Skocz do zawartości

Poznaj Świat" i Teleskopy.pl - artykuł o tematyce astro


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nie chciałbym aby temat przemknął nie zauważony w nawałnicy kolorowej prasy, tym co nie wiedza i tym co wiedzą (ale siedzą cicho), pragnę zakomunikować, że w ostatnim czerwcowym numerze czasopisma "Poznaj Świat" ukazał się artykuł napisany przez panów: Aleksandra Kacza i Jerzego Poruczko pt. "Astronomia na wakacje".

 

Jak wynika z samego tytułu, celem artykułu jest popularyzacja astronomii i tematów z nią związanych. Autorzy odwołując się często do informacji historycznych i naukowych starają się w przystępny sposób zachęcić czytelników do obserwacji i zrozumienia zjawisk zachodzących na nocnym letnim niebie. Niestety bardziej zaawansowani miłośnicy wrażeń płynących z obserwacji astronomicznych maga nie znaleźć dla siebie w tym artykule interesujących tematów. Mimo to zachęcam do przeczytania artykułu i obejrzenia zdjęć, które udostępnili panowie: J.Wiland, W.Małecki, L.Marcinek i K. Białkowski

 

Od siebie dodam, ze w naszej rodzimej prasie podobnych artykułów jest jak na lekarstwo, Mam nadzieje, że dzięki publikacjom ja ta uda się zmienić obecną sytuację i tym samym poszerzyć grono miłośników najpiękniejszej z nauk.

 

 

PS

 

Czasopismo "Poznaj Świat" jest dostępne Empikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem. Bardzo fajny artykuł. Pan Jerzy z Alexem powinni starać się o publikację w czymś poczytniejszym np. jakimś "Dużym formacie" Gazety Wyborczej. Moim zdaniem nadało by się.

No i generalnie gratulacje. Szkoda, że ich strona www.poznajswiat.com.pl jest w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.