając, że ona WIE co pakuje i jak się to robi, bo skoro przyszła do sklepu z optyką, to musi wiedzieć, co to jest optyka. I wtedy za Twoje poobijane okulary bardziej odpowiadają osoby, które tej pani nie wytłumaczyły, jak ważna i odpowiedzialna jest jej praca. Często najlepiej działa, jak się powie "ile to kosztuje" i wtedy ludzie traktują towar z należytym szacunkiem. 

Niestety znam ten scenariusz z pracy zawodowej, kiedy zewnętrzne firmy przychodzą i robią coś przy wyrafinowanym sprzęcie nie zdając sobie sprawy, jak ważną pracę wykonują i jakich potencjalnych szkód mogą narobić. I oczywiście najgorsze są wakacje, bo wtedy przeszkoleni pracownicy idą na urlopy a robotę robią jacyś "pracownicy zastępczy". 
Dlatego jak tylko mogę, tłumaczę wszystkim takim firmom co tak naprawdę tu robią, jak fundamentalna jest ich praca, i jak ważne jest, żeby wszystko dobrze zrobić, bo jak nawalą, to straty mogą być ogromne. I zawsze nie zaszkodzi gdzieś tam wspomnieć "ile to kosztuje". Wtedy takie "uświadomione" osoby czują się docenione, ważne i autentycznie zadowolone, że pracują przy takich zaawansowanych projektach i na pewno lepiej wykonują swoja pracę.

Szczerze mówiąc, po traumatycznych doświadczeniach z takimi "pracownikami zastępczymi", jak czas za bardzo nie goni, w wakacje odpuszczam niektóre rzeczy, żeby przeczekać ten "wakacyjny spadek jakości pracy". Czasami lepiej zaczekać miesiąc czy nawet dwa, aby "pracownik zastępczy" nie obsunął projektu o rok i zmarnował kupę czasu i kasy.

Do pewnego stopnia też taką strategię przeniosłem na życie prywatne i staram się unikać zakupów w wakacje, przynajmniej tych poważniejszych, wliczając w to astrograty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finał jest taki, że po wymianie dojechały do mnie kompletne, nowe i nieuszkodzone okulary z zaślepkami, woreczkami,  a nawet pudełkami.

Pan z magazynu tłumaczył, że wysłali mi wcześniej jakieś sztuki, które się "walały". Super. Ważne, że finalnie otrzymałem odpowiednie i sprawne.

 

743973830_2020-09-0807_29_53.thumb.jpg.feacf4385a5d42d8f8b194484836f5aa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.