Skocz do zawartości

Teleskop APO TS 100/600


Paul W.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam tu do zaoferowania refraktor APO 100/600 w bardzo dobrym stanie, jedyne ślady używania znajdują się na łożu do mocowania na montażu.

Miał służyć do astrofotografii, jednak nie umiem z niego w pełni korzystać. Zainwestowałem kiedyś w to hobby sporo kasy, ale poddałem się i sprzęt jest rzadko używany. 

Nie mogę znaleźć linka do konkretnie tego teleskopu, ale jest to praktycznie to samo, a na pewno od tego samego producenta:\Omegon Refraktor apochromatyczny Pro APO AP 100/600 ED Carbon OTA (astroshop.pl)

Moja cena 4500zł 

Odbiór w Zelkowie koło Krakowa lub  wysyłka, co komu wygodniej.

DSC_0206.JPG

DSC_0207.JPG

DSC_0208.JPG

DSC_0210.JPG

DSC_0212.JPG

DSC_0213.JPG

DSC_0216.JPG

DSC_0221.JPG

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że w komplecie jest torba zakupiona specjalnie na ten teleskop. 

Cena jak wspomniałem do negocjacji.

Teleskop jest w bdb stanie, był mało używany. 

Polecam oględziny i odbiór osobisty u mojej rodziny w Zelkowie (kilkanaście km na zachód od Krakowa)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

interesowałby mnie wyłącznie do obserwacji wizualnej. Gdybym mieszkał bliżej to bym poprosił o wspólny wieczór przy gwiazdach. Niestety mieszkam daleko i pozostaje mi jedynie info od Ciebie. Czy patrzyłeś przez to na cokolwiek? Jakieś krajobrazy, gwiazdy podwójne, planety... Przy jakich powiększeniach byłeś usatysfakcjonowany jeszcze? Czy np. 200x to juz zawyraźnie nieciekawe? Co mu brakuje do wizuala? Rozumiem , że pierwsza rzecz to potrzebna przedłuzka. Ile waży OTA z pierścieniami i płytką dovetaila. Jeśli mam kątówkę 45 stopni (pryzmat) to bedzie współpracować, czy muszę założyć kupno 90 stopni lustrzanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.