Skocz do zawartości

[S] Canon 450d mod; AstroWalker; UsbFocus


simarik

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach prac porządkowych i czyszczenia szuflady znalazłem kilka rzeczy, które mogą się komuś przydać do rozpoczęcia przygody z astrofotografią.

 

1. Canon 450D mod.

Canon, którego używałem tylko do fotografii nieba i tylko z takim przeznaczeniem kupiony. Modyfikacja polegała na wymianie filtra przed matryca na filtr baadera. Stan aparatu bardzo dobry jak na swój wiek. Niski przebieg: 17200 klapnięć. Cały komplet (brak jest tylko gumki na wizjerze - gdzieś podziałem podczas sesji). W skład zestawu wchodzą:

- body z akumulatorem

- ładowarka oryginalna

- pasek oryginalny

- karta pamięci SD (4Gb)

- instrukcje, płyty, itp

- dodatkowo dorzucam zasilacz z adapterem umożliwiający zasilanie aparatu z sieci.

- filtr wyjęty podczas modyfikacji (jako dowód na pamiątkę modyfikacji)

 cena: 400 zł z przesyłką

 

2. AstroWalker

Napęd nożycowy AstroWalker służył mi z powodzeniem do rozpoczęcia przygody z astrofotografią. Od dobrych paru lat leży w szufladzie. W zestawie:

- AstroWalker z mocowaniem głowicy na gwincie 3/8".

- Lunetka biegunowa od EQ5 (dedykowana do tego napędu)

- Kabel zasilający z reduktorem zasilania.

- Zasilacz (nie wiem jak z jego pracą teraz ale kiedyś go używałem - raczej do wymiany na jakiś 12V)

- Kabel zasilający z końcówkami pod akumulator żelowy.

- kabelek zasilający z wtykiem zapalniczki samochodowej

Obszerne informacje na temat napędu można znaleźć tu https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=5&t=12347 lub moją recenzję tego napędu https://astropolis.pl/topic/34020-astrowalker/

cena: 350 zł z przesyłką

 

3. USB FOCUS

USB Focus od kolegi kkk - nigdy nie używany. Kupiony z myślą podpięcia pod wyciąg nigdy nie doczekał się montażu. W skład wchodzą:

- sterownik

- silnik krokowy+ sprzęgło helikalne

- okablowanie

cena: 150 zł z przesyłką

 

4. Adapter zasilania BP 511A

Wybebeszone aku w wersji baterii BP511A, m.in do Canona 20D, 30D, 50D, 40D, 5D,  pomocny do podpięcia zasilacza i zasilania canona z sieci. Oddam za symboliczne piwko i ew. koszty przesyłki (może komuś się przyda)

cena:  symboliczne piwko z przesyłką

 

Poniżej zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

001.jpg

002.jpg

003.jpg

004.jpg

005.jpg

006.jpg

007.jpg

008.jpg

009.jpg

010.jpg

011.jpg

Edytowane przez simarik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.