Skocz do zawartości

Stałe zasilanie Canon 600D


Mxer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, taka magia mnie dziś spotkała, a  mianowicie mam stałe zasilanie Canona 600D  oraz zasilanie RPi z tego samego wejścia. Dwa downstepery (włączniki są tak podłączone że rozłączają obwód na "-12V"). Canon podpięty do maliny przez USB. Włączamy downsteper maliny, działa... i uruchamia się Canon mimo że jego zasilanie jest wyłączone (gdy wyjmę wtyczkę z zasilania Canona to zdycha). Jedyne co mają wspólnego w układzie zasilania na wejściu to "+12V" (wyjścia 5V i 7.8V ze steprów nie są w żaden sposób połączone). Gdy zrobię  w malinie shoutdown systemowy to Canon dalej działa. Wyłączę zasilanie maliny Canon zdycha. Załączę obwód zasilania Canona, działa. Trochę to głupie, macie pomysł jak to odseparować ?

 

Prosty schemat podłączenia:

schemat1.jpg.c746eb17fb708c8a8384274fa31f4047.jpg

Edytowane przez Mxer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Masz połączone plusy a "-" czyli masa jest wspólna dla całego układu. W związku z tym  jak włączasz "+" wspólny dla obu downkonwerterów to włączasz wszystko. Dlatego wyłączniki powinny być w przewodzie "gorącym" a nie na masie.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydawało, a że włączniki są z podświetleniem halogenowym... to w sumie mogę to odwrócić bez utraty funkcjonalności choć schemat podłączenia dostarczony przez kontrahenta od którego nabyłem włączniki mówił o rozwieraniu właśnie "-".

 

Ot taka ciekawostka się zrobiła.

Edytowane przez Mxer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mxer napisał:

schemat podłączenia dostarczony przez kontrahenta od którego nabyłem włączniki mówił o rozwieraniu właśnie "-"

To może jakiś włącznik używany w motoryzacji 

Pozostaje kwestia czy jak zamienisz przewody to podświetlenie "halogenowe"  (myśle ze jest to dioda led ) będzie działać

 

Z ciekawoścu pokaż ten włacznik

 

M.

Edytowane przez mirek01
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mirek01 napisał:

To może jakiś włącznik używany w motoryzacji 

Pozostaje kwestia czy jak zamienisz przewody to podświetlenie "halogenowe"  (myśle ze jest to dioda led ) będzie działać

 

Z ciekawoścu pokaż ten włacznik

 

M.

 

Tak, przełącznik z motoryzacji.
https://allegro.pl/oferta/przelacznik-wlacznik-okragly-12v-20a-3p-z-led-2829-7786069314

W opisie jest że LED ale to halogen. Rozebrałem, sprawdziłem i poinformowałem sprzedającego o błędnym opisie. Biegunowość nie ma dla niego znaczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.